crosssearch

Borneo - Sabah - Sarawak

Poznávací zájezdy, Malajsie

Přílet do Kota Kinabalu, hlavního měs­ta malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým tanečním vystou­pením.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den Odlet z Prahy

Odlet do Kota Kinabalu s mezipřistá­ním.

2. den Kota Kinabalu

Přílet do Kota Kinabalu, hlavního měs­ta malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým tanečním vystou­pením.

3. den Poring - Kinabalu Park

Časně ráno po snídani odjezd k horkým sirným pramenům Poring, po cestě zastávka ve vesnici Nabalu s možností nákupu tradičních výrobků. Následuje unikátní pozorování pralesa na tzv. závěsném chodníku v korunách stromů a možnost koupání v pramenech obklo­pených krásnou scenérií. Po obědě procházka Národním parkem Kinabalu, který je na seznamu UNESCO. Park byl založen v roce 1964 a jedná se o na­prostý botanický ráj s velmi různoro­dou flórou i faunou, kterou nenalez­nete na jiných místech. Nocleh v Kota Kinabalu

4. den Sandakan - Sepilok - Kinabatangan River

Po snídani odlet do Sandakanu, přesun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkud bývají převedeni zpět do volné přírody, možnost jejich pozorování při krmení v pralese. Následuje přejezd do přístaviště a projížďka lodí po deltě řeky Kinabatangan podél mangrov­níkového lesa, kde žijí opice nosaté, různí plazi a ptáci. Po obědě se pokračuje lodí po deltě a poté po řece Menanggul v objevování další fauny a flóry. Ubytování, večeře.

5. den Sandakan - Kota Kinabalu

Po snídani návrat lodí do Sandakanu na prohlídku města s návštěvou buddhis­tického chrámu Puh Jih Syh s panora­matickým výhledem. Po obědě transfer na letiště a odlet zpět do Kota Kina­balu. Volno, nocleh.

6. den Ostrov Manutik nebo Manukan

Snídaně. Jen 15 minut lodí od Kota Kinabalu se nachází překrásné korálové ostrůvky Tunku Abdul Rahman nabí­zející původní bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Možnost kou­pání, šnorchlování (vybavení možno za­půjčit) včetně oběda na místě. Od­po­ledne návrat do hotelu v Kota Kinabalu.

7. den Kota Kinabalu - Kuching

Po snídaní transfer na letiště a odlet do Kuchingu ve státě Sarawak. Ubytování. Odpoledne volný program. Nocleh.

8. den Kuching

Po snídani začne prohlídka Kuchingu, města plného zeleně, založeného sirem Brookem, prvním bílým rádžou Sarawa­ku. Město je plné všudypřítom­ných čínských chrámů, barevných trhů na každém rohu a příjemnou prome­nádou podél řeky. Obchody nabízejí nejlepší výběr tradičních výrobků z celého Bornea. Návštěva nejzná­mějšího zdejšího muzea, odpoledne volný program. Nocleh.

9. den Kuching - Národní park Bako

Snídaně. Odjezd do vesnice Bako, poté lodí do parku situovaného na polo­ostrově. Bako je jedno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí: spousty druhů opic, ještěrek a divočáků žijí v tomto koutu deštného pralesa zahrnující pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezkách, nabízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláži teplého Jihočínského moře. Nocleh v Kuchingu.

10. den Kuching - Nanga Sumpa Longhouse

Po snídani odjezd autobusem k národ­nímu parku Batan Ai, cesta míjí země­dělské oblasti s plantážemi pepře, kakaa a kaučuku. Zastávka v městečku Serian s nabídkou místního ovoce, bambusu, divokých orchidejí a návště­va pepřové zahrady. Po obědě přejezd lodí do rezervace Nanga Sumpa. Ubytování v lodži, tzv. longhouse = dlouhé chýše. Po večeři se přejde přes řeku k Ibáncům, tvořícím největší procento obyvatel Sarawaku, setkání s místní komunitou při sklence rýžového vína. Přenocování v lodži.

11. den Vodopád Enseluai - Nanga Sumpa Longhouse

Snídaně. Následuje pěší túra džunglí podél řeky a poté lodí k scénickému vodopádu, kde je možnost odpočinku, koupání, objevování pralesa či rybaření. Po obědě návrat do lodže. K večeři jsou servírované místní speciality. Po večeři možnost nákupu různých tradičních tkanin a ručních výrobků Ibánců. Nocleh.

12. den Nanga Sumpa Longhouse - Kuching

Po snídani odjezd lodí, poté busem do Kuchingu. Po cestě oběd. Volno. Ubytování v blízkosti pláže.

13 - 14. den Volný program

15. den Kuching - Praha

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Kota Kinabalu - Praha včetně místních přeletů
13x ubytování se snídaní v hotelech 3*
8x oběd, 4x večeři
program včetně veškerých vstupů a transferů
místní česky hovořící průvodce (min. 16 os.)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní akce a spropitné
cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000