crosssearch

Madeira - Azorské ostrovy

Poznávací zájezdy, Madeira

Navštivte s námi dvě mimořádná místa, které sice leží v Evropě, ale přitom krásně voní exotikou. Památky, okouzlující příroda, vynikající kuchyně.

Konečná cena za osobu od: 45 900 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - FUNCHAL

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města Funchal s průvodcem. Malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou. Z pobřežní strany je chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkony, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily. Přestože se tady nestaví žádné výškové budovy, je Funchal turistickým centrem ostrova. Za pozornost jistě stojí centrum města, kde jsou k vidění překrásné stavby, kostel a muzea. Uvítací večeře v místní restauraci, seznámení s programem.

2. den WEST TOUR - MADEIRA

Snídaně, odjezd na celodenní výlet ,,West tour". Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeira. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka ,,Camara de Lobos". Cesta pokračuje na "Cabo Gir?o", které je druhým nejvyšším mořským útesem na světě. Zastavíme se v "Ribeira Brava", které je situované na úrovni moře. Cesta směrem nahoru nás zavede přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesu a rostlinstvo patřící do skupiny Lauri Silva). Podíváme se do oblasti ,,Encumeada", kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobreží Madeiry. Přes nejplošší část ostrova ,,Paul da Serra", okolo nejznámější Levady ,,Rabaçal" se dostaneme do známého ,,Porto Moniz", kde se nachádzí přírodní koupaliště z lávových kamenů (oběd v místní  restauraci).  Po obědě pokračujeme přes Seixal (vodopád) do ,,S?o Vicente", který je poslední zastávkou a následně nás cesta zavede přímo do hotelu. Nocleh.

3. den  BOTANICKÉ ZAHRADY

Odjezd z hotelu po snídani. Vyvezeme se do Botanické záhrady, kde se můžete pokochat kromě rostlinstva taky sbírkou ptáků z exotických krajin, volně se pohybujících bílých a barevných pávů. Taky navštívíme muzeum se sbírkami hmyzu, zkamenělin a jiných exponátů. Následně se malou lanovkou vyvezeme na horu Monte, kde navštívíme tropickou záhradu s architekturou zahrad z různých části světa. Je zde také muzeum afrického umění, vystavené exponáty starobylého porcelánu a v neposlední řadě navštívíme výstavu drahých kamenů. Z Monte se svezeme proslavenými tradičními sáňkami na dráze dlouhé 2 km. Následně nás autobus odveze na ochutnávku madeirského vína rodiny Blandy's, kde si prohlédneme muzeum vína.

4. den
FUNCHAL - AZORSKÉ OSTROVY

Snídaně, volný čas na koupání, transfer na letiště, odlet na Azorské ostrovy. Přílet do Ponta Delgada Azores, transfer do hotelu. Prohlídka města, volný čas, nocleh.

5. den LAGOA DO FOGO & FURNAS (OHNIVÉ JEZERO & FURNAS)

Odjezd z hotelu po snídani. Cesta nás povede přes Lagoa na jižním pobřeží, k pohoří Barrosa. Po cestě nahoru, blíže k vrcholu, budou viditelné obě pobřeží ostrova. Na vrcholu hory si vychutnáme nádherný výhled na celý ostrov. Pokračovat budeme dolů severní stranou, kde se zastavíme na místě s výhledem na Lagoa do Fogo (ohnivé jezero). Obdivovat můžeme nejen krásné jezero, ale i okolní krajinu. Pokračovat budeme do městečka Ribeira Grande na severní stranu ostrova a dále na čajové plantáže v Gorreanii. Dále přes oblast pastvin Achada das Furnas na vyhlídku vrcholu Pico do Ferro, ze kterého můžeme pozorovat největší a nejstarší vulkanicky kráter, ve kterém leží Ohnivé jezero a minerální prameny Furnas. Najdete zde 22 různých druhů minerálních vod. Po obědě se projdeme krásným romantickým parkem, kde se nachází množství botanických druhů z celého světa. V parku je také termální koupaliště. Pokračovat budeme k horkým pramenům do údolí Furnas (vulkanický fenomén a světový unikát). Návrat do hotelu, nocleh.

6. den SETE CIDADES

Odjezd po snídani k západní větší části ostrova Sete Cidades, kde se nacházejí pohoří a jezera. Cesta vede podél pobřeží přes zelené pastviny plné dobytka. Zastavíme u vrcholu Vista do Rei, jednoho z nejdůležitějších panoramatických míst ostrova, kde jsou modrá a zelená jezera umístěna v obrovském sopečném kráteru. Návrat do Ponta Delgada přes Moutain Road na severozápadní část ostrova. Zastavíme se na Pico do Carvao, kde je možné vidět severní a jižní pobřeží ostrova. V okolí Ponta Delgada, se zastavíme na plantáži ananasu. Odpoledne volný čas. nocleh.

7. den AZORSKÉ OSTROVY - EAST TOUR

Po snídani odlet na Madeiru a celodenní výlet na východní část ostrova začneme návštěvou druhého najvyššího vrcholu Madeiry ,,Pico Arieirro", který se pne do výšky 1818 m a nachází se na něm rozhledna. Pokračujeme přes vnitrozemí do ,,Ribeiro Frio", známé odchovem pstruhů. Pěstírna je umístěna v pěkné zahradě. (po cestě se zastavíme na oběd v místní restauraci). Cesta nás dále zavede do městečka  ,,Santana", kde najdete jedny z posledních typických Madeirských domečků ve tvaru písmene ,,A". Poslední zastávkou naší  cesty bude dědinka ,,Camacha" , kde sa nachází centrum pletařské zručnosti a výrobna proutěného nábytku. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště, odlet do ČR.
Pobyt je možné individuálně prodloužit o jeden týden na ostrově Madeira.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000