crosssearch

Trekking po nejkrásnějších místech Jižního Kypru

Poznávací zájezdy, Kypr

Program zájezdu 1. den: odlet z ČR, po příletu transfer na ubytování v letovisku Limassol. 2. den: pěší túra v pohoří Trodos podél říčky Kryos Potamos k vodopádu Kaledonia se zakončením v Pano Platers (trasa dlouhá cca 3 km/1,5 hod.,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z ČR, po příletu transfer na ubytování v letovisku Limassol.

2. den:

pěší túra v pohoří Trodos podél říčky Kryos Potamos k vodopádu Kaledonia se zakončením v Pano Platers (trasa dlouhá cca 3 km/1,5 hod., obtížnost - těžká). Zastávka v Omodhos, jedné z nejstarších vesniček zabývající se produkcí vína na jižních svazích pohoří Trodos. Procházka vesničkou s úzkými dlážděnými uličkami a malebným náměstím obklopeným tradičními lokálními kavárnami ke klášteru - prohlídka. Cestou zpět zastávka v malém vinařství na ochutnávku vína, s překrásnými výhledy do údolí a na okolní vinice.

3. den:

návštěva hlavního města Nikosia, jediného hlavního města na světě, které je rozděleno hranicí na 2 části. Bohatá historie a unikátní kultura dýchá na každém kroku. Návštěva archeologického muzea s exponáty od dob neolitu po byzantskou éru umožní nahlédnout do dlouholeté historie ostrova. Pěší přechod na severní, tureckou část města. Procházka a návštěva mešity Selimiye (dříve katedrála Sv. Sofie, ukázka skvostného provedení francouzské gotické architektury), která je dominantní památkou nejen historické části města, ale celého ostrova a významným poutním místem severu. V blízkosti se nachází zachovalá osmanská stavba Buyuk Han, která sloužila jako skladiště pro karavany obchodníků. Návrat pěšky zpět do jižní části a volný čas ve "starém městě" Laiki Yitonia.

4. den:

zastávka ve vesničce Agros, proslulé pěstováním zvláštního druhu vonné růže, ze kterého místní vyrábějí vyhlášený růžový olej. Pěší túra stezkou "Doxa si o Theos" s fantastickými panoramatickými výhledy z nadmořské výšky 1400-1600 m. n. m. v oblasti Madari (trasa dlouhá cca 4 km/2 hod., obtížnost - těžká).

5. den:

odpočinkový den s nádechem dávných dob a každodenního nelehkého života v horách začíná ve vesničce Vouni. Ruční výroba svíček ze včelího vosku a příprava domácího chleba pečeného v jílových pecích zaručí nevšední zážitek, tradiční atmosféru umocní následné zapálení vyrobených svíček v místním kostelíku. Návštěva vinařského centra Troodos s ochutnávkou a výkladem o historii vinné produkce na ostrově - podle archeologických objevů se víno na Kypru produkuje více jak 6000 let, pěstování a zpracování vinné révy ve Středomoří má svůj původ právě zde. Společný oběd v místní taverně ve stylu "meze" - ochutnávka více druhů lokálních specialit.

6.

den: pěší túra v přírodní rezervaci Akamas na západním pobřeží podél mystického místa, kde podle legendy mívala svoji koupel bohyně Afrodita, stezka s úchvatnými výhledy směrem na Cape Arnaoutis, Polis a Pafos (trasa dlouhá cca 7,5 km/3-4 hod., obtížnost - těžká). Legenda praví, že se bohyně Afrodita narodila v moři jihozápadně od ostrova a místo se skalisky, kde se vynořila z vln, se dnes nazývá Petra tou Romiou. Zastávka na focení před návratem na ubytování.

7. den:

volný den, možnost návštěvy historických památek v Limassolu - antický Amathus, hrad Kolossi, Apolonův chrám, Kourion, staré město s byzantskou pevností.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 12.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha - Larnaca - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu s polopenzí • dopravu autokarem a trekking dle programu • vstupy dle programu • 1x oběd dle programu • služby průvodce CK • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.
 

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj (2 990 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění.

Poznámka

vzhledem k obtížnosti pěších túr nutná vhodná obuv a dobrá fyzická zdatnost, trasy vedou náročným terénem s náhlou změnou převýšení, stezky mohou být neupravené, místy s kluzkým a příkrým terénem.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000