crosssearch

Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku

Poznávací zájezdy, Maďarsko

BUDAPEŠŤ - GÖDÖLLŐ - EGER - EGERSZALÓK - BUKOVÉ HORY - SZALAJKA - TOKAJ - MISKOLCTAPOLCA - SZENTENDRE - VYŠEHRAD - OSTŘIHOM

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Brzy ráno vyjedeme z Plzně, Prahy, Brna, Břeclavi a Bratislavy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Nejprve se zastavíme na hradním vrchu v Budapešti, kterému dominují dva symboly města, královská rezidence a Matyášův chrám, dříve místo korunovací maďarských králů. Z Rybářských bašt se nám rozevře pohled na panorama města i nejfotografovanější budovu Budapešti – novogotický parlament, jenž je „mladším kolegou“ londýnského parlamentu. Na hradním vrchu navštívíme i oblíbenou cukrárnu císařovny Sissi. Poté již pojedeme do Gödöllo, barokního zámku, oblíbeného paláce císařského páru Franze Josefa a Sissi. Podíváme se i do Sissina salónu, císařovy pracovny a projdeme se parkem, kde Maďaři nechali umístit sochu své milované císařovny. V pozdních večerních hodinách se ubytujeme nedaleko Egeru.

2. den

Po snídani se nejprve zastavíme v Egeru – městě, které je pokládáno za barokní perlu Maďarska. Vystoupáme na hrad a dozvíme se zde, proč město dostalo za statečného odboje proti Turkům přídomek „Město lásky k vlasti“. Prohlédneme si barokní náměstí, navštívíme kostel sv. Antonína z Padovy, 40metrový minaret, který je jednou z nejseverněji situovaných památek turecké éry v Evropě, radnici komitátu Heves, barokní ulici L. Kossutha. V klasicistické Arcibiskupské katedrále, druhém největším kostele v Maďarsku, spatříme také největší varhany v zemi. Nejstarší vyhlídkový mrakodrap v Evropě se nachází v bývalém Arcibiskupském lyceu – dnes vysoké škole pedagogické. Zájemci o termální lázně mohou strávit odpoledne v nově zrekonstruovaném termálním areálu Egerszalók, kde se nachází i útvary nazývané maďarské Pamukkale. Ostatní pojedou do romantické oblasti Bukových hor. Budeme projíždět územím, které patří k nejhornatější oblasti Maďarska s téměř 300 objevenými jeskyněmi. Ve vesničce Szilvásvárad nastoupíme do vláčku a pojedeme 5 km dlouhým údolím řeky Szalajka. Projdeme se k vodopádu Fátyol, kde proud Salajky stéká po 17 m vysokém přírodním schodišti. Do údolí můžeme sejít příjemnou hodinovou procházkou nebo sjet vláčkem. V podvečer i my absolvujeme krátkou exkurzi v lázních Egerszalók a večer navštívíme vyhlášené „Údolí krásných žen“ s více než dvěma sty vinnými sklípky a v jednom z nich ochutnáme několik vzorků vyhlášeného vína Egri Bikavér – Býčí krev a pokusíme se získat titul „Vinného rytíře“, zatančíme si s cikánskou muzikou a pochutnáme si na typické večeři (polévka, hovězí guláš – pörkölt – připravovaný v kotli nad ohněm, salát nebo typické noky, dezert, 0,5 l vína a perlivá voda). Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani přijedeme do významné vinařské oblasti Tokaj, která světu dodává již 450 let světoznámé tokajské víno, které je také nazýváno „král vín a víno králů“, neboť k jeho odběratelům a milovníkům patřili již před 450 lety ruští carové, polští králové, ba i sám římský papež. V Tokaji navštívíme slavný Rákocziho sklep s 24 podzemními chodbami, kde je uskladněno až 20.000 hektolitrů vína. Součástí prohlídky je i degustace znamenitých tokajských vín. Poté odjedeme do Miškolce, druhého největšího maďarského města. Navštívíme unikátní jeskynní termální lázně Miskolctapolca. Zdejší koupání je jedinečným zážitkem díky speciálním světelným efektům v jeskynních bazénech, podvodnímu proudu a bublinkové koupeli. Večer se vrátíme do hotelu a budeme mít možnost zúčastnit se grilování s hudbou (vepřové, kuřecí maso, zelenina a saláty, chléb

4. den:

Po snídani pojedeme do nádherné oblasti maďarského Dunaje. Nejprve se zastavíme v Szentendre, romantickém městečku, které inspirovalo ve své tvorbě řadu umělců. V labyrintu malebných uliček si nakoupíme vyhlášenou papriku nebo jiné typické suvenýry. Určitě se necháme zlákat k posezení v jedné z kavárniček, zaposloucháme se do klapotu koňských drožek a na chvíli se tak přeneseme do minulého století. Poté navštívíme Vyšehrad – bývalou luxusní středověkou rezidenci významného renesančního krále Matyáše. S Maďarskem se rozloučíme v Ostřihomi návštěvou největší katedrály v zemi, ve které je pochován i první maďarský král. Do Brna přijedeme v nočních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000