crosssearch

Velká cesta východní Afrikou

Poznávací zájezdy, Keňa

Ráno odlet do Ugandy. Večer přílet do Entebbe. Uvítání na letišti a transfer do hotelu. Nocleh v hotelu Imperial Botanical Garden 4* se snídaní. Večeře je podávána během letu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - ENTEBBE

Ráno odlet do Ugandy. Večer přílet do Entebbe. Uvítání na letišti a transfer do hotelu. Nocleh v hotelu Imperial Botanical Garden 4* se snídaní. Večeře je podávána během letu.

2. den ENTEBBE - KAMPALA - MASINDI

Po snídani procházka po pláži jezera Victoria, poté odjezd do Kampaly, hlavního města Ugandy. Prohlídka města, návštěva Kasubi tombs (hrobky UNESCO), oběd. Odpoledne transfer do Masindi, večeře a ubytování v hotelu v Masindi.

3. den MASINDI - BUDONGO FOREST - TREK ZA ŠIMPANZI - NP MURCHISON FALLS

Časná snídaně a odjezd do Budongo Forest, kde se vydáte pozorovat šimpanze. Po skončení treku za šimpanzi transfer do blízkého NP Murchison Falls. Oběd formou pikniku nad vodopády. Přejezd Nilu a ubytování v Paraa Safari lodži 5*. Odpoledne projížďka lodí po Nilu k patě vodopádů Murchison a krátká safari v NP Murchison Falls. Večeře a nocleh v lodži.

4. den NP MURCHISON FALLS - GREAT RIFT VALLEY - FORT PORTAL

Snídaně, cesta do města Fort Portal s úžasnou vyhlídkou na jezero Albert. Oběd cestou. Tento den budete projíždět velkou příkopovou propadlinou Great Rift Valley (UNESCO), kde se Vám budou otvírat nádherné pohledy do okolní krajiny. V blízkosti Fort Portal budete moci obdivovat čajové plantáže. Večeře a nocleh v hotelu Mountain of the Moon 4*.

5. den FORT PORTAL - NP QUEEN ELIZABETH

Snídaně, návštěva místní tržnice a centra města. Odjezd do NP Queen Elizabeth se zastávkou na rovníku. Budou se Vám otvírat pohledy na nádherné pohoří Ruwenzori (UNESCO) tvořícího hranici s Kongem. Ubytování a oběd v Mweya Safari lodži 5* s vyhlídkou na jezero Edward. Odpoledne projížďka lodí po kanálu Kazinga, který spojuje jezera Edward a George a je místem s obrovskou koncentrací hrochů, vodních buvolů, slonů, vodušek a vodních ptáků. V podvečer krátká safari v okolí lodže. NP Queen Elizabeth je jedním z nejbohatších a nejkrásnějších afrických parků. Večeře a nocleh v lodži.

6. den NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA)

Po časné snídani cesta napříč savanou podél hranice s Kongem do Ishashy, jižní části parku, kde s trochou štěstí spatříte tzv. ,,stromové lvy". Nejedná se o jiný druh lva, ale tyto kočky se zde naučily lézt do korun stromů, kde mohou nerušeně spát. Celodenní safari s obědem formou balíčku. Večeře a nocleh v oblastii Ishasha v Savanah Resortu 3*.

7. den ISHASHA - BWINDI - KISORO

Snídaně, odjezd do Rwandy. Cesta vede přes oblast Bwindi (UNESCO), kde se také nachází stejnojmenný národní park. Okolo poledne příjezd do Kisora, které leží v blízkosti ugandsko-rwandské hranice. Oběd v Kisoru. Přejezd hranice do Rwandy a dále do Ruhengeri. Zastávka u kráterových jezer Burera a Ruhondo, která jsou vzájemně propojena. Poté návštěva kulturní vesničky patřící pod projekt Iby' Iwacu. Zde se seznámíte s historií Rwandy a životem místních lidí. Večeře a ubytování v Gorilla View lodži 5*.

8. den RUHENGERI - NP VOLCANOES (TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI) - KIGALI

Časná snídaně, poté odjezd do Kinigi na informační schůzku s rangery, kde se seznámíte s průběhem treku za horskými gorilami, za kterými se dnes vydáte. Trek může trvat 1 - 4 hodiny. Doporučujeme pevnou trekovou obuv a nepromokavé oblečení. Cesta vede hustým lesem, protože gorily se rády zdržují ve skrytu pralesa. Během treku za gorilami panují přísná pravidla. Ke každé gorilí rodině může být puštěno maximálně 8 návštěvníků denně. Proto je možné, že budete rozděleni do dvou skupin. S gorilami můžete trávit maximálně 1 hodinu, kdy je budete pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Po skončení treku oběd a transfer do Kigali. Návštěva památníku genocidy - Genocide Memorial Centre, kde se seznámíte s důvody a průběhem této smutné části historie země. Poté odjezd do hotelu Des Mille Collines 4*, kde se natáčel slavný film Hotel Rwanda. Večeře a nocleh v hotelu.

9. den KIGALI - NAIROBI

Snídaně formou balíčku. Časný transfer na letiště v Kigali a odlet do Nairobi. Transfer do slavné restaurace Carnivore, kde je zajištěn oběd. Odpoledne prohlídka muzea Karen Blixenové a návštěva manufaktury Kazuri, kde se ručně vyrábí keramika. Navečer transfer do hotelu Panafric 4*, večeře, nocleh.

