crosssearch

Východní Maďarsko- termální lázně Hajdúszoboszló

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Hajduszoboszló – leží v maďarské pustě Hortobágy nedaleko druhého největšího města Maďarska Debrecenu. Jedná se o nejpopulárnější rekreační místo Velké nížiny. Toto lázeňské město je již 75 let Mekkou revmatiků, a to přesně od doby, kdy se místnímu pramenu...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Hajduszoboszló – leží v maďarské pustě Hortobágy nedaleko druhého největšího města Maďarska Debrecenu. Jedná se o nejpopulárnější rekreační místo Velké nížiny. Toto lázeňské město je již 75 let Mekkou revmatiků, a to přesně od doby, kdy se místnímu pramenu léčivé termální vody o teplotě 75°C dostalo terapeutického využití. Pramen o teplotě 75°C vyvěrá z hloubky 1 100 metrů a obsahuje 20 různých rozpustných minerálních látek. Příjemné vnitrozemské podnebí, zvláštní mikroklima, které vytváří pára s obsahem solí jódu vystupující z hladiny bazénů, 2 000 slunečních hodin v roce, množství bazénů s termální i normální vodou dělá z těchto lázní ráj plážových a lázeňských hostů. Pacienti trpící neduhy pohybového ústrojí, gynekologickými, kožními a interními chorobami se sem z roku na rok pravidelně vracejí. Ale město není zajímavé jen svými lázněmi, jeho světovým patentem jsou hliníkové zvony. Zajímavé jsou i fresky v kostele sv. Ladislava z 18. stol., které zobrazují místní léčivý pramen.
Popis lázní: Celý areál se rozkládá na ploše 23 ha a v provozu je zde 7 otevřených a 3 kryté bazény. Léčebné lázně, koupaliště, krytá plovárna, stáčírna minerální vody, sanatorium a první zábavné vodní středisko Maďarska. Aquapark je velkým lákadlem zvláště pro děti, k jeho největším atrakcím patří obří tobogan, čtyřproudová závodní skluzavka, stometrová „černá díra", „šílený tok".

Program zájezdu :
1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách


2.den (so): Příjezd na místo pobytu do HAJDÚSZOBOSZLÓ, pobyt v termálních lázních.


3.den (ne): DEBRECEN - „druhé hlavní město Maďarska“ s dlouhou a bohatou historií, prohlídka města a možnost návštěvy botanické zahrady. Pro zájemce možnost pobytu v novém Aquacentru s vodními atrakcemi, bazény, palmami.


4.den (po): Pobyt v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ.


5.den (út): PUSZTA: národní park Hortobágy o rozloze 690 km2 je rozsáhlou oblastí natronových pastvin, velkých rybníků a 40% jeho plochy zabírají bažiny. Zdánlivě holá a vysušená pusta je domovem mnoha hnízdících i tažných ptáků – racků chechtavých, volavek červených i bílých, bukačů velkých i přísně chráněných kolpíků bílých. Kromě toho zde žijí dropi, jeřábi, orlovci říční, orli a mnoha dalších ptačích druhů. Tato mimořádná krajinná oblast je od r. 1999 zapsána na seznamu UNESCO. To je tedy puszta, obrovská, nekonečná rovinatá step, největší v Evropě. HORTOBÁGY – centrum puszty, 167 metrů dlouhý kamenný most o devíti obloucích, nejdelší kamenný most v Maďarsku.


6.den (st): Pobyt v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ.


7.den (čt): NYÍRBÁTOR proslavený šlechtickou rodinou Báthoryů s významnými církevními památkami. MÁRIAPÓCS – řeckokatolické poutní místo. Po prvním zázraku, kdy Bohorodičce na ikonostasu stékaly po tvářích slzy, byl obraz na příkaz císařovny odvezen do Vídně, kde je dodnes vystaven v katedrále sv. Štěpána. Zázrak se pak ještě dvakrát opakoval i na kopii obrazu. Odpoledne TOKAJ, městečko proslavené tokajským vínem, které bylo nazváno „Víno králů a král vín“, možnost nákupu originálního tokajského vína.


8.den (pá): Pobyt v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ.


9.den (so): Odjezd z Hajdúszoboszló. BUDAPEST - Gellértův vrch, hradní čtvrť (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, Hradní palác), koupání v termálních lázních nebo muzea. Večer odjezd.


10.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* doprava autokarem
* průvodce
* 7x nocleh
* 7x snídaně
* vstup do hotelového termálního bazénku

Cena nezahrnuje:

* 7x večeře: 2700Kč
* 1/1 pokoj: 1990Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000