crosssearch

Kypr, letecký poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Kypr

PAFOS - KOURION - CORAL BAY - AKAMAS - NICOSIA - BELLAPAIS - KYRENIA - TRODOS - KLÁŠTER KYKKOS

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

PAFOS - KOURION - CORAL BAY - AKAMAS - NICOSIA - BELLAPAIS - KYRENIA - TRODOS - KLÁŠTER KYKKOS

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Brna a Ostravy na Kypr. Přílet do Larnaky, transfer na ubytování na západním pobřeží v Pafosu a okolí (do 250 m od pláže).

2. den:
Pobyt v hotelu, odpočinek, koupání.

3. den:
Dopoledne prohlídka města Pafos, hlavního města západní části ostrova. Celé město je díky svým četným historickým památkám zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Archeologický park s mozaikami v Dionysově, Theseově a Aionově vile, hrobky králů, katakomby sv. Solomony a další. Odpoledne návštěva největšího archeologického naleziště na Kypru Kourion. Uvidíme zde pozůstatky chrámů i domů staré přes 2000 let, zrestaurované řecké divadlo z 2. stol. před n. l., dům Achilleův i dům gladiátorů, pojmenované podle mozaik zachovaných na podlaze. Při návratu do Pafosu zastávka u pláže Petra tou Romiou, na které Afrodita, bohyně lásky a krásy, povstala z mořské pěny a změnila osud celého ostrova. K večeru návrat do hotelu.

4. den:
Relaxaci a zábavu nám přinese vyjížďka lodí, při které budeme plout podél pobřeží z Pafosu směrem k jedné z nejkrásnějších zátok Coral Bay a k mořským jeskyním. Poznáme zcela nové perspektivy Kypru při pohledu na ostrov z mořské hladiny. Cesta nás zavede až k poloostrovu Akamas s nedotčenou přírodou a želví zátokou Lara. Během plavby je i několik zastávek ke koupání a šnorchlování. Budeme mít možnost se osvěžit v křišťálově čisté vodě, zaplavat si, potápět se a poté třeba relaxovat na palubě lodi a pozorovat okolní pobřeží.

5. den:
Dnešní den nás zavede do severního Kypru, do části ostrova kterou nebylo možno navštívit více než 33 roků. Tento výlet nám dá příležitost spatřit tato nedotčená místa. Navštívíme bývalé hlavní město Nicosia. Zde si prohlédneme katedrálu sv. Jana Evangelisty a zastavíme se u Arcibiskupského paláce. Poté projedeme původním benátským opevněním a překročíme hranici, za kterou objevíme naprosto odlišný styl života. Vyjedeme do pohoří Pentadaktylos s ruinami kdysi slavného 800 roků starého opatství Bellapais a s krásnými výhledy na pobřeží a město Kyrenia. Navštívíme toto město s malebným přístavem, který zdobí pevnost ze tří období a uděláme si čas i na procházky a občerstvení či návštěvu muzea, které ukrývá i vrak lodi ze 4. století př. n. l. Večer návrat do hotelu.

6. den:
Volný den k odpočinku a koupání. Individuálně možnost návštěvy vodního parku Afrodite nebo Ptačího a zvířecího parku v Pafosu, kde můžete spatřit nejen exotické papoušky, tukany, sovy, dravce či pávy ale i zebry, antilopy, gazely, obří želvy a další zvířata. To vše v krásné přírodě osvěžené vodopády.

7. den:
Dopoledne odjezd do srdce ostrova, pohoří Trodos, porostlého piniovými lesy a i v létě příjemně osvěžujícího. Během projížďky pohořím spatříme malé vesničky s tradičním kyperským životem, vinice vysázené vysoko na kopcích i krásné výhledy na okolní krajinu. Zastavíme se ve vesnici Lania proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. Budeme mít možnost ochutnat toto víno i další místní speciality, jako např. svatojánský sirup. Vystoupáme do hor až ke slavnému klášteru Kykkos, založenému roku 1092, kde budeme obdivovat restaurované fresky, zlaté ikony i barevné mozaiky, za kterými se sem sjíždějí návštěvníci z celého světa. Při návratu do Pafosu krátká zastávka na občerstvení v Trimiklini. K večeru návrat do hotelu.

8. den:
Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži, fakultativně velmi oblíbený odpolední a večerní oslí výlet. Navštívíme místní obyvatele a vychutnáme si tradiční styl života. Cestou se nejdříve zastavíme u 2. největší kyperské vodní nádrže a pak již pokračujeme do vesnice Kelokedara, odkud se dostaneme na oslí farmu. Zde nás seznámí s místními produkty, ochutnáme víno, pálenku, ovoce, zeleninu, chléb, sýr. Poté poznáme osobně nejstarší místní dopravní prostředek jízdu na oslech. Po návratu z vyjížďky již zasedneme k bohaté večeři ve formě barbecue s neomezenou konzumací vína a pálenky Zivanie. Na závěr nás čeká tradiční zábava s řeckými a tureckými tanci.

9. den:
Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži.

10. den:
Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži.

11. den:
V termínech od 10.6. a 2.9. transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy. V termínech od 20.6. a 12.9. pobyt na Kypru.

12. den:
V termínech od 20.6. a 12.9. transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000