crosssearch

Poznávací okruh - Velký okruh Madeirou

Poznávací zájezdy, Madeira

Kombinace poznání a odpočinku. Pro milovníky pěší turistiky. Detailní poznání ostrova. Památky i unikátní příroda. Návštěva Funchalu, Ponta do Pargo, Pico do Arieiro, Santana, Monte a dalších míst.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kombinace poznání a odpočinku. Pro milovníky pěší turistiky. Detailní poznání ostrova. Památky i unikátní příroda. Návštěva Funchalu, Ponta do Pargo, Pico do Arieiro, Santana, Monte a dalších míst.

Program

1.den: Odlet z Prahy charterovým letem na Madeiru, přílet do Funchalu, transfer do hotelu ve Funchalu, nocleh.

2.den: Snídaně, polodenní prohlídka Funchalu, hlavního města ostrova, které bylo založeno portugalskými kolonizátory již v 15. století. Prohlídka kostela Santa Caterina, jednoho z prvních a nejstarších kostelů na ostrově, který se nachází ve stejnojmenném parku, katedrály Sé z 15. století, tržnice Mercado dos Lavradores s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem. Odjezd do Botanické zahrady (vstupné v ceně) s rozmanitými druhy endemických rostlin a stromů. Nocleh ve Funchalu.

3.den: Snídaně, odjezd do Ponta do Sol, malé vesničky s prohlídkou zdejšího kostelíka hrdě se tyčícího nad Atlantikem. Pokračovaní přes Madalena do Mar do Calhety – návštěva továrny na zpracování cukrové třtiny s ochutnávkou typického medového koláče a poncha. Pokračujeme dále na západní pobřeží do Ponta do Pargo, dále pak na sever do Porto Moniz. Odjezd zpět do Funchalu podél severního pobřeží panoramatickou krajinou se strmými skalisky vystupujícími z oceánu přes Chao da Ribeira – údolí obklopené vysokými zalesněnými horami se zastávkou u vodopádu Véu da Noiva. Nocleh ve Funchalu.

4.den: Snídaně, celodenní pěší túra. Odjezd na plošinu Paúl da Serra situovanou v centrální části ostrova v nadmořské výšce 1.400 metrů. Odtud se vydáme na pěší túru údolím Rabacal podél dvou tzv. levád s několika vodopády, jenž nás zavede k 25 pramenům. Tato túra bude trvat cca 4 hodiny (cca 12,5 kilometru). Na zpáteční cestě do Funchalu zastávka v městečku Calheta s nádhernou písečnou pláží. Volno s možností koupání. Návrat do Funchalu.

5.den: Snídaně, odjezd na druhý nejvyšší vrcholek ostrova Pico do Arieiro do nadmořské výšky 1811 metrů, odkud se otevírá úchvatný výhled na nejvyšší horu Pico Ruino a okolní horské masivy a údolí. Pokračování lesní krajinou do Ribeiro Frio s možností cca 45 minutové procházky podél zdejší levády na vyhlídku Balcones. Odpoledne odjezd do Santany proslulé typickými domky s doškovými střechami. Návrat zpět do Funchalu přes nejvýchodnější místo ostrova Ponta de Sao Lourenco a Machico, městečko, kde začalo osídlování Madeiry portugalskými kolonizátory.

6.den: Snídaně, odjezd na vyhlídku Pico dos Barcelos s nádherným výhledem na Funchal. Pokračování horskou silnicí lemovanou mohutnými eukalypty na další vyhlídku Eira do Serrado s nádherným výhledem na Údolí jeptišek. Odjezd do Funchalu, respektive jeho rezidenční čtvrti Monte, rozprostírající se na svahu nad samotným městem. Následuje prohlídka zahrad a kostela, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Návrat do Funchala na proslulých proutěných saních, tzv. toboggan (světoznámá atrakce). Po cestě zpět do hotelu návštěva dílny zhotovující typické madeirské výšivky, kde budete moci rovněž ochutnat proslulé madeirské víno. Odpoledne volno. Nocleh ve Funchalu.

7.den: Snídaně, individuální volno ve Funchalu. Fakultativně polodenní plavba podél pobřeží replikou Kolumbovy lodi Santa Maria, která vás zavede zpět do 15.století. Nocleh ve Funchalu.

8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Informace

- minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob
- minimální počet účastníků pro realizaci výletu Plavba lodí Santa Maria je 10 osob
- změna programu, respektive změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena
- ubytování po celou dobu pobytu je zajištěno ve Funchalu v hotelu Girasol 3  nebo podobném

Cena zahrnuje

- leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
- transfery a dopravu po trase
- 7 noclehů se snídaní v hotelu 3 
- vstupy dle programu, průvodce
- pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

- spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000