crosssearch

Kypr ostrov dvou tváří - Řecká i Turecká část

Poznávací zájezdy, Kypr

Zájezd nás zavede na malebný a z historického hlediska velice zajímavý ostrov Kypr. Připravili jsme podrobný okruh za památkami, kulturou a přírodou tohoto pěkného ostrova s návštěvou obou částí, jak řecké, tak i turecké.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kypr - ostrov dvou tváří

řecká i turecká část

1. den zájezdu Odlet z ČR. Přílet na Kypr, transfer do hotelu, ubytování.

2. den zájezdu Prohlédneme si hrad KOLOSSI - postavený ve 13. století za vlády rytířů sv. Jana. Přejezd do starověkého KOURIONU - prohlídka nejkrásněji položeného kyperského antického naleziště z pozdně římských dob (historický areál s divadlem, stadionem, bazilikou a svatyní boha Apolóna). Zastávka s možností koupání na nejkrásnější a nejbájnější pláži na Kypru - Petra tou Romiou, kde se dle pověsti zrodila z mořské pěny Afrodita, bohyně lásky a krásy. PAFOS – rozsáhlý archeologický park, zařazený díky svým historickým památkám na seznam světového dědictví UNESCO (slavné mozaiky, Odeon, pevnost Saranta Kolones, kostelík Agia Kyriaki a sloup sv. Pavla, Hrobky králů).

3. den zájezdu Hlavní město – NIKÓSIE, poslední rozdělené město na světě. Prohlídka Kyperského muzea (nejlepší sbírka archeologických nálezů z Kypru), Benátské hradby, Famagustská brána, Arcibiskupský palác. Pěší přechod přes hranici do turecké části Nikósie s památkami na tureckou nadvládu – orientální Büyük Han (Velký hostinec), zajímavá mešita Selimiye, která vznikla přebudováním katedrály, městské tržiště.

4. den zájezdu Výlet na tureckou stranu ostrova. FAMAGUSTA – návštěva „města duchů“. Prohlídka Citadely, kam William Shakespeare situoval své drama Othello, Benátské hradby, skvostná mešita Lala Mustafa Paşa, postavená podle katedrály v Remeši. Zastávka u čtvrti Varosia, připomínající rozdělení Kypru roku 1974. Starověká SALAMIS působivé antické královské město (římské divadlo, lázně, amfiteátr, mozaiky). Klášter Sv. Barnabáše – nyní slouží jako archeologické muzeum.

5. den zájezdu Výlet na nejzajímavější místa ostrova do severní turecké části Kypru. SV. HILARION – romanticky situovaný pohádkový hrad, který inspiroval Walta Disneye v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. KYRENIE - prohlídka malebného přístavu a hradu, kde hlavní atrakcí je nejstarší dřevěný vrak lodi. Zastávka v BELLAPAIS - překrásný augustinský klášter, pověstný „Strom zahálky“.

6. den zájezdu Celodenní výlet romantickou krajinou do pohoří Troodos. Zastávka v malebné vesničce LANIA, proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. Klášter KYKKOS – prohlídka nejbohatšího a neslavnějšího z kyperských klášterů. Přejezd na horu Throni – překrásný výhled do okolí, moderní křížová cesta, socha a hrob prezidenta Makaria III. Návštěva vesničky Pedoulas s kostelem Archanděla Michaela, který je díky překrásným freskám zapsán na seznamu UNESCO.

7. den zájezdu Volný den, možnost koupání.

8. den zájezdu Návštěva města LARNAKA, prohlídka kostela svatého Lazara, přímořská promenáda. Mešita Hala Sultan Tekke – jedno z nejdůležitějších islámských poutních míst na Kypru, nacházející se na břehu solného jezera v datlovém a cypřišovém háji. CHOIROKOITIA – návštěva fascinujícího neolitického osídlení, které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Vesnička LEFKARA, proslulá výrobou nádherných krajek. Večeře, nocleh dle času letu. Odjezd na letiště.

9. den zájezdu Přílet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000