crosssearch

Madagaskar - ostrov lemurů a přírodních krás

Poznávací zájezdy, Madagaskar

Trasa zájezdu: Antananarivo o přírodní rezervace Perinet o rezervace Peryeras o Ambositra o Fianaransoa o NP Ranomafana o Ihosa o Ambalavao o NP Isalo o Tulear Program: 1. den: odlet z Prahy, přílet do Antananariva v noci, uvítání na letišti Ivato, transfer do hotelu,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Antananarivo o přírodní rezervace Perinet o rezervace Peryeras o Ambositra o Fianaransoa o NP Ranomafana o Ihosa o Ambalavao o NP Isalo o Tulear

Program: 1. den: odlet z Prahy, přílet do Antananariva v noci, uvítání na letišti Ivato, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den: po snídani odjezd do přírodní rezervace Perinet, biotopu největšího druhu vzácných lemurů nazývaných Indri. Tento druh se vyskytuje pouze na Madagaskaru. Nikde jinde není vidět na tak malém prostoru tolik druhů zvířat a rostlin jako v této rezervaci. Cesta do Perinetu trvá cca 3 hodiny a je možno vidět místní zemědělství a za městem Mandraka deštný prales. Při večerní návštěvě parku uvidíte nejmenší druh lemura - mikrocebus, ale i žáby a chameleóny. Nocleh.

3. den: časně zrána za svítání pěší procházka do rezervace za doprovodu místního průvodce, který vás podrobně seznámí s květenou i zvířaty. Nejlepší čas k pozorování největšího lemura Indri, který nežije již volně na jiném místě než zde, jejich řev je nezaměnitelný a nezapomenutelný. Žije zde také mnoho druhů ptactva, kromě jiných i Ibise a Tylas, kteří jsou již k vidění také pouze na Madagaskaru. V odpoledních hodinách návštěva parku se spoustou unikátních orchidejí. Nocleh.

4. den: snídaně, návrat do hlavního města Antananariva, cestou návštěva rezervace Peryeras s chameleóny a motýly, kde je s trochou štěstí vidět i největší madagaskarský motýl Argema Mitrei. Ubytování a nocleh.

5. den: po snídani prohlídka hlavního města - Antananariva. Cesta pokračuje autobusem přes typickou krajinou náhorních plošin místy s krásnými rýžovými políčky k drahokamu a kouzelnému kráterovému jezeru Andraikiba. Nocleh.

6. den: po snídani cesta do Ranomafany, starého termálního městečka. Cesta povede přes Fianaransoa, které je známé jako přírodní rezervace s velkým, uchovaným a stále divokým národním parkem, ve kterém žije několik druhů lemurů. Je zde nejúrodnější a nejlepší vinařská oblast. Nocleh.

7. den: po snídani výlet do národního parku Ranomafana (v překladu "horká voda"), procházka dešťovým pralesem za lemury a orchidejemi. V parku žije 12 druhů lemurů, vzácné druhy lemura zlatého Bamboo a Bamboo lemura většího. Jsou k vidění pouze zde, stejně jako 68 druhů endemických ptáků. Návrat do hotelu. Noční procházka, během které je možno vidět noční život zvířat v národním parku. Nocleh.

8. den: po snídani cesta směrem na jih přes Ihosy - hlavního města Bara kmene. Přestávka v Ambalavao v jednom z nejkrásnějších měst náhorní plošiny, kde jsou k vidění známé papírny Antaimoro, kde se tradičním způsobem vyrábí papír, papyrus a je zde známá výrobna vína. Večer příjezd do Ranohira, které leží v masívu Isalo. Nocleh.

9. den: snídaně a pěší výlet do národního parku Isalo. Nádherné pískovcové skály, údolí, vodopády a kaňony jsou důvodem popularity tohoto parku. Při túře dorazíte k zelené oáze s malými, čistými potůčky a uvidíte fantastickou flóru. Možnost koupání v romantickém jezírku uprostřed masivu. Návrat na nocleh.

10. den: snídaně a odjezd na jih do Tuleáru, malé rybářské vesničky, ideálnímu místu k odpočinku a hledání mušlí. Na cestě budou k vidění typická místní pohřebiště s pověstnými alo-alo, což jsou 2 m vysoká, vyřezávaná prkna, ukončená soškami připomínajícími výjev ze života rodiny. Typická je i flóra se stromy baobab - mohutné sukulenty a trnitou buší. Ubytování a nocleh.

11. den: transfer na letiště v Tuleáru a odlet zpět do Antananariva. Přestup na let do Evropy.

12. den: přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000