crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Madeira - exotický ráj na dosah, květinový ostrov věčného jara

Poznávací zájezdy, Madeira

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná ,,květinovým ostrovem, protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně...

Konečná cena za osobu od: 27 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. K okrajům ostrova vybíhají divoké kaučuky porostlé bujnou vegetací. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantického oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara". Je až s podivem, že takto nádherný kus exotické přírody Evropě „na dosah", není výrazně přelidněn. Madeira je pravým rájem pro turisty, mezi hlavní atrakce ostrova patří procházky v nádherné přírodě. Pro turistiku jsou dnes hojně využívány i zavlažovací kanály, takzvané „levady", plné zeleně a květů, které v husté síti prot-kávajícelý ostrov.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odlet z Prahy. Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.

2.den (so): Dopoledne prohlídka hlavního města FUNCHALU. Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, muzeum madeirského vína aj. Odpoledne možnost relaxace v areálu LIDO s bazény i přístupem do moře.

3.den (ne): Výlet do zeleného srdce ostrova a poté přes planinu Da Serra až na samý severozápadní konec ostrova. První zastávka je na vyhlídce u hotelu ENCUMEADA, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na rozeklané stěny kaňonu a vesnice SERRA D' AGUA. Následuje krátká procházka po levadě RABACAS, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Poté následuje výrazná změna a přijíždíme na pustější náhorní plošinu PAÚL DA SERRA. Pěší vycházka na vyhlídku BICA DA CANA s úchvatným výhledem na kaňon a vesnici SAO VINCENTE. Druhá delší vycházka na plošině nás zavede ke kaňonu Janela, kde se přes RABACAL projdeme podél levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Den zakončíme v malebném středisku PORTO MONIZ, kde se zájemci mohou vykoupat v romantických přírodních bazéncích s mořskou vod.

4.den (po): Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Příjezd na vyhlídku PICO DO AREEIRO do výšky 1 805 m. Odtud se naskýtají úžasné výhledy i na nejvyšší horu Pico Ruivo. Pěší procházka na další vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“). Přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCOES („Balkóny"), která je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Po procházce pokračujeme autobusem na severní pobřeží ostrova, kde se zastavíme ve vesničce SANTANA proslavené typickými barevnými domky. Dále se vydáme přes vyhlídku PORTELA na východní cíp ostrova. Zastavíme na vyhlídkách výběžku SAO LOURENCO, zájemci se mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.

5.den (út): Tento den navštívíme divoký střed ostrova a rozeklané útesy jihozápadního pobřeží. Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku EIRA DO SERRADO, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. Návštěva vesničky CURRAL DAS FREIRAS v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Pokračujeme na pobřeží a vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO, ze kterého je nádherný výhled. Dále navštívíme rybářskou vesničku CAMARA DE LOBOS, která uchvátila i Winstona Churchilla a malebné roztomilé vesničky pod útesy PONTA DO SOL a JARDIM DO MAR. Den zakončíme koupáním na pěkné písečné pláži (s navezeným žlutým pískem) CALHETA BEACH.

6.den (st): Odpočinkový den. Možnost koupání v relaxačním komplexu LIDO nebo v bazénu parku OUIN-TA MAGNOLIA.

7.den (čt): Tento den je věnovaný romantice překrásných zahrad, které jsou lehko dosažitelné městskou dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO - botanická zahrada se záplavou madeir-ských i exotických květin uspořádaných do působivých ornamentů. Součástí zahrady je i Lorro park se spoustou papoušků. JARDIM ORCHIDEA- malá, ale velice pěkná soukromá zahrada zaměřená na pěstování orchidejí. Odpoledne vrchol MONTE, ze kterého je nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I., JARDIM TROPICAL - rozsáhlá zahrada, kde řada tropických a subtropických rostlin lemuje potůčky, jezírka, exotické pavilony.

8.den (pá): Individuální volno nebo výlet s průvodcem veřejnou dopravou za bližším poznáním madeirské přírody. Pěší túra po levadě LEV. DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží. Možnost romantického posezení u občerstvení v kvetoucí zahradě čajovny HORTENZIE. Cestu zakončíme ve vesnici PALHEIRO, odtud návrat busem do Funchalu.

9.den (so): Individuální volno nebo možnost druhého výletu veřejnou dopravou za poznáním madeirského venkova i přírody. Začátek pěší trasy vede z městečka CAMACHA, kde je možné nahlédnout do výrobny proutěného zboží. Následuje cesta podél levady LEV. DA SERRA DA FAIAL přes Vale Paraiso („Rajské údolí") a vavřínový les do Funchalu. Oba výlety nejsou výrazně náročné a zvládne je běžný turista.

10.den (ne): Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
- pojištění léčebných výloh a storna
- leteckou dopravu na Madeiru a zpět
- místní autobus na výlety 3.,4. a 5. den
- průvodce
- 9x ubytování
- 9x snídani

Cena nezahrnuje
- letištní taxy ve výši cca 3950 Kč

Fakultativně
-8x večeře (příplatek: 2990 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000