crosssearch

Velký termální okruh Maďarskem

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Trasa zájezdu Plzeň, Rokycany, Beroun (dálnice), Praha, Jihlava (dálnice), Brno, Břeclav (dálnice)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odjezd autokarem z potvrzených odjezdových míst v pozdních večerních hodinách.

2.den: Ráno příjezd do oblasti Balatonu, panoramatická jízda podél severního břehu Balatonu se zastávkami v nejkrásnějších lázních Balatonfured a u benediktinského opatství na poloostrově Tihány, dojezd do termálních lázní Hevíz. Koupání ve světoznámých termálních lázních situovaných v pověstném přírodním kráteru s vodou o teplotě přes 30 stupňů Celsia. Ubytování, odpočinek, večeře a nocleh v hotelu v Hevízu.

3.den : Snídaně, odjezd do jižního Maďarska do župního města Pécs, sídla první uherské univerzity. Prohlídka unikátních památek, kterým vévodí mešita paši Kásima Gáziho. Odpoledne odjezd do lázní Harkány. Koupání v proslulých termálních lázních s unikátním složením vody – léčebná voda jako jediná na světě obsahuje rozpuštěnou plynnou síru. Večeře a nocleh v hotelu v Harkány.

4. den : Snídaně v hotelu, odjezd k bitevnímu poli u Mohácse, kde padl i český král, zastávka na slavném bojišti. Pokračování přes Szeged (Segedín), jihomaďarské město s četnými secesními paláci, katedrálou a synagogou proslulé výrobou nejlepšího uherského salámu (zastávka). Dojezd do vyhledávaných secesních lázní Guyla na rumunských hranicích s jeho půvabnými hospůdkami, středověkým cihlovým hradem a výbornou gastronomií včetně nejlepšího guláše z celého Maďarska. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Guyle.

5. den: Snídaně, koupání ve vyhlášených termálních bazénech lázní Guyla, odjezd do župní metropole Debrecenu, krátka zastávka (kalvínské kostely, župní dům). Pokračování do termálních lázní Hajdúszoboszlo, koupání v oblíbených termálních lázních s termální vodou bohatou na jod o teplotě 36 - 38 stupňů Celsia. Rozlehlý areál nabízí skutečně všestrannou relaxaci. Nocleh a večeře v hotelu v Hajdúszoboszlo. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

6.den: Snídaně, odjezd do nejstaršího maďarského národního parku Hortobágy, který je zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Seznámení s typickými atributy maďarské puszty, k nimž patří vahadlové studně, devítidírkový most, bílý rohatý dobytek, stepní buvoli, ukázka jezdeckého umění hajduků nebo návštěva Pastýřského muzea. Odpoledne dojezd do termálních lázní Mezokovésd. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den: Snídaně, odjezd do národního parku Aggteleki na pomezí Maďarska a východního Slovenska. Prohlídka největší a nejkrásnější maďarské krasové jeskyně Baradla, na níž přímo v podzemí navazuje slovenská jeskyně Domica. Jeskyně je zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Se svou podzemní řekou, jezerem, rozlehlými sály a překrásnou výzdobou patří k nejvýznamnějším jeskyním Evropy. Odpoledne prohlídka města Miskolce se známým hradem Diosgyor. Koupání v unikátních termálních lázních Miskolc-Tapolca, které jsou situovány v jedinečných podzemních jeskyních s vodou o teplotě 32 - 36 stupňu Celsia a zdejší koupel nabízí skutečně neopakovatelný zážitek. Večer návrat na ubytování v termálních lázních Mezokovésd. Ubytování, večeře a nocleh.

8.den: Snídaně, ráno odjezd do Egeru, prohlídka historického barokního města s tureckými vlivy. Pozornost upoutá zejména historické centrum města, pevnost a turecký minaret. Odpoledne možnost koupání buď v exkluzivních termálních lázních Egerszalok - "maďarském Pamukkale" se sirnou termální vodou o teplotě až 69 stupňu Celsia vylučující "hory" vápencových usazenin (kryté i venkovní bazény) nebo v klasických termálních lázních města Egeru s radioaktivní vodou (kryté i venkovní bazény). V podvečer návštěva "údolí krásné paní" se světoznámými vinnými sklepy, ochutnávka vynikajících egerských vín, mezi nimiž vyniká světoznámá "Býčí krev" - Egri Bikavér. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

9. den: Snídaně, odjezd do Budapešti. Panoramatická okružní jízda centrem města, během níž uvidíte světoznámé památky jako jsou proslulé mosty přes Dunaj, budovy Parlamentu,Rybářská bašta, Matyášův chrám, Hradní palác odpoledne volno k individuální prohlídce města s možností koupání v termálních vodách klasických lázní Budapešti až do pozdních večerních hodin - Gellert, Margaretin ostrov, lázně Széchenyi. Poznávání večerně osvětlené Budapešti. Pozdě večer odjezd do vlasti.

10. den: Příjezd do České republiky po trase zájezdu v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000