crosssearch

Belleza Cubana + Brisas Del Caribe

Poznávací zájezdy, Kuba

Den 1. Praha - Varadero - Playa Larga Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem letadlem dálkové fl otily ČSA s jedním technickým mezipřistáním. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Den 1. Praha - Varadero - Playa Larga Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem letadlem dálkové fl otily ČSA s jedním technickým mezipřistáním. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově Zapata. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Playa Larga * *; který leží přímo na známé pláži v Bahía de Cochinos - Zátoce sviní (1 noc s polopenzí).

Den 2. Playa Larga - Cienfuegos Po snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá; kde navštívíme expozici životního stylu původních obyvatel - indiánů kmene Taínos; kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón; věnovanému porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjez vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města; nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomás Terry s původ- ním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

Den 3. Cienfuegos - Trinidad Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***. Cumanayagua - Hanabanilla - Villa Santa Clara Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem; kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Pokračování cesty do Santa Clary. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu La Granjita *** (1 noc s polopenzí).

Den 5. Santa Clara - Varadero Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum - obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci Coneyes. Po obědě pokračování cesty na Varadero a transfer do vybraného pobytového hotelu.

Den 6-10. Varadero Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

Den 11. Varadero - Praha Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem letadlem dálkové fl otily ČSA.

Den 12. Praha Přistání v Praze. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000