crosssearch

Madeira - Fly & Drive

Poznávací zájezdy, Madeira

Přílet na Madeiru, na letišti převzetí automobilu, transfer do hotelu ve Funchalu, dopoledne prohlídka města, výjezd lanovkou na horu MONTE, která se tyčí nad městem Funchal a odkud je překrásný panoramatický výhled na okolí, prohlídnete si kostel Pany Marie z Monte, který...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.DEN:

přílet na Madeiru, na letišti převzetí automobilu, transfer do hotelu ve Funchalu

2.DEN:

dopoledne prohlídka města, výjezd lanovkou na horu MONTE, která se tyčí nad městem Funchal a odkud je překrásný panoramatický výhled na okolí, prohlídnete si kostel Pany Marie z Monte, který majestátně vévodí tomuto místu. Dále doporučujeme návštěvu překrásných tropických kaskádovitých zahrad a můžete si teké vyzkoušet zdejší raritu: jízdu v proutěných saních po silnici! Dále bude Vaše cesta pokračovat na vyhlídkovou terasu Eira do Serrado ve výšce 1094m, která se tyčí nad údolím sopečného kráteru Curral das Freiras (Úkryt jeptišek) na jehož dně byla zbudována vesnička stejného jména., ubytování ve Funchalu.

3.DEN:

ráno odjezd směrem na západ ostrova, začnete s prohlídkou staré rybářské vesničky Camara de Lobos, kterou si oblíbil i Winston Churchill, dále budete pokračovat na druhý nejvyšší útes na světě (580 metrů) Cabo Girao, odkud je překrásný výhled. Trasa pokračuje podél jižního pobřeží přes vesničky Ponta do Sol, Calheta, Madalena do mar, kde se na strmých stráních nacházejí samé vinice a banánové plantáže dojedeme do vesničky Paul da Mar, odkud se můžeme vydat pěšky až do prazeres a pak zpět. Vyšplháme do výšky 700 m nad mořem, odkud se Vám naskytne neopakovatelný výhled na strmá skaliska a oceán. Ubytování v Paul do Mar.

4.DEN:

ráno se z Prazeres vydejte na náhorní plošinu Paul da Serra, kde si můžete udělat krátkou procházku podél jedné levady. Odtud to máte již jen 5 km do Rabacalu, který se nachází v přírodní chráněné rezervaci uprostřed bujné horské vegetace ve stejnojmenném údolí. Odtud vedou dvě stezky kolem levadas k vodopádům veinte e cinco fontes a Risco. Procházka trvá cca 3-4 hodinky. Vede zdejším třetihorním pralesem a zaručuje neopakovatelný zážitek (trasa procházky bude přizpůsobena vašim potřebám). Po této procházce pokračujte na severní stranu ostrova do vesničky Porto Moniz, kde se nachází přírodní jezera v pobřežních skalách, navzájem spojenými betonovými chodníčky a můžete se ponořit do sluncem vyhřáté vody. Ubytování v Porto Moniz.

5.DEN:

volné dopolene na koupání v přírodních jezírkách, před obědem se vydejte do Sao Vicente, kam směřuje přímořská silnice z Porto Moniz, která patří k neúchvatnějším zážitkům. Tato 19 km dlouhá silnice je vlastně římsa vytesaná do strmých útesů, která vede různými tunely a vodopády. Budovala se 16 let bez použití strojů. V Sao Vicente navštivte lávové jeskyně a pokračujte podél severního pobřeží do vesničky SANTANA, která je proslavená svými trojúhelníkovými domečky posázenými na okolních svazích. Volné odpoledne k procházkám po okolí a kolem četných zdejších levád ta nejkrásnější, která stojí za to je QUEIMADAS. Ubytování v Santaně.

6.DEN:

odjezd ze Santany přes vesničky Faial a Porto da Cruz do horské vesničky RIBEIRO FRIO, kde se nachází přírodní park se pstruží farmou Ribeiro Frío. Odtud vede krásná a nenáročná procházka na vyhlídku BALCOES, kterou samozřejmě musí každý absolvovat. Odtud se pak vyšplháte až na druhou nejvyšší horu tohoto ostrova Pico do Arieiro (1810 m), z jejíž vrcholku se Vám naskytne podívaná na oblaka v údolí a dramatický hřbet s ostře zašpičatělými vrcholy. Za jasného dne můžete spatřit štít Pico Ruivo, k němuž odtud vede 10 kilometrů dlouhá stezka (tu Vám turbošnek doporučuje). Odpoledne se ještě můžete vydat kousek po stezce na nejvyšší horu. Ubytování v Santo da Serra.

7.DEN:

Program A Pro fyzicky zdatnější jsme na tento den připlavili zdolání nejvyšší hory Madeiry Pico Ruivo. Vyšplháte se na vrchol hory po zdlouhavé a namáhavé cestě po hřebenech ale ten výhled, ten stojí za to večer přejezd do Funchalu a ubytování. Program B Z Pico Arieiro se vydejte na východní výběžek ostrova, který se zcela liší od toho zbytku Ponta da Sao Lorenzo. Zde se také nachází jediná písečná pláž na ostrove Prainha, cestou projedeme vesničkou Canical, který byl kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu a právě tady se natáčely scény pro film Johna Mustona Moby Dick (1956). Lov velryb ustal až v červnu 1881, kdy byly vody kolem Madeiry vyhlášeny za rezervaci mořských savců. Zabíjení velryb, delfínů a tuleňů je zde zakázáno. Místní rybáři dnes pracují pro Společnost na ochranu mořských savců a pomáhají mořským biologům studovat migraci velryb. V někdejších kancelářích staré velrybářské společnosti dnes sídlí Muzeum da Baleia ( muzeum velryb). Ponta do Sao Lorenzo je nejvýchodnějším cípem Madeiry s dramatickými, vlnami rozervanými útesy, prudce se svažujícími z výšky 180 m od Atlantiku. Tato holá krajina se značně liší od zalesněného vnitrozemí. Je zde spousta cestiček k procházkám Ubytování ve Funchalu.

8.DEN:

předání automobilu na letišti, odlet z Funchalu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000