crosssearch

Tajuplná Kostarika

Poznávací zájezdy, Kostarika

San José - La Fortuna - Tenorio Volcano - Caňo Negro Wildlife Refuge - La Fortuna - rezervace Monteverde - Sky Tram, Sky Trek, Sky Walk - Manuel Antonio - San José

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

11 nebo 12 denní poznávací zájezd.

San José - La Fortuna - Tenorio Volcano - Caňo Negro Wildlife Refuge - La Fortuna - rezervace Monteverde - Sky Tram, Sky Trek, Sky Walk - Manuel Antonio - San José

Program zájezdu

1.den - San JoséZástupce naší partnerské agentury vás přivítá na letišti JUAN SANTAMARIA v San José. Transport do hotelu Crowne Plaza Corobici nebo obdobného (přibližně 45 minut).

2. den - San José - La FortunaZástupce naší partnerské agentury vás vyzvedne v 8.00 hodin ráno v hotelu. Čeká vás transfer autobusem do hotelu Arenal Paraiso nebo obdobného (přibližně 4 hodiny) ve městě La Fortuna. Odpoledne volno.

3. den - národní park Tenorio VolcanoZástupce naší partnerské agentury vás vyzvedne v 7.45 hodin v hotelu, odkud se vydáte na výlet RIO CELESTE (Nebeská řeka). Z La Fortuny do národního parku Tenorio Volcano potrvá transfer asi dvě hodiny. V parku absolvujete sedmi kilometrovou procházku (přibližně 4 hodiny) skrze tropický deštný les. Nejdříve přijdete k místu zvanému "Los Teníderos", kde se stékají dvě křišťálově čisté řeky a společně vytvářejí nebesky modrou barvu, podle které získala řeka Celeste své jméno. Příroda ukazuje svou záhadnou a impozantní moc v místě, kde se řeky Buena Vista a Roble sjednocují a mění se v nebesky modrý tok. Podél něj se nachází horké prameny, zákruty a vodopád jedinečné krásy, to vše obklopené rozmanitou florou a faunou. Pokračujete džunglí a dorazíte k sopečným otvorům, které vylučují extrémně horké plyny. Při sestupu se vám naskytne podívaná na pozoruhodný vodopád Rio Celeste, jehož barvy ho dělají jedinečným svého druhu. Vaší poslední odměnou bude vynikající, typicky kostarický oběd. Poté návrat zpět do hotelu v La Fortuně. V ceně: doprava, průvodce, oběd.

4. den - Caňo Negro Wildlife RefugeZástupce naší partnerské agentury vás vyzvedne v 7.30 v hotelu. Pojedete na výlet do CANO NEGRO WILDLIFE REFUGE (řeka Rio Frio). Cesta k přístavu v městečku Los Chiles potrvá přibližně 2 hodiny. V tomto městečku se nalodíte na loď a vyrazíte na 3 hodinovou plavbu po řece Frio, při které máte velkou šanci vidět kajmany, vřešťany, malty kapucínské, lenochody, baziliška hřebenatého, vodní želvy, leguány a další. Je to fascinující výlet pro milovníky přírody. Oblast jezer a bažinaté půdy z naplavených sedimentů vytváří útočiště pro rostlinstvo a živočišstvo, které bylo zařazeno na seznam Ramsarské úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam. Sezonní laguna Cano Negro zaujímá přibližně 800 hektarů a je tři metry hluboká. Když to hladina řeky dovolí, prohlédnete si také okraj laguny. Po řece se vrátíte zpět do přístavu na oběd. Po obědě pojedete autobusem zpět do hotelu. V ceně: doprava, průvodce, nápoje, oběd a výlet lodí po řece.

5. den - La Fortuna - MonteverdeZástupce naší partnerské agentury vás vyzvedne v 8.00 hodin v hotelu. Transfer do oblasti Monteverde (autobus - loď - autobus), ubytování v Monteverde Country Lodge nebo v obdobné alternativě. Odpoledne volno.

6. den - rezervace Monteverde Cloud Forest Odjezd v 7.30 na túru do rezervace MONTEVERDE CLOUD FOREST. Dnes se projdete s průvodcem, který se s vámi podělí o své přírodovědecké znalosti, po rezervaci Monteverde Cloud Forest. Tato rezervace chrání na ploše 14 200 ha mlžný prales, který je jedním z nejunikátnějších ekologických systémů na světě. Prales po většinu roku zůstává zahalen mlhou a mraky, což vytváří příhodné prostředí pro bujný růst epifytických rostlin, mechů, lišejníků a kapradin. S sebou budete potřebovat dlouhé kalhoty, oblečení do deštivého počasí, větrovku, repelent; pokud možno, tak dalekohled; pohodlné boty na výšlap. Návrat zpět do hotelu v Monteverde. V ceně: vstupné do rezervace, průvodce a doprava.

