crosssearch

Litva - Lotyšsko - Estonsko - Kaunas - Vilnius - Riga - Tallinn - Kurská kosa

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Litva - Lotyšsko - Estonsko - Kaunas - Vilnius - Riga - Tallinn - Kurská kosa

1. den:
Odjezd v brzkých ranních hodinách směr Katovice - Varšava. Odpoledne krátší prohlídka VARŠAVY - Starý Rynek, Barbakan, Krakovské předměstí... Ubytování. Nocleh.

2. den:
Po snídani odjezd směr Litva, kolem poledne příjezd do KAUNASU. Bývalé hlavní město Litvy, ležící na soutoku dvou největších litevských řek (Neris a Nemunas). Prohlídka památek města: mohutný hrad nad soutokem, nejranější gotická stavba v Litvě - chrám sv. Petra a Pavla, barokní radnice (nazývaná pro svou barvu a 53 m vysokou věž Bílá Labuť) a jedinečné muzeum čertů. Výlet do kláštěra Pažaislio, který leží na břehu přehrady Kaunaské moře (klášter patří k nejhezčím církevním stavbám v severní Evropě, postaveným ve stylu italského baroka). Ubytování. Nocleh.

3. den:
Po snídani odjezd do národního parku TRAKAI, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé (Hlava), kdysi sídlo litevských knížat. Poté přejezd do hlavního města VILNIUS, toto město, jež svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, má asi 600 000 obyvatel a je chráněnou oblastí UNESCA. Nejvýznamnější památky: Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, staré město s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí. Večer návrat návrat na ubytování. Nocleh

4. den:
Po snídani odjezd k moři, do třetího největšího města KLAIPÉDY, které je jediným přístavem v zemi. Návštěva N.P. NERIJA neboli KURSKÉ KOSY s unikátní přírodní scenérií, tvořenou až 50 m vysokými písečnými dunami. Na celé pobřeží je z moře vyplavováno tzv. baltské zlato - jantar. Nejpěknější kousky si můžeme prohlédnout v muzeu jantaru v Palanze. Navečer překročení litevsko-lotyšské hranice. Po cestě zastávka u VRCHU KŘÍŽŮ - nejposvátnějšího místa všech Litevců. Ubytování na území Lotyšska.

5. den:
Po snídani odjezd do TALLINU - hlavního města Estonska, které je opravdovou perlou středověké architektury. Historické jádro je obehnáno vysokými hradbami, v nichž se dochovalo 26 obranných věží. Na kopci Toompea nad městem se nachází hrad odkud je krásný výhled na historické centrum a na přístav. Je možné též navštívit park Kadriorg se zámeckou residencí cara Petra I. Velikého nebo Skanzen vesnické architektury z celého Estonska ROCCA EL MARE. Ubytování. Nocleh.

6. den:
Po snídani odjezd na jih do lotyšského národního parku GAUJA. Jedná se o chráněné údolí řeky Gauja. Ve městě SIGULDA se nachází zřícenina mohutného hradu TURAIDA. Lanovkou se dostaneme na druhou stranu řeky k dalšímu hradu. Prohlédneme si i CÉSIS, jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Lotyšska. Večer ubytování v oblasti Rigy.

7. den:
Po snídani odjezd do hlavního města Lotyšska, prohlídka RIGY. Téměř miliónové město oslavilo v r. 2001 800 let od svého založení. Rížský dóm je největším chrámem v Pobaltí. Bývalý hrad livonských rytířů je dnes sídlem lotyšské prezidentky. Věž chrámu Sv. Petra nabízí krásný výhled na celé město. Navečer návštěva krásného zámku Rundale (exteriér), jehož architekt B. F. Rastrelli proslul především stavbou Ermitáže v Petrohradě. Po prohlídce Rundale odjezd zpět do České republiky. Noční jízda autobusem se zdravotními zastávkami na motorestech.

8. den:
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000