crosssearch

Belleza Cubana + Club Amigo

Poznávací zájezdy, Kuba

Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem ČSA s technickým mezipřistáním v Madridu. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer do města Cienfuegos. Ubytování v hotelu Faro de Luna *** nebo podobném na stejné úrovni. Ubytování se snídaní. Po zbytek dne volno.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

DEN 1. Praha - Varadero - Cienfuegos:

Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem ČSA s technickým mezipřistáním v Madridu. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer do města Cienfuegos. Ubytování v hotelu Faro de Luna *** nebo podobném na stejné úrovni. Ubytování se snídaní. Po zbytek dne volno.

DEN 2. Cienfuegos:

Po snídani prohlídka města nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomáš Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Oběd v restauraci Club El Beny. Odpoledne volný program. Večeře a nocleh v hotelu.

DEN 3. Cienfuegos-Trinidad-Sancti Spíritus

Po snídani odjezd do Trinidadu jednou z nejkouzelnějších cest na Kubě. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v restauraci Don Antonio. Po obědě pokračování cesty do Santi Spiriti. Ubytování; večeře a nocleh ve venkovském hotelu Rancho Hatuey.

DEN 4. Santi Spíritus - Santa Clara:

Po snídani pokračování cesty horami Escambray přes městečko Manicaragua; střediska pěstování podhorského tabáku a kávy vysoké kvality. Návštěva na farmě; kde se budete moci seznámit s tajemstvím pěstování; sběru a kultivování zdejšího světoznámého tabáku. Při další cestě mineme Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. V centrální chráněné části v Národním parku Topes de Collantes je i rozsáhlé léčebné zařízení využívané k léčbě nemocí dýchacích cest; oběhového a pohybového systému. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Pokračování cesty do Santa Clary. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu La Granjita.

DEN 5. Santa Clara - Varadero

Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum - obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci La Concha. Po obědě pokračování cesty do Varadera a transfer do vybraného pobytového hotelu.

DEN 6-11. Varadero:

Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

DEN 12. Varadero-Praha:

Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem ČSA.

DEN 13. Praha.

Přílet do Prahy.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000