crosssearch

Kuba - nádherná příroda i památky - velký okruh

Poznávací zájezdy, Kuba

Obrázek není k dispozici

Tento podrobný velký okruh po Kubě je zaměřen na přírodní krásy tohoto pozoruhodného ostrova (navštívíme údolí Viňales, oblast Soroa, pohoří Topes de Collantes, NP El Yunque) i kulturní dědictví (města Trinidad, Cienfuegos, Santiago de Cuba aj.).

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt):Přílet do Havany, transfer do hotelu.

2.den (pá):Hlavní město HAVANA (UNESCO) - okružní prohlídka starých koloniálních čtvrtí. Návštěva strategické pevnosti na břehu moře Castillo del Morro. Městské muzeum, které se nachází v nádherném paláci z období baroka Palacio de los Capitanes Generales, Katedrála sv. Kryštofa-symbol města, významná havanská náměstí. Ochutnávka mojita, oblíbeného nápoje E.Hemingwaye, v baru La Bodeguita, hojně navštěvované Muzeum kubánského rumu, oběd s jedním drinkem v restauraci El Teplete, prohlídka nové Havany.

3.den (so):Celodenní výlet na západ Kuby do údolí VIŇALES (UNESCO). Toto údolí nabízí jedinečnou krajinu s charakteristickými útvary připomínajícími cukrové homole – tzv.mogoty. Pěší prohlídka stejnojmenného půvabného městečka s koloniální atmosférou, vyhlídka Los Jazmines, procházka v údolí. Návštěva jeskyně CUEVA DEL INDIO, plavba na člunu po podzemní řece San Vicente, oběd s 1 drinkem v Mural de la Prehistoria.

4.den (ne):Celodenní výlet do pohoří SIERRA DEL ROSARIO, biosférické rezervace UNESCO. LAS TERRAZAS, zemědělská komunita založená v duchu vládních idejí v roce 1968. Návštěva zbytků staré kávové farmy, nedotčená příroda, procházka k peřejím a tůňkám řeky San Juan a setkání s místními obyvateli žijícími v horách. Šálek zdejší kávy servírovaný v ekologicky šetrném hotelu La Moca a typický kubánský oběd v Casa del Campesino. Odpoledne návštěva oblasti SOROA, návštěva orchidejové zahrady (jedna z největších svého druhu na světě) vyhlášené za národní památku.

5.den (po):Po snídani odjezd do Cienfuegos. Cestou návštěva repliky původních indiánských obydlí v GUAMÁ, plavba po řece a prohlídka krokodýlí farmy. Příjezd do CIENFUEGOS (UNESCO) – eklektické město ve francouzském stylu založené před 3 stoletími.

6.den (út):Prohlídka města CIENFUEGOS, které mělo za koloniální éry přezdívku „Perla jihu“, koloniální čtvrť se slavným divadlem Tomás Terry a nejoriginálnějším místním dřevěným palácem Palacio de Valle, kde ochutnáte typický koktailový drink. Vyhlášená botanická zahrada SOLEDAD. Přejezd do Trinidadu.

7.den (st):Ráno prohlídka centra historického města a bývalého významného obchodního střediska TRINIDAD (UNESCO), Muzeum koloniální architektury, farní kostel Nejsvětější Trojice a 500 let staré uličky a městské paláce. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva údolí VALLE DE LOS INGENIOS pojmenovaného podle cukrových farem založených zde na zač.19.stol., rozvaliny provozoven, ubytovny pro otroky, vyhlídka do údolí Mirador de la Loma del Puerto.

8.den (čt):Den věnovaný úchvatné přírodě Kuby. Po snídani odjezd terénním nákladním vozidlem k vrcholům pohoří TOPES DE COLLANTES, možnost treku, vodopády a laguny - s možností romantické koupele, oběd na ranči, návrat do hotelu.

9.den (pá):Odjezd do města SANCTI SPIRITUS založeného 1514 D.Velasquezem, zastávka u slavného mostu Yayabo, farní kostel Sv.Ducha, jeden z nejstarších na Kubě, oběd v místní restauraci. Pokračování jízdy do legendární CAMAGUEY – návštěva historické centra s četnými památkami.

10.den (so):Po snídani cesta do Santiago de Cuba přes BAYAMO - druhé nejstarší město na Kubě, proslulé dlouhou tradicí revolt v 19.stol., návštěva Muzea národní hymny, oběd v místní restauraci. Příjezd do Santiaga.

11.den (ne):Celodenní prohlídka SANTIAGA DE CUBA (UNESCO), které má výrazný karibsko-africký charakter. Návštěva mohutné pevnosti Castillo del Morro, nejslavnější kubánský kostel Basílica del Cobre se sochou černé Madony, hřbitov Sv. Efigenie , kde jsou pohřbeny nejvýznamnější osobnosti kubánské kultury 19.stol.

12.den (po):Snídaně a přejezd do města BARACOA, první město založené Španěly na kubánském území, oběd na ranči. Odpoledne výlet k největší kubánské řece RIO TOA protékající panenským tropickým lesem.

13.den (út):Výlet do národního parku EL YUNQUE. Jedná se o mohutnou vápencovou stolovou horu (tzv.“Hranatá hora“). Oběd. Odpoledne návrat do Santiaga.

14.den (st):Po snídani transfer na letiště A. Maceo a odlet do Havany. Volné odpoledne-individuální program v Havaně.

15.den (čt):Transfer na letiště, odlet do Prahy.

16.den (pá):Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000