crosssearch

Savaria Karneval - po stopách Římské kolonie Pannonia

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Sárvár o Orseg o Szombathely

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Sárvár o Orseg o Szombathely

Program

1.den:
ráno odjezd z ČR. Odpoledne příjezd do lázeňského cetra regionu - Sárváru ubytování. Individuální program, možnost návštěvy termálních lázní, nocleh.

2.den:
snídaně, přejezd do města Szombathely.Historický karneval Savaria je největším historickým festivalem ve Střední Evropě připomínající dobu, během které se probudí život římského období Szombathelye (Savarie). Ve městě s dvoutisícíletou historií si mladí i staří oblékají tógy a oživí slavnou historii. Karneval očekává milovníky bojových umění, antické hudby, divadla, mystiky orientu, vína a jiných dobrot. Návrat na ubytování. Nocleh.

3.den:
snídaně, individuální volno . Možnost koupání a relaxace ve vyhlášeném středisku - Sárvár. Nocleh.

4.den:
po snídani přejezd do Örségu. Lesnatá a kopcovitá oblast, jejíž obyvatelé, kteří už od 10. století plnili důležitý úkol ochrany hranic, se soustřeďovali do malých osad (stráží) sestávajících z pěti až deseti skupinových staveb situovaných na snadno bránitelných pahorcích. Osmnáct místních vesnic si zachovalo podobu z úsvitu dějin maďarské státnosti: téměř pravidlem je starý dům a zvonice. Nejhezčí zvonice, opatřená jakousi sukní, stojí v obci Pankasz. Střediskem Őrségu je Őriszentpéter, s románským kostelem apoštola sv. Petra (Templomszer 15) a folklórním muzeem v oblastním výstavním a kulturním středisku (Őrségi Kiállítóhely - Művelődési Ház, Városszer ). Őrség je také největší přírodní rezervace v Maďarsku, která čítá 200 vodních pramenů, 15 potoků a přes 500 druhů motýlů a dalších jedinečných botanických exemplářů. Odpoledne odjezd zpět do ČR. návrat v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000