crosssearch

Nejkrásnější místa Kuby a Dominikánské republiky

Poznávací zájezdy, Kuba

Havana / Piňar del Rio / Viňales / NP Guama / Cienfuegos / Topes de Collantes / Escambray / NP Guanayara / El Rocio / Trinidad / Sancti Spiritus / Santa Clara / Santo Domingo / Tres Ojos / Saona / Cattalinita / Punta Cana

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Havany, transfer do hotelu v Havaně, nocleh.

2. den: Snídaně, prohlídka Havany, během níž uvidíte unikátní historické centrum města, Kapitol, Náměstí katedrály, Plaza de Armas, Staré náměstí a náměstí sv. Františka. Návštěva muzea kubánského rumu, pokračování do čtvrti Casablanca, prohlídka sochy Krista a pevnosti Morro. Oběd v typické restauraci. Návštěva muzea E. Hemingwaye, náměstí „Plaza de Revolution“ a místního tržiště, dle možností volno k případným nákupům. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den: Po snídani odjezd do Piňar del Rio, krátká prohlídka tohoto hlavního města stejnojmenné provincie s návštěvou tabákové továrny. Poté přejezd do oblasti Viňales, která je proslulá svou nádhernou přírodou a tabákovými plantážemi zasazenými mezi zdejší svahy tzv. mogotes. Návštěva Indiánovy jeskyně, krátká projížďka lodí po podzemní řece. Návštěva Mural de la Prehistoria a Mirador Los Jasminez. Během dne oběd v typické restauraci. Návrat do hotelu v Havaně, nocleh.

4. den: Po snídani odjezd na jih ostrova do Národního parku Guama, návštěva krokodýlí farmy, výlet lodí po jezeře s návštěvou typické vesničky Tainos. Oběd. Pokračování na karibské pobřeží do města Cienfuegos, založeného v 19. století francouzskými přistěhovalci. Krátká prohlídka města a jeho nejzajímavějších míst, přejezd do oblasti Topes de Collantes, nacházející se v centru pohoří Escambray, večeře a nocleh v hotelu.

5. den: Po snídani se vydáme na polodenní výlet do Národního parku Guanayara, jenž se nachází v malebném pohoří Escambray. Odjezd z Topes de Collantes upravenými terénními vozy, návštěva místní typické vesnice, procházka k vodopádům El Rocio, možnost koupání. Oběd, odjezd do Trinidadu, prohlídka tohoto působivého města, zahrnující městské muzeum, proslulý bar La Canchanchara s možností ochutnávky stejnojmenného koktejlu a další. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.

6. den: Po snídani prohlídka dvou typických koloniálních měst Sancti Spiritus a Santa Clara. SNejdříve se zastavíme v Sancti Spiritus, kde navštívíme muzeum koloniálního umění. Pokračování do města Santa Clara, oběd. Město Santa Clara je úzce spjato s legendárním revolucionářem Che Guevarou. Prohlídka města, odjezd do Havany, nocleh.

7. den: Snídaně, individuální volno, během dne transfer na letiště a odlet do města Santo Domingo v Dominikánské republice, transfer do hotelu, večeře, nocleh.

8. den: Po snídani návštěva jeskyní Tres Ojos se třemi kouzelnými jezírky a bohatou faunou i flórou. Prohlídka historického centra Santo Dominga, v Zoně Colonial na nás dýchne atmosféra dávných dobyvatelů a uvidíme, co vše po sobě zanechali, jako např. nejstarší ulici Ameriky Calle de las Damas, Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a mnoho dalšího. Zážitkem zcela jistě bude i oběd v barevné dominikánské restauraci Los Conucos, kde se mnohdy tančí už v době oběda. Odpoledne návštěva muzea jantaru a obchodu se suvenýry, kde si zcela jistě nezapomeňte koupit larimar – typický kámen pro Dominikánskou republiku. Večeře, nocleh.

9. den: Po snídani odjezd do přístavu Bayahibe, cesta rychlým člunem (případně katamaránem) podél pobřeží Národního parku Del Este k ostrovu Saona. Cestou možnost koupání v překrásné azurové zátoce s neuvěřitelným množstvím barevných mořských hvězdice. Na ostrově Saona nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také oběd na grilu. Po návratu odjezd do Punta Cany, ubytování v hotelu s all inclusive.

10. – 11. den: Individuální volno s možností koupání na vyhlášené pláži Bávaro a dalších fakultativních výletů, jako např. plavání s delfíny, let helikoptérou, výlet na čtyřkolkách či safari. Bližší informace na místě.

12. den: Individuální volno, během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000