crosssearch

Litva, Lotyšsko, Estonsko

Poznávací zájezdy, Litva

VILNIUS - TRAKAI - SIAULIAI - RIGA - OSTROV SAAREMAA - TALLINN - PARK LAHEMAA - KÄSMU

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

VILNIUS - TRAKAI - SIAULIAI - RIGA - OSTROV SAAREMAA - TALLINN - PARK LAHEMAA - KÄSMU

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den:

Dopoledne budeme poznávat město Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu.

3. den:

Ráno odjedeme k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Poté přejezd do hlavního města Lotyšska Rigy, ubytování v hotelu. Možnost večerní procházky městem.

4. den:

Dopoledne prohlídka hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. Odpoledne volno k procházkám, nákupům, posezením nebo návštěvám některého z mnoha muzeí. Večer návrat do hotelu v Rize.

5. den:

Ráno odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu, kde se zastavíme v památkově chráněné vesnici Koguva. Zdejší několik staletí staré domy pochází ještě z období švédské nadvlády a jsou užívány dodnes. Zachovaly se zde i tři větrné mlýny, které ale uvidíme i na mnoha dalších místech souostroví. Naším hlavním cílem bude nejvetší estonský ostrov Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnu. Navštívíme starobylé hlavní město Kuressaare, kde si prohlédneme středoveký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí. Další zajímavostí tohoto ostrova jsou středověké kostely, větrné mlýny, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. Odjezd na ubytování v hotelu u pláže na ostrově Saaremaa.

6. den:

Ráno odjezd do hlavního města Estonska. Okružní jízda po Tallinu, jednom z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek Unesco Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála andra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

7. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobrežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Čekají nás procházky i pozorování krajiny z rozhledny. Odpoledne přejedem do krásné pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházek podél písečných pláží nebo návštěvy Mořského muzea. Večer návrat do hotelu v Tallinnu.

8. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000