7. den. - Sky Tram, Sky Trek, Sky Walk Odjezd v 8.00 hodin vstříc adrenalinovému dobrodružství. Nejprve vás otevřená lanovka (Sky Tram) vyveze do výše k observatoři, odkud si z ptačí perspektivy prohlédnete oblast mlžného pralesa. Odtud začnete sjíždět na laně (Sky Trek) dolů přes kaňony mezi korunami stromů. Adrenalinové dobrodružství zakončíte u hlavní budovy, odkud jste vyráželi. Tahle lanová dráha je nejvíce vzrušující v zemi. Čeká vás nezapomenutelný sjezd po 2,7 kilometrech lan zavěšených v korunách stromů. Po tomto dobrodružství začnete procházku po zavěšených mostech (Sky Walk), které vám umožní objevovat bohatství života v nejvyšších patrech pralesa. Projdete se po pěti mostech, z nichž nejdelší měří 300 metrů. Celá trasa měří asi 2,5 kilometry, je udržovaná a spíše plochá, zvládne ji tedy úplně každý. Doporučujeme mít na sobě dlouhé kalhoty a uzavřenou obuv. V ceně: doprava, vstupné, oběd a průvodce.Platí pouze pro termín na 11 nocí.

7. / 8. den - Monteverde - Manuel AntonioV 8.00 hodin odjezd do městečka Manuel Antonio, vstupní brány do stejnojmenného národního parku. Transfer potrvá asi 4 hodiny. Ubytování v hotelu Playa Espadilla nebo obdobném, odpoledne volno.

8. / 9. den - národní park Manuel AntonioV 8.00 hodin odjezd z hotelu do Národního parku MANUEL ANTONIO. Návštěva tohoto národního parku bude zlatým hřebem této oblasti. Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších národních parků v zemi. Kromě bujné tropické vegetace také chrání dvě z nejkrásnějších pláží s bílým pískem na středním pacifickém pobřeží. Park je vybaven toaletami, není však možné zakoupit zde jídlo nebo pití. Je tedy nutné, abyste si vzali vše, co potřebujete, abyste mohli strávit bezstarostný den na pláži. I během oblačných dnů má slunce velkou sílu. Kostarika leží blízko rovníku a sluneční paprsky tu mají mnohem větší sílu než v pásech s mírným podnebím. V ceně: doprava, průvodce, vstupné.

9. / 10. den - plavba katamaránem Ocean King. Ve 13.00 hodin odjezd na plavbu zbrusu novým, 30,5 metrů dlouhým katamaránem Ocean King, který disponuje veškerým vybavením pro vaši spokojenost. Loď má 2 jacuzzi pro více než 15 lidí, 2 obrovské trampolíny, 2 skluzavky, velký bar, druhé patro na opalování s kapacitou pro 100 osob , 4 toalety, 4 sprchy, 4 pokoje a obývací pokoj. Budete se plavit podél pobřeží oblasti Manuel Antonio směrem na jih. Na palubě k dispozici koncept all inclusive (alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce, svačiny a vynikající večeře). Po celou dobu výletu vám bude skvělý lodní personál pomáhat se vším, co budete potřebovat a pozve vás, abyste se zapojili do všech báječných aktivit. Plavba zahrnuje zastávku na krásné pláži Beizans, jedné z nejlepších oblastí v Manuel Antonio ke šnorchlování. Bude-li vám štěstěna přát, uvidíte delfíny a velryby. Poté, co si užijete výlet a západ slunce nad městem Quepos, vrátíte se na místo, odkud jste vyplouvali a kde vás vyzvedne autobus, který vás odveze zpět do hotelu. V ceně: doprava, ovoce, sušenky, večeře, nápoje a šnorchlování.

10. / 11. den - Manuel Antonio - San JoséVe 13.15 vás vyzvedne zástupce naší partnerské agentury. Transfer do San José (asi 4,5 hodiny), ubytování v hotelu Crowne Plaza Corobici nebo obdobném.

11. / 12.den - San José - PrahaTransfer na letiště (asi 45 minut) a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Při termínu na 10 nocí není zahrnut program popsaný výše u sedmého dne. Při odletu z Kostariky se hradí odletová taxa ve výši 29 USD.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava včetně letištních tax a palivových příplatků, 2 noci v hotelu se snídaní v San José, 3 noci v hotelu se snídaní v La Fortuně, 2 noci v lodgi se snídaní v Monteverde, 3 noci v hotelu se snídaní v Manuel Antonio, výše popsaný program včetně vstupů, anglicky a španělsky hovořící průvodce.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Fakultativní služby, obědy, večeře a nápoje, nejsou-li součástí programu, cestovní pojištění.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000