crosssearch

Okruh Pobaltím

Poznávací zájezdy, Litva

Litva - Lotyšsko - Estonsko - Kaunas - Vilnius - Riga - Tallinn - Kurská kosa

Konečná cena za osobu od: 10 878 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa

Litva - Lotyšsko - Estonsko - Kaunas - Vilnius - Riga - Tallinn - Kurská kosa

Program

1. den:

Odjezd z Olomouce cca v 5:30, jízda směr Český Těšín - Katovice - Varšava. Odpoledne kratší prohlídka VARŠAVY - Starý Rynek, Barbakan, Krakovské předměstí aj. Možnost individuální prohlídky Královského paláce s nově otevřenou obrazárnou. Přejezd do hotelu poblíž litevské hranice.

2. den:

Po snídani odjezd do LITVY, kolem poledne příjezd do hlavního města VILNIA (VILNIUS), jehož centrum, nejrozsáhlejší středověké městské jádro severní a východní Evropy, je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nejvýznamější památky: Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, stará univerzita s vyhlídkovou plošinou na zvonici sv. Jana, staré město s křivolakými uličkami, barokními chrámy a židovskou čtvrtí. Ubytování v hotelu ve Vilně.

3. den:

Po snídani odjezd do národního parku TRAKAI, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé, někdejší sídlo litevských velkoknížat (individuální prohlídka). Návštěva skvělého skanzenu Rumšiškés. Zasávka u kláštěra Pažaislis, který leží na břehu přehrady Kaunaské moře a patří k nejhezčím barokním stavbám v severní Evropě. Přejezd do KAUNASU, bývalého hlavního města Litvy ležícího na soutoku Nerisu a Němenu. Prohlídka památek města: hrad, schám sv. Petra a Pavla - nejranější gotická stavba v Litvě, barokní radnice nazývaná Bílá Labuť aj. Odjezd do jediného litevského přístavu KLAIPÉDY, procházka po půvabném centru s hrázděnými domky. Ubytováníví v Klaipédě.

4. den:

Po snídani odjezd k moři, návštěva národního parku Nerija neboli Kurské Kosy s unikátní přírodní scenérií, tvořenou až 50 m vysokými písečnými dunami, na které můžete vystoupit. Zastávka u domu Thomase Manna s vyhlídkou na Kurskou lagunu. V Nidě, dřevěném rybářském městečku, lze koupit jantar a místní ryby. V Palanze severně od Klaipédy se můžete vykoupat na širokých písečných plážích nebo navštívit muzeum jantaru v zámku Tyszkiewiczů. Navečer překročení litevsko-lotyšské hranice. Po cestě zastávka u Vrchu křížů - nejposvátnějšího místa všech litevců. Ubytování na území Lotyšska.

5. den:

Po snídani odjezd do Estonska, prohlídka hlavního města TALLINU, které je perlou středověké architektury: vysoké hradby s 26 baštami, vrch Toompea s katolickou pravoslavnou katedrálou, hradem a vyhlídkami na město a přístav, kostel sv. Olafa, jehož věž byla v minulosti nevjyšší na světě. Ubytování v Tallinu.

6. den:

Po snídani procházka parkem Kadriorg se zámkem cara Petra Velikého a zastávka u ruin kláštera Pirita a u Stadionu písní. Odjezd na jih do Lotyšska do národního parku řeky Gauja. Prohlídka Cesis, jednoho z nejstarších měst Lotyšska a někdejšího sídla velmistra Livonského řádu. Zastávka u zámečku Krimulda a prohlídka mohutného hradu Turaida s mnoha zachovalými dřevěnými stavbami v podhradí. Večer ubytování v oblasti Rigy.

7. den:

Po snídani prohlídka hlavního města Lotyšska RIGY. Téměř miliónové město je nejstarší v Pobaltí a jeho historické jádro se pyšní řadou památek: Rižský dóm, největší chrám v Pobaltí, hrad livonských rytířů, chrám sv. Petra, z jehož věže se nabízí nádherný výhled na celé město, burza z 19. století s obrazárnou, tzv. secesní čtvrť. Pozdě odpoledne návštěva zámku Rundale, jehož architekt B. F. Rastrelli proslul především stavbou Ermitáže v Petrohradě. Čas k prohlídce exteriéru a barokního parku. Odjezd do ČR. Noční jízda se zdravotními zastávkami na motorestech.

8. den:

Příjezd do Olomouce v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000