crosssearch

Maďarsko zemí koruny Sv. Štěpána

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Maďarsko země termálů, papriky, přírodních zajímavostí a památek UNESCO, které v průběhu zájezdu navštívíme a necháme se okouzlit krásou maďarských hor, uhrančivostí nekonečné pusty, půvabností maďarských měst, lahodností maďarských pokrmů i maďarského vína.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maďarsko zemí koruny Sv. Štěpána

1.den zájezdu V ranních hodinách odjezd z ČRpřes Slovensko do Maďarska. Krátká zastávka u skvostu románské architektury v LÉBÉNY,navštívíme jednu z nejvýznamnějších památek počátků uherského státu- opatství PANNONHALMA (UNESCO). Zbytek dne strávíme prohlídkou malebného města RÁBU (Győr).


2.den zájezdu Prohlídka VESZPRÉMU, sídelního města uherských královen a prvního maďarského biskupství, poté si na břehu Blatenského jezera prohlédneme rybářskou vesnici TIHANY s opatstvím a skanzenem. STOLIČNÍ BĚLEHRAD (Székesfehérvár), korunovační středisko Uherského království se zachovaným městským jádrem.


3.den zájezdu Monumentální bazilika v OSTŘIHOMI (Esztergom) s královským palácem. Projedeme podél Dunaje k ruinám královské citadely ve VISEGRÁDU - ohromující výhled na ohbí Dunaje.Na dunajském ostrověnavštívíme rozkošné městečko SZENTENDRE s mnoha srbskými pravoslavnými památkami a největším a nejlepším skanzenem v Maďarsku.


4.den zájezdu Celodenní návštěva BUDAPEŠTI (UNESCO). Nejprve si v BUDÍNĚ prohlédneme Gellértův vrch a čtvrť Tabán, pak se přesuneme na Hradní vrch s Královským palácem, Matyášovým kostelem a Rybářskou baštou. Druhá část dne bude věnována PEŠTI (Parlament, bazilika sv. Štěpána, Státní opera).


5.den zájezdu Barokní perla Maďarska, královský palác v GÖDÖLŐ, kde významné stopy zanechala císařovna Sisi. Pak se přesuneme do palócké vesnice HOLLÓKŐ (UNESCO) s unikátní lidovou architekturou. Odtud se úbočím pohoří Mátra vydáme na nejvyšší vrchol Maďarska Kékestető (1015 m) s televizní věží s vyhlídkovou plošinou. Odpoledne městečko EGER s hradem a barokními skvosty.


6.den zájezdu Univerzitní město MISKOLC se středověkým hradem Diósgyőr a nedalekými lázněmi MISKOLC-TAPOLCA s půvabnou kulisou pohoří Bükk.Renesanční hrad SÁROSPATAK, kde jistý čas pobýval i Jan Ámos Komenský. Večer nás čeká prohlídka i ochutnávky vína v TOKAJI (UNESCO).


7.den zájezdu Město DEBRECEN, významné kalvínské bašty na východě Maďarska. Cestou na jih se zastavíme v NP HORTOBÁGY (UNESCO) s rozsáhlou pustou, unikátním hřebčínem a skvělou kuchyní. Odpoledne nás čeká unikátní secesní město KECSKEMÉT s nezapomenutelnými památkami.


8.den zájezdu Vrátíme se do období legendárního příchodu Maďarů, což nám připomene Arpádův památník v Národním historickém pamětním parku v ÓPUSZTASZERU. SZEGED, volnomyšlenkářské město s rozmanitou paletou architektonických slohů. Památník v MOHÁČI, kde se odehrála roku 1526 bitva znamenající i naši národní tragedii. Zbytek dne strávíme v PÉCS, maďarské městem s tureckou až orientální atmosférou - katedrála sv. Petra, mešita, synagoga i raně křesťanské mauzoleum (UNESCO).


9.den zájezdu Návštěva velkolepého ZÁMKU ESTERHÁZYŮ v městečku FERTŐD (UNESCO). Pohraniční ŠOPROŇ – historické jádro starobylého města. Odpoledne odjezd do ČR a návrat ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000