crosssearch

Madagaskar - Ostrov Přírodních Krás

Poznávací zájezdy, Madagaskar

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy s přestupem na Madagaskar. 2. den: přílet do hlavního města ostrova Antananariva, běžně nazývaného Tana. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh. 3. den: po snídani cca 3hodinový přejezd...

Konečná cena za osobu od: 81 831 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy s přestupem na Madagaskar.

2. den:

přílet do hlavního města ostrova Antananariva, běžně nazývaného Tana. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

3. den:

po snídani cca 3hodinový přejezd směrem na východ do přírodní rezervace Perinet. Rýžová pole a zelenina formují první část krajiny, deštný prales uvidíte hned za městem Mandraka. Perinet je domovem lemurů, jedním z nich je největší lemur zvaný Indri žijící pouze na Madagaskaru, ale i spousty dalších druhů zvířat i rostlin. Po cestě návštěva rezervace Peryeras s chameleony a motýly. Nocleh v oblasti Andasibe.

4. den:

za svítání procházka do deštného pralesa, ideální doba na pozorování největších lemurů Indri, stejně jako mnoho druhů ptactva. Perinet, jedna z nejnavštěvovanějších chráněných oblastí na ostrově, je také jedním z nejlepších míst na pozorování ptáků. Místní průvodce vás seznámí s místní květenou i zvířaty. Odpoledne můžete navštívit ostrůvek s lemury v soukromém parku Vakona.  Návrat na nocleh.

5. den:

  přejezd směrem na jih do Antsirabe, 3. největšího města na ostrově, města s třemi tisíci řidičů rikš, známého zpracováním polodrahokamů, které se nachází v okolí. Cesta přes typickou krajinu náhorních plošin s mozaikou rýžových políček. Zastávka v Ambatolampy, kde zjistíme, jak místní lidé vyrábí hliníkové nádobí. Návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a kráterového jezera. Nocleh.

6. den:

po cestě do národního parku Ranomafana zastávka v malebném městečku Ambositra, centru dřevořezbářského řemesla, prohlídka místních dílen. Ranomafana, místo s termálními prameny, se zachovanou a stále divokou přírodou, kde žijí endemické druhy lemurů. Nocleh.

7. den:

pěší výlet po stezkách deštného pralesa národního parku Ranomafana, úžasný zážitek v oblasti nabízející nádherné výhledy na pohoří pokryté primárním pralesem. Návrat na nocleh. Noční procházka, během které je možné vidět noční život zvířat v parku.

8. den:

pokračujeme směrem na jih přes město Fianarantsoa, zajímavé město ve vnitrozemí, akademické a intelektuální centrum ostrova, proslulé svými vinicemi. Zastávka v Ambalavao, malé vesnici na konci náhorní plošiny, před pokračováním k jihu na návštěvu známé papírny Antaimoro, kde tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus, a parku Anja, kde můžeme pozorovat jednoho z nejznámějších lemurů - ring-tailed lemur. Nocleh v Ranohira.

9. den:

Ranohira, ležící mezi masivem Isalo a ohromnou náhorní plošinou Horombe, je výchozím bodem všech expedicí do národního parku Isalo. Nádherné pískovcové skály rozličných tvarů, údolí, vodopády a kaňony jsou důvodem popularity tohoto parku. Při túře dojdete k romantickému přírodnímu bazénu. Můžeme se projít okolo a prozkoumat nedaleký horský vrchol a užít si výhledy. Návrat na nocleh.

10. den:

přejezd přes Tulear, rybářské městečko. Po cestě uvidíme tajemné hrobky kmene Mahafaly i typickou vegetaci, jako jsou majestátní baobaby, aloe, palmy či trnitou buš. Krásná pláž Ifaty ukončí cestu na jihozápad. Nocleh v Ifaty.

11. den:

Ifaty - volný den na pláži v oblasti známé výborným šnorchlováním a potápěním. Nocleh.

12. den:

transfer na letiště do Tulear, přelet do hlavního města. Následuje odlet s přestupem do Prahy.

13. den:

přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000