crosssearch

Turistika a koupání na Madeiře

Poznávací zájezdy, Madeira

Ribeira da Janela | Porto Moniz | Sao Lourenco |Pico Ruivo | horské sedlo Encumeada | Porto da Cruz | Calderao Verde

Konečná cena za osobu od: 19 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet z Prahy charterovým letem na Madeiru, přílet do Funchalu, transfer do hotelu ve Funchalu, nocleh.

2.den: Snídaně. Výjezd na náhorní plošinu Paúl da Serra s mnoha vyhlídkami na severní i jižní pobřeží Madeiry. Přejezd do oblasti Porto Moniz. První seznámení s „levádou“ – nenáročná procházka údolím Ribeira da Janela, nejdelší řeky ostrova, s výhledy na okolní terasovitá políčka. Zpestřením trasy je desetiminutový průchod tunelem. Po turistice následuje koupání v lávových jezírcích rybářské vesničky Porto Moniz. Nocleh ve Funchalu.
Nadm. výška: 400m
Čas: 3 hod.
Převýšení: zanedbatelné

3. den: Snídaně. Odjezd na severovýchodní mys ostrova. Ze zátoky Baia d’Abra podnikneme nenáročnou túru napříč vyprahlým poloostrovem, při které se nám naskytnou fascinující pohledy na okolní ostrovy Desertas a Porto Santo. Seznámíme se s odlišnou tváří Madeiry – polopouštní a pouštní florou a faunou a roztodivnými geologickými útvary. Za osvěžením se po túře vydáme na některou z místních pláží. Nocleh ve Funchalu.
Čas: 3 hod.
Převýšení: 340m

4. den: Snídaně. Začneme jednoduchým výstupem z plošiny Achada do Teixeira na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862 m). Po zdolání vrcholu nás čeká několik přechodů hlavního hřebene, čímž se nám otevřou výhledy na celý ostrov. Několika výstupy a sestupy dojdeme až k průsmyku Encumeada. Program zakončíme ochutnávkou místního typického koktejlu poncha v proslulém baru (za poplatek). Nocleh ve Funchalu.  
Čas: 7 hod
Převýšení: 530m při výstupu, 1100m při sestupu
Délka: cca 14km

5. den: Snídaně, individuální volno ve Funchalu s možností účasti na některém z fakultativních výletů.

6. den: Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz. Některá místa zde jsou velmi exponovaná, což není vhodné pro lidi trpící závratěmi. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu (za poplatek) a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu. Nocleh ve Funchalu.
Čas: 4 hod
Převýšení: 150m při výstupu, 360m při sestupu

7. den: Snídaně. Calderao Verde - jedna z nejkrásnějších levád na ostrově, situovaná v nadm.výšce 880m, vede bujnou vegetací vavřínů a skýtá překrásné výhledy do údolí.  Zde zažijete Madeiru takovou, jakou ji objevili první přistěhovalci.  Cestou procházíme několik tunelů, baterka je nutností! Našim cílem je „zelený kotel“, do kterého padá 100m vodopád, pod kterým se mohou případní otužilci vykoupat. Nocleh ve Funchalu.
Čas: 4,5 hod.
Převýšení: zanedbatelné
Délka: cca12 km

8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000