crosssearch

Babí léto v termálech u Balatonu

Poznávací zájezdy, Maďarsko

PANNONHALMA (UNESCO) - VESZPRÉM - KESZTHÉLY - ZALAKAROSZ - HEVÍZ - BADACSONY - KÖSZEG - FERTÖD - ŠOPROŇ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

PANNONHALMA (UNESCO) - VESZPRÉM - KESZTHÉLY - ZALAKAROSZ - HEVÍZ - BADACSONY - KÖSZEG - FERTÖD - ŠOPROŇ

1. den:

1. den: V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna a Břeclavi nebo Hodonína (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Zlín 350 Kč, Uherské Hradiště 250 Kč, Veselí nad Moravou 200 Kč, Strážnice 200 Kč, Hodonín (Břeclav) 200 Kč) přes Slovensko do Maďarska. Nejdříve navštívíme svatostánek všech Maďarů 1000 let staré benediktinské opatství Pannonhalma (UNESCO). Jeho součástí je i unikátní knihovna s 360.000 svazky. K jeho 1.000 letému výročí sem zavítal i papež Jan Pavel II. Poté pojedeme do oblasti Severního Zadunají podél břehu největšího evropského jezera Balatonu do Veszprému. Podle legendy bylo město, stejně jako Řím, založeno na sedmi pahorcích. Hradnímu vrchu na dolomitovém skalisku, který je pokládán za muzeum barokní architektury, dominuje katedrála sv. Michala tradiční místo korunovace uherských královen. Z terasy na vyhlídkové baště hradu je vidět překrásné panorama údolí potoka Séd a vrcholky pohoří Bakony. Naší poslední zastávkou bude hluboko do Balatonu vybíhající poloostrov Tiháni se stejnojmenným městečkem. Poloostrov je unikátní přírodní rezervací se skanzenem maďarské lidové architektury, má své vlastní vnitřní jezero a nabízí krásné pohledy na Balaton. Večer přijedeme na ubytování v Keszthely.

2. den:

Po snídani si prohlédneme hlavní město Balatonu Keszthely. Městu vévodí třetí největší zámek v Maďarsku pompézní neorokokový palác Festeticsů se 101 pokoji, krásnými interiéry, nádhernou brankou a barokní věží, který uchovává ve své knihovně přes 86.000 cenných svazků. Po prohlídce zámku odjedeme do termálních lázní Zalakarosz. Zbytek dne strávíme koupáním v jednom z nejmladších maďarských lázeňských středisek, jehož 8599 °C horké vody byly objeveny během průzkumů ropných ložisek. Jeho prameny poskytují léčivou vodu jódového a brómového charakteru a mají ze všech maďarských lázeňských vod nejvyšší obsah fluoru. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme do Hevízu, kde se budeme moci koupat v největším termálním jezeře s plochou 5 ha. Do jezera (zatopeného vyhaslého kráteru sopky) prýští uhličitanosirnaté léčivé prameny o teplotě 36 °C. Tato voda vyvěrá takovou silou, že se voda v jezeře každý den zcela vymění. Budeme obdivovat růžový lotos, který kvete na jezeře od dubna do října. Odpoledne budeme mít možnost zúčastnit se fakultativní ochutnávky maďarských vín ve vyhlášené oblasti Badacsony. Večer se vrátíme do Keszthely, možnost procházky městem, pobřežní promenádou, posezení v místních kavárničkách.

4. den:

Po snídani se rozloučíme s oblastí Maďarského moře a v severozápadní části Maďarska se projdeme středověkými uličkami vinařského městečka Köszeg a podíváme se ke stejnojmennému obrannému hradu, který nedobyl ani turecký sultán s 60.000 vojskem, když roku 1532 táhnul na Vídeň. O několik století později se přesuneme u zámku Fertöd, který je přezdíván Versailles Maďarska. Také je významný tím, že zde žil a působil rakouský skladatel Josef Haydn. Po návštěvě zámeckého muzea, které se nachází v tomto přepychovém paláci rodu Esterhazyů se projdeme zámeckou francouzskou zahradou. U místních stánků si můžeme zakoupit sušenou papriku a koření, které ke koloritu Maďarska nerozlučně patří. Na hranici s rakouskem navštívíme co do počtu památek nejbohatší město v Maďarsku Šopron, obklopené jehličnatými lesy na vrších Lövérek a věncem vinohradů rodících dobré víno. Projdeme se kouzelným historickým centrem s více než staletými domy, malými úzkými uličkami a v osobním volnu si budeme moci vychutnat šálek kávy nebo nějakou vyhlášenou maďarskou specialitu jakou je například rybí polévka nazývaná halászlé na istorickém náměstí stráženém slavnou Požární věží. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000