crosssearch

Půvabná Panama A Kouzelná Kostarika

Poznávací zájezdy, Kostarika

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Panama City. Transfer do hotelu. Nocleh. 2. den: snídaně. Dopoledne prohlídka Panama City. Uvidíte zbytky staré Panamy (Panama Viejo) zničené britskými piráty a koloniální Panamu (Casco Viejo) s...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Panama City. Transfer do hotelu. Nocleh. 

2. den:

 snídaně. Dopoledne prohlídka Panama City. Uvidíte zbytky staré Panamy (Panama Viejo) zničené britskými piráty a koloniální Panamu (Casco Viejo) s úzkými uličkami a barokními kostely. Dále vás cesta zavede k Panamskému průplavu, jehož stavba trvala 10 let a stojí zde jako pomník lidské síly. Po obědě v místní restauraci navštívíte zajímavé muzeum, které se věnuje stavbě kanálu a uvidíte nejznámější zdymadlo Miraflores, odkud můžete pozorovat lodě v průplavu. Návrat na hotel a nocleh. 

3. den:

 snídaně. Ráno odjezd do El Corotu na břehu jezera Madden. Odtud budete cestovat na palubě motorového Piragua (dlabané kánoe) po řece Chagres do domorodé vesnice Embera Drua. Cesta vás zavede do deštného pralesa NP Chagres, který je největší z národních parků, který ochraňuje povodí Panamského průplavu. Jedinečná možnost pozorovat zdejší faunu a flóru. Ve vesnici Embera budete uvítáni tancem a hudbou. Od místních obyvatel se dozvíte o jejich zvycích a vztahu k přírodě. Uvidíte místní řemesla a budete mít možnost nechat si pomalovat své tělo tradičním přírodním barvivem Jagua. Po tradičním obědě návrat na hotel v Panama City. Nocleh.

4. den:

 snídaně. Celodenní dobrodružná výprava lodí po jezeře Gatún, kde poplujete kolem gigantických nákladních lodí projíždějících z Pacifiku do Karibiku, což kontrastuje s okolní přírodou. Umělé jezero je ohromný ekopark s řadou ostrovů, což jsou bývalé vrcholky kopců. Jsou porostlé tropickou vegetací a žije zde velký počet druhů ptactva a zvěře. Během cesty můžete zahlédnout leguány nebo lenochody odpočívající na větvích stromů, krokodýly, orly, tukany, různé druhy ptáků, opice a neskutečné množství rostlin. Po obědě se vydáte do Národního parku Soberania na nenáročnou pěší túru. Návrat do hotelu a nocleh.

5. den:

snídaně. Odjezd do přístavu Flamenco, odkud pojedete 45 minut motorovou lodí do Gamboa, kde se nalodíte na loď Pacific Queen. Projedete Panamským průplavem od severního konce z místa známého jako Culebra Cut, protože jeho křivky připomínají hada. Lodí pojedete 13,7 kilometrů ke zdymadlům Pedro Miguel. V této oblasti budete mít možnost sledovat práci na projektu rozšíření Panamského průplavu. Poté poplujete po jezeře Miraflores, které je uměle vytvořeno, až dojedete k Tichému oceánu. Výlet trvá přibližně 5 hodin a na lodi se podává oběd. Návrat na hotel v Panama City. Nocleh.

6. den:

 snídaně. Transfer na letiště a přelet z Panama City do San José - hlavního města Kostariky. Transfer z letiště do hotelu. Prohlídka centra San José - tržnice Mercado Central, katedrála, národní divadlo Teatro Nacional, možnost návštěvy Muzea zlata s představením předkolumbovských kultur Kostariky. Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Dopoledne přejezd do města Chilamate. Zde si vyzkoušíte rafting na řece Sarapiqui, na které jsou lehké peřeje. Účastníci raftingu nemusí být odborníky, dokonce ani nepotřebují předchozí zkušenosti, neboť se jedná o velmi bezpečnou aktivitu, s mnoha možnostmi výstupu z raftu během jízdy. V průběhu raftingu budete mít příležitost získat informace o různorodosti volně žijících živočichů v této oblasti. Kromě toho také bude příležitost zastávky na břehu, během které si můžete pochutnat na tropickém ovoci a také budete mít oběd. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

8. den:

 snídaně. Půldenní prohlídka NP Arenal, tento národní park se nachází v severozápadní části Kostariky. Park má rozlohu 12 010 ha a jeho nejzajímavější atrakcí je vulkán Arenal. Jedinečný pohled na činnou sopku obklopenou tropickým pralesem plným květů, ptáků a zvířat nenechá nikoho chladným. Romantický pohled dokresluje i jezero Arenal, které je součástí národního parku. Večeře a nocleh.

9. den: 

snídaně. Dnešní den strávíte opět v NP Arenal, ale absolvujete okruh tropickým deštným pralesem, během kterého se dostanete i mezi koruny stromů, díky 10 pevným a 6 zavěšeným mostům, které jsou dlouhé 50 až 100 metrů. Kvůli různorodosti mikroklima zde žije až 200 druhů ptáků. Pěší výlet parkem až ke zkamenělé lávě s vyhlídkami na majestátní sopku a jezero Arenal. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

10. den:

 snídaně. Návštěva NP Poás s jedním z největších sopečných kráterů na světě (v průměru 1,5 km, hloubka 300 metrů, výška 2 708 m n. m.), ze kterého lze pozorovat stoupající dým. Poté zastávka ve městečku Sarchí, které je centrem výroby dřevěných pestře malovaných vozíků (carretas) a jiných suvenýrů, exkurze do jedné z fabrik. Večeře a nocleh v San José.

11. den:

 snídaně. Dopoledne individuální volno. Transfer na letiště a odlet do Prahy. 

12. den:

 přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000