10. den NAIROBI - NP LAKE NAKURU - NP LAKE NAIVASHA

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru, kde máte jedinečnou možnost vidět nosorožce v jejich přirozeném prostředí. Jezero Nakuru je alkalické, proto zde můžete pozorovat také pelikány, plameňáky, čápy, volavky a mnoho dalších druhů ptáků. Park je také oblíbený pro buvoly, impaly, gazely a další zvířata. S trochou štěstí zde spatříte i lvy a leopardy. Safari v parku s obědem formou balíčku. Odpoledne odjezd k jezeru Naivasha do Naivasha Sopa lodže 4*, kam přijedete navečer. Večeře a nocleh v lodži.

11. den NP LAKE NAIVASHA - NP HELLS GATE - NP MASAI MARA

Po snídani projížďka lodí po jezeře Naivasha mezi koupajícími se hrochy. Jezero Naivasha je zvláštním přírodním úkazem, kdy polovina jezera je sladká a polovina je alkalická. Uvidíte zde také vodušky a vodní ptáky. Často se zde vyskytují orli jasnohlasí. Po skončení projížďky odjezd do blízkého NP Hells Gate. Pěší procházka v parku, který získal svůj název podle skalisek připomínajících bránu do pekel. Uvidíte zde však i zvířata, jedná se o oblíbené stanoviště pro žirafy, prasata bradavičnatá a různé druhy migrující zvěře. Oběd formou balíčku. Okolo 14:00 hod transfer do NP Masai Mara. Večer příjezd do Mara Sarova lodže 4*, večeře, nocleh.

12. den NP MASAI MARA

Tradiční ranní safari v parku. Tato denní doba je k pozorování divoké zvěře nejvhodnější, protože zvěř je v tuto denní dobu nejvíce aktivní. Při trošce štěstí můžete spatřit například lvice na lovu. Návrat do lodže na snídani. Celodenní safari v parku, stravování v lodži.

13. den NP MASAI MARA - ISEBANIA - NP SERENGETI

Po snídani odjezd do NP Serengeti. Keňsko- tanzanskou hranici překročíte v Isebanii. Cesta do NP Serengeti branou Ndabaka, která se nachází na západní straně parku nedaleko Viktoriina jezera. Oběd formou balíčku. Safari cestou. Po průjezdu vstupní branou pojedete územím parku Serengeti směrem do jeho středu, kde je zajištěna večeře a ubytování v Serengeti Serena lodži 5*.

14. den NP SERENGETI

Celodenní safari v NP Serengeti. Stravování a nocleh v lodži.

15. den NP SERENGETI - KRÁTER NGORONGORO

Tradiční ranní safari v NP Serengeti. Po snídani ještě safari v NP Serengeti. Budete projíždět východními planinami parku směrem na východ k bráně Naabi, kudy vjedete do oblasti Ngorongoro. Oběd formou pikniku. Zastávka v muzeu Olduvai, které se nachází v místě zvaném Olduvai Gorge, kde byly objeveny fosilní ostatky Zinjanthropa - vzdáleného předka pračlověka - Australopitheka, žijícího cca před 1,8 miliony lety. V muzeu uvidítě také zkamenělou stopu Zinjanthropa, starou cca 3,6 milionů let. Možnost návštěvy masajské vesničky (fakultativně). Následuje úsek cesty mezi Serengeti a kráterem Ngorongoro, kde uvidíte mnoho masajských vesnic a pastevců. Vystoupáte na okraj kráteru Ngorongoro, odkud se Vám otevře úžasný výhled. Pokračování cesty do Ngorongoro Serena lodže 5*, večeře a nocleh.

16. den KRÁTER NGORONGORO - ARUSHA

Po časné snídani v lodži odjezd na dno kráteru Ngorongoro. Safari v kráteru s obědem formou pikniku v délce maximálně 6 hodin. Toto časové omezení vychází z rozhodnutí tanzanské vlády, proto Vás žádáme o akceptování této skutečnosti. Po skončení safari v kráteru odjezd do Arushy, která v roce 1994 hostila mezinárodní tribunál pro vyřešení situace nastalé po genocidě ve Rwandě. Arusha je kosmopolitní moderní město tepající životem. Večeře a nocleh v hotelu SG Premium Resort 4*.

17. den ARUSHA - STONE TOWN (ZANZIBAR)

Po snídani check out a odjezd na letiště Kilimanjaro. Odlet na ostrov Zanzibar. Po příletu na Zanzibar transfer do historické části města, Stone Townu. Ubytování v hotelu Dhow Palace 4*, čas na relaxaci, oběd. Odpoledne pěší prohlídka Stone Townu, která zahrnuje návštěvu všech nejzajímavějších pamětihodností. Po prohlídce návrat do hotelu, nocleh se snídaní. Večeři je možno dokoupit v hotelu či si vyjít do některé z restaurací ve městě.

18. den STONE TOWN - SPICE TOUR - PLÁŽOVÝ HOTEL

Snídaně v hotelu. Odjezd do Nungwi s dopolední zastávkou na farmě, kde se pěstuje koