crosssearch

Budapešť, dunajský klenot

Poznávací zájezdy, Maďarsko

Program zájezdu 1. den: Z Brna, Břeclavi, Bratislavy (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Z Brna, Břeclavi, Bratislavy (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, svoz Praha 350 Kč) odjedeme v brzkých ranních
hodinách přes Slovensko, v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti. Naši prohlídku zahájíme v Pešti, které dominuje neogotická stavba Parlamentu, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu, projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, navštívíme nejstarší pešťský kostel Belvárosi a dunajské Korzo s „Princezničkou”, Pařížský dům, známou Gerbeaudovu cukrárnu a také městskou tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně. Vystoupáme na Gellérthegy, odkud budeme obdivovat nádherný pohled na Pešť. Odpoledne strávíme vtermálních lázních secesního hotelu Gellért – jedna z pýchy Budapešti, kde je kromě termálních bazénů s teplotou vody 36–38 °C a sauny také plavecký bazén v římském stylu s umělým vlnobitím. Večer se ubytujeme v hotelu na okraji města.

2. den

Po snídani se přesuneme do Budy, kde si prohlédneme novogotický Matyášuv chrám s ohromujícím interiérem. Z Rybářské Bašty se otevírá působivý výhled přes Dunaj. Procházkou půjdeme dál k hradnímu divadlu, k Sándorovu paláci a k vyhlídkové terase před Maďarskou národní galerií. Odpoledne strávíme koupáním v působivých tureckých lázních Rudas, jejichž historie sahá až do 15. století. K dispozici je plavecký bazén s teplotou vody 29 °C a parní lázně s teplotou vody až 42 °C. Po případné večeři v hotelu se zájemci mohou vrátit zpět do centra města na večerní vyhlídkovou plavbu po Dunaji nasvícenou Budapeští nebo procházku večerní Peští. Zpět do hotelu se vrátíme pozdě večer.

3. den:

Dopoledne si prohlédneme náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, a Městský park Városliget. Poté navštívíme v novobarokním stylu postavené lázně Széchenyi, jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě. Najdeme v nich tři venkovní bazény a přes deset vnitřních, disponují také plaveckým bazénem, ponornými lázněmi i saunou. Teplota termální vody je 30–38 °C a složení pramenů zabírá hlavně na kloubní problémy. Odjezd do ČR, příjezd do Brna před půlnocí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000