crosssearch

Velký Okruh Costa Rica Ecológica - Cara

Poznávací zájezdy, Kostarika

Praha - Kostarika Praha - Liberia - Guanacaste - Monte Verde - El Arenal - Tortuguero - Puerto Viejo - San José - Guanacaste

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

13. denní poznávací zájezd Praha - Kostarika Praha - Liberia - Guanacaste - Monte Verde - El Arenal - Tortuguero - Puerto Viejo - San José - Guanacaste

Den 1. Praha-Liberia - Odlet do Kostariky (letiště Libérie) přímým charterovým letem s jedním technickým mezipřistáním. - Přivítání na letišti v Libérii. Transfer do plážového hotelu v oblasti Guanacaste (severozápadní část Kostariky) na pobřeží Tichého oceánu v plážovém hotelu na úrovni *** (typu Sol Papagayo; za příplatek hotel Casa Condé del Mar ****) s programem All Inclusive. - Ubytování. Nocleh.

Den 2. Hotel Guanacaste - Volný den v hotelu s programem All Inclusive. Využití služeb hotelu k odpočinku i individuálním aktivitám. Nocleh.

Den 3. Guanacaste - Monte Verde - Po časné snídani odjezd z hotelu do vnitrozemí do oblasti horského deštného pralesa Monte Verde (zelené kopce). Stejnojmenná přírodní rezervace - Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde - je vyhlášenou ekologickou lokalitou celé Střední Ameriky a po celý den se během cesty nabízí k pozorování bohatá fl óra i fauna; stejně jako pro Kostariku typické panorama sopečných vrcholků. - Zdejších 500 druhů orchidejí a mnoho dalších rostlin včetně endemických; skoro 100 druhů ptáků a celkově na život bohatý prales je jedním z nejnavševovanějších ekologických rájů světa. - Obědový balíček z pobytového hotelu v Guanacaste. Odpoledne příjezd do hotelu El Establo ***** (nebo podobného) a podle časových možností možnost fakultativní návštěvy přírodní rezervace. Večeře; nocleh.

Den 4. Monte Verde - El Arenal - Po snídani odjezd z Monte Verde k jedné z největších ekologických atrakcí Kostariky - mohutnému činnému vulkánu El Arenal; který bývá pro svoji stálou vysokou aktivitu a s tím spojenou pozoruhodnou podívanou také nazýván největším přírodním ohňostrojem světa. Ubytování a nocleh v oblasti El Arenal v La Cangreja lodge *** (nebo podobném); za příplatek v hotelu s jedinečným výhledem na sopku (hotel Los Lagos **** nebo podobný). Hotely v této oblasti nabízejí návštěvníkům také celou řadu oddechových a léčebných procedur při využití termálních minerálních pramerů z okolí sopky (lze využít fakultativně). - Večer pozorování jedinečné podívané přímo z areálu hotelu (v závislosti na momentálním počasí). Večeře a nocleh v hotelu.

Den 5. El Arenal - Tortuguero - Po snídani odjezd na východ z hornaté centrální Kostariky až k jejímu nížinatému karibskému pobřeží do ekologické oblasti Tortuguero; které daly jméno západokaribské zelené želvy z rodu kater a kožatek velkých. Zdejší oblast je plná vnitrozemských lagun a přírodních kanálů; neprostupných mokřinatých porostů a písečného podloží; které společně tvoří ideální životní prostředí nejen pro želvy; ale i pro další vodní živočichy jako jsou krokodýli; kajmani; kapustňáci; krabi; raci a nepřeberné množství druhů ryb; žijících převážně ve zdejších brakických vodách; vznikajících smísením mořské vody a bohatých přítoků sladké vody z pevniny. Ubytování v přírodní rezervaci Tortuguero je v malých komplexech tzv. Lodge o několika málo desítkách pokojů/ bungalovů v místním rustikálním stylu a umožňuje přímý kontakt s okolní přírodou. Ubytování večeře a nocleh v La Baula Lodge nebo podobném zařízení.

Den 6. Tortuguero - Po snídani během dne možnost několika fakultativních výletů v otevřených člunech po vodních tocích a lagunách.za místní faunou a fl órou. Každý bude mít možnost vybrat si; kterou oblast navštívit a kterému zaměření se věnovat (želvy; další vodní živočichové; ptactvo či rostlinstvo). Večeře a nocleh zpět v hotelu v oblasti Tortuguero.

Den 7. Tortuguero - Puerto Viejo - Po snídani odjezd do malého oblíbeného přímořského letoviska na karibském pobřeží Kostariky u hranic s Panamou - Puerto Viejo de Limón. Jde o relaxované ospalé městečko; které je rájem surfařů a milovníků uvolněného karibského stylu života. Ideální místo k příjemnému odpočinku po dnech poznávání kostarické přírody. Ubytování na pláži v hotelu Las Palmas *** nebo podobném (za příplatek hotel Le Cameleon***+). Večeře; nocleh.

Den 8. Puerto Viejo - Zasloužený den volna po náročném poznávacím programu. Odpočinek v hotelu; případně účast na nabízených fakultativních výletech (např. na panamský ostrov Boca de Toro). V hotelu v dispozici polopenze - snídaně a večeře

Den 9. Puerto Viejo - San José - Po snídani odjezd z Puerto Viejo do hlavního města Kostariky San José. Ubytování v hotelu City One na úrovni *** (za příplatek ubytování v hotelu San Jose Real Intercontinental *****). Volno k poznání San José. Večeře; nocleh.

Den 10. San José - Guanacaste - Po snídani odjezd na pacifi cké pobřeží do oblasti Guanacaste. Ubytování v plážovém hotelu s programem All Inclusive (např. hotel Sol Papagayo; za příplatek hotel Casa Condé del Mar).

Den 11. Guanacaste - Volno k odpočinku v hotelu u pláže s programem All Inclusive.

Den 12. Guanacaste - Ukončení pobytu v Kostarice. Během dne transfer na letiště k odletu z letiště v Libérii zpět do Prahy přímým charterovým letem.

Den 13. Praha - Přistání v Praze.

Poznámka: Dle Vašich požadavků si můžete vybrat program s nižší kategorií ubytování - Costa Rica Ecológica BARATA nebo ubytování s vyšším standardem za příplatek - Costa Rica Ecológica CARA. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000