crosssearch

FUNCHALU - ENCUMEADA - SERRA D\' AGUA - RABACAS - PAÚL DA SERRA - BICA DA CANA - SO VINCENTE - RABACAL - CASCATA DO RISCO - PORTO MONIZ - PICO RUIVO - SANTANA - RIBEIRO FRIO - PICO DO AREEIRO - MIRADOURO NINHO DA MANTA - EIRA DO SERRADO - CURRAL DAS FREIRAS - CABO GIRAO - SO...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy (za příplatek transfer z Brna). Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.

2. den

Prohlídka hlavního města FUNCHALU. Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, muzeum madeirského vína aj.

3. den:

Výlet do zeleného srdce ostrova a poté přes planinu Da Serra až na samý severozápadní konec ostrova. První zastávka je na vyhlídce u hotelu ENCUMEADA, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na rozeklané stěny kaňonu a vesnice SERRA D' AGUA. Následuje pěší procházka po levadě RABACAS, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Poté následuje výrazná změna a přijíždíme na pustější náhorní plošinu PAÚL DA SERRA. Pěší vycházka na vyhlídku BICA DA CANA s úchvatným výhledem na kaňon a vesnici SÃO VINCENTE. Druhá delší vycházka na plošině nás zavede ke kaňonu Janela, kde se přes RABACAL projdeme podél levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Den zakončíme v malebném středisku PORTO MONIZ, kde se zájemci mohou vykoupat v romantických přírodních bazéncích s mořskou vodou.

4. den:

Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Ráno pěší výlet na severní straně ostrova na PICO RUIVO, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na všechny strany ostrova. Po výletu zastávka ve vesničce SANTANA proslavené typickými barevnými domky. Následuje přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCÕES („Balkóny"), která je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Cestou zpět zastávka na vyhlídce PICO DO AREEIRO ve výšce 1 805 m. Odtud se naskýtají úžasné výhledy i na nejvyšší horu Pico Ruivo. Pěší procházka na další vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“).

5. den:

Tento den navštívíme divoký střed ostrova a rozeklané útesy jihozápadního pobřeží i východního pobřeží. Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku EIRA DO SERRADO, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. Návštěva vesničky CURRAL DAS FREIRAS v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Pokračujeme na pobřeží a vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO, ze kterého je nádherný výhled. Odpoledne podnikneme pěší výlet na východním výběžku SÃO LOURENÇO, kde se rozeklané různobarevné skály vypínají nad divokým mořem. Na závěr dne se zájemci mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.

6. den:

Tento den je věnovaný romantice překrásných zahrad, které jsou lehko dosažitelné městskou dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO - botanická zahrada se záplavou madeirských i exotických květin uspořádaných do působivých ornamentů. Součástí zahrady je i Lorro park se spoustou papoušků. JARDIM ORCHIDEA - malá, ale velice pěkná soukromá zahrada zaměřená na pěstování orchidejí. Odpoledne vrchol MONTE, ze kterého je nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I., JARDIM TROPICAL - rozsáhlá zahrada, kde řada tropických a subtropických rostlin lemuje potůčky, jezírka, exotické pavilony.

7. den:

Odpočinkový den. Možnost fakultativních lodních výletů, např. na ostrov Porto Santo.

8. den:

Individuální volno nebo výlet s průvodcem veřejnou dopravou za bližším poznáním madeirské přírody. Pěší túra po DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží. Možnost romantického posezení u občerstvení v kvetoucí zahradě čajovny HORTENZIE. Cestu zakončíme ve vesnici PALHEIRO, odtud návrat busem do Funchalu.

9. den:

Individuální volno nebo možnost druhého výletu veřejnou dopravou za poznáním madeirského venkova i přírody. Začátek pěší trasy vede z městečka CAMACHA, kde je možné nahlédnout do výrobny proutěného zboží. Následuje cesta podél DA SERRA DA FAIAL přes Vale Paraiso („Rajské údolí") a vavřínový les do Funchalu.

10. den:

Odlet do Prahy (za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu na Madeiru a zpět
• transfery do hotelu a zpět
• autobusovou dopravu na výlety 3., 4. a 5.den
• 9x ubytování v hotelu se snídaní
• služby průvodce

 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000