crosssearch

Památky a termální lázně kolem Budapešti

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Maďarsko - to je guláš, tokajské víno, temperamentní hudba a hlavně termální lázně. My se zaměříme na tomto zájezdu na lázně v oblasti hlavního města Budapešti. Navštívíme také historická města Visegrad a Ostřihom, stejně jako na závěr našeho...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maďarsko - to je guláš, tokajské víno, temperamentní hudba a hlavně termální lázně. My se zaměříme na tomto zájezdu na lázně v oblasti hlavního města Budapešti. Navštívíme také historická města Visegrad a Ostřihom, stejně jako na závěr našeho putování hlavní město Rakouska Vídeň.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí (Hradní muzeum, Muzeum křesťanství, oblíbená nábřežní promenáda). VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti.


2.den (so): Krásné město GÖDÖLÖ obklopené kopci se pyšní královským zámkem z 18. stol., který sloužil k odpočinku císařského páru Františka Josefa a Sissi. BUDAPEŠŤ prohlídka historické části města (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, královský palác, Řetězový most, budova parlamentu aj.). Koupání v termálních lázních SZECHENYI (nutná čepice do plaveckého bazénu), které se pyšní nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou.


3.den (ne): SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný. Jednou z nejvýznamnějších památek je Bělehradský kostel a skanzen. Dokončení prohlídky BUDAPEŠTI. Možnost koupání v termálních lázních GELLÉRT v Budapešti – lázeňský dům zde stál již ve 13. stol. a Turci ho přestavěli na luxusní lázně.


4.den (po): SZEKESFEHERVÁR - po Estergomu nejvýznamnější město Maďarského království, od r. 1038 do r. 1540 zde byli korunováni a pohřbíváni králové, katedrála sv. Petra, malebné ulice, starobylé domy. Klášter sv. Martina PANNONHALMA založený v r. 996 velkoknížetem Gejzou je na seznamu UNESCO. GYÖR – město ležící na čtyřech řekách (Mošonský Dunaj, Rába, Rábca a Marcal), město s dlouhou historií. Györ se může pochlubit největším množstvím významných stavebních památek v západním Maďarsku – dóm Panny Marie s kaplí sv. Ladislava, biskupský hrad, náměstí Béci kapu tér a mnoho dalších.


5.den (út): Celodenní koupání v termálních lázních MOSONMAGYARÓVÁR – známé termální prameny a lázně. Zdejší termální lázně jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogenuhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky.


6.den (st): VÍDEŇ – metropole Rakouska. Prohlídka historického centra (Stephansplatz s monumentálním dómem sv. Štěpána, orloj, elegantní Kärtnerstrasse, budova opery, ulice Graben, aj.). Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Stravování:: 5x snídaně, 4x večeře


Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* 5x ubytování (2lůžk. pokoje)
* 5x snídani
* 4x večeři
* dopravu autobusem
* průvodce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000