crosssearch

Budapešť, termální lázně a památky kolem Dunaje

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Maďarsko - to je guláš, tokajské víno, temperamentní hudba a hlavně termální lázně. My se zaměříme na tomto zájezdu na lázně v oblasti hlavního města Budapešti. Navštívíme také historická města Visegrad, Ostřihom a Györ. Program zájezdu: 1.den (čt):...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maďarsko - to je guláš, tokajské víno, temperamentní hudba a hlavně termální lázně. My se zaměříme na tomto zájezdu na lázně v oblasti hlavního města Budapešti. Navštívíme také historická města Visegrad, Ostřihom a Györ.

Program zájezdu:
1.den (čt): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.


2.den (pá): Krásné město GÖDÖLÖ obklopené kopci se pyšní královským zámkem z 18. stol., který sloužil k odpočinku císařského páru Františka Josefa a Sissi. BUDAPEŠŤ - prohlídka historické části města (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, královský palác, Řetězový most, budova parlamentu aj.). Možnost koupání v termálních lázních SZECHENYI (nutná čepice do plaveckého bazénu), které se pyšní nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou.


3.den (so): Putování meandrem Dunaje: SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný. Jednou z nejvýznamnějších památek je Bělehradský kostel. VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti. OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí (Hradní muzeum, Muzeum křesťanství, oblíbená nábřežní promenáda).


4.den (ne): BUDAPEŠŤ – dokončení prohlídky hlavního města Maďarska, vykopávky starověkého města AQUINCUM, aj. Osobní volno, možnost koupání v termálních lázních GELLÉRT - lázeňský dům zde stál již ve 13. stol. a Turci ho přestavěli na luxusní lázně. Podvečerní zastávka v GYÖRU – město ležící na čtyřech řekách, město s dlouhou historií a množstvím významných stavebních památek. Příjezd do ČR v pozdních nočních hodinách.

Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* 2x ubytování (2lůžk. pokoje)
* 2x snídani
* dopravu autobusem
* průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000