crosssearch

Budapešť - relaxace v termálních lázních

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti lázněmi, jež napájí přes sto vřídel a léčivých pramenů. Návštěva termálů zde patří ke každodennímu rituálu obyvatel všech generací. Muži hrají šachy přímo ve vodě, ženy si dopřávají vodních masáží. Lázeňskou tradici ve městě rozvinuli Turci, kteří tu vládli v 16. a 17. století. Z osmanské éry jsou dodnes v provozu čtvery lázně, které vynikají orientálním duchem a architekturou. Za jeden z nejslavnějších termálních komplexů v Evropě se považují lázně Széchényi. Uvnitř novobarokního objektu z roku 1913 se nachází vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také tři velké bazény pod otevřeným nebem, které jsou díky pramenu o teplotě 75 °C vyhledávané i v zimních měsících. Léčí se zde nemoci kloubů a pohybového ústrojí. Při lázních Gellért byl v roce 1916 založen nejstarší lázeňský hotel v Budapešti. Návštěvníci lázní mohou využít krytý i venkovní bazén s vodou, která pomáhá na kloubní, gynekologické i nervové neduhy. Díky zachovalému secesnímu vybavení plní Gellért i estetickou funkci. Původní turecké lázně Rudas prošly rekonstrukcí a teprve v roce 2005 byly zpřístupněny. Jsou tedy pěkně zrenovované a o jejich orientálním původu vypovídá jen architektura s osmanskými kupolemi a zelenými sloupy. Nejimpozantněji vypadá desetimetrová turecká kopule, pod níž je bazén ve tvaru osmiúhelníku. Relaxační pobyt v rozličných budapešťských lázních jsme pro vás zpestřili poznávacím programem po stopách maďarské historie a ulehčili vynecháním nočních přejezdů.

Program:

1. den - v časných ranních hodinách odjezd. Odpoledne příjezd do Budapešti a relaxace v největších maďarských lázních Széchényi (vnitřní i venkovní bazény o teplotě 30–38 °C, nocleh.

2. den - dopoledne prohlídka Budína, Matyášův chrám, Rybářská bašta, královský palác, citadela (panoramatický výhled). Odpoledne relaxace v secesních lázních Gellért (termální bazény o teplotě 36–38 °C, sauny a plavecký bazén v antickém římském stylu). Večerní fakultativní komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji, při níž bude možno obdivovat krásně osvětlené Budínské hradní město, slavný Řetězový most, Parlament nebo vrch Gellért s citadelou (cena plavby: 250 Kč), nocleh.

3. den - dopoledne prohlídka Pešti – slavná tržnice, katedrála sv. Štěpána, nábřeží Dunaje, parlament aj. Odpoledne relaxace v tureckých lázních Rudas (termální lázně s léčivou vodou o teplotě až 42 °C) nebo fakultativní výlet busem po stopách uherské historie do Ostřihomi (korunovační katedrála uherských králů) a Visegrádu (historické sídlo uherských králů) (cena výletu: 250 Kč), nocleh.

4. den - dopoledne prohlídka náměstí Hrdinů a městského parku Városliget. Relaxace v lázních Széchényi. Alternativně návštěva budapešťské zoo, Muzea krásných umění nebo Haly umění. Odpoledne odjezd z Budapešti. V pozdních večerních hodinách návrat domů.

Doprava:

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Cena zahrnuje: 3x ubytování v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji (cena za osobu) 250 Kč, výlet po stopách uherské historie (cena za osobu) 250 Kč, pojištění léčebných výloh do 3 mil. Kč – tarif L3 (na osobu a den) 15 Kč, pojištění léčebných výloh do 3 mil. Kč a storna – tarif K3S (na osobu a den) 27 Kč.

Trasa A:

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B:

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000