crosssearch

Příroda a památky Pobaltí

Poznávací zájezdy, Litva

Vzhledem k zájmu našich turistů o oblast Pobaltí jsme v roce 2007 přidali nový podrobnější program. Rozšířili jsme na tomto zájezdu do Pobaltí nabídku o krásná přírodní místa, zejména slavné národní parky Kurská kosa v Litvě, Lahemaa v Estonsku a Gauja v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Vzhledem k zájmu našich turistů o oblast Pobaltí jsme v roce 2007 přidali nový podrobnější program. Rozšířili jsme na tomto zájezdu do Pobaltí nabídku o krásná přírodní místa, zejména slavné národní parky Kurská kosa v Litvě, Lahemaa v Estonsku a Gauja v Lotyšsku. Závěrečný den pobytu v Palanze může být využit v případě pěkného počasí ke koupání nebo k návštěvě Muzea jantaru, který pobřeží Baltu v Pobaltí nejvíce proslavil.

Program zájezdu:
1.den (čt): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Přejezd přes Polsko do Litvy.


2.den (pá): VILNIUS – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhŹlejším městským jádrům v Evropě.


3.den (so): Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad TRAKAI, kdysi sídlo litevských knížat. Hrad byl perfektně zrestaurován a dnes se zde nachází bohaté expozice. Unikátní skanzen RUMŠIŠKÉS představující lidovou archiŹtekturu z celé Litvy. Skanzenem vede několik naučných okruhů v krásné přírodě. Přejezd do Lotyšska.


4.den (ne): Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odpoledne výstup na nejvyšší vrchol celého Pobaltí 318 metrů vysoký SUUR MUNAMÄGI s krásným rozhledem do širokého okolí. Podvečerní procházka historickým univerzitním městem TARTU s množstvím památek – nedokončená katedrála, Univerzita, malebné náměstí s Radnicí.


5.den (po): Výlet do NP LAHEMAA na pobřeží Baltského moře, starobylá rybářská vesnička ALTJA (r. 1465) s typickými rybářskými domky. Poloostrov KÄSMU s obrovskými kameny a písečnými plážemi. VIRU - pěší turistika mezi rašeliništi, řídkými severskými lesy a množstvím malých jezírek. Romantický zámeček ve vesničce PALMSE. Dojezd na nocleh do Tallinnu.


6.den (út): TALLINN – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Tallinn nabízí také mnoho romantických uliček a náměstíček s možnostmi příjemného posezení. Odpoledne přejezd do Lotyšska.


7.den (st): Hlavní město Lotyšska RIGA se starým městem na východním břehu Daugavy. Kromě starého centra s historickými, architektoŹnickými a kulturními památkami od 14. stol. se v Rize nachází také několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem secesní architektury. Přejezd do Litvy. KRIŽIU KALNAS – Hora křížů – několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců.


8.den (čt): Trajektem z PŘÍSTAVU KLAIPDA na poloostrov KURSKÁ KOSA (pod patronací UNESCO). Projdeme se po písečných dunách, které kose vynesly přezdívku „Baltská Sahara“. Malebné rybářské vesničky, VRCH ČARODĚJNIC s desítkami ručně vyřezávaných dřevěných soch. Sestup do krásné vesničky NIDA s rybářskými domky a loďkami.


9.den (pá): Pobyt ve městě PALANGA – nejoblíbenější letovisko na pobřeží Baltské moře, dlouhé promenády, restaurace s místními specialitami, několik kilometrů dlouhá písečná pláž (možnosti koupání v případě dobrého počasí), unikátní muzeum jantaru v krásné botanické zahradě. Noční přejezd přes Polsko.


10.den (so): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* trajek a vstupní poplatky na Kurskou Kosu
* 7x ubytování (1/2L pokoje)
* 7x snídani
* průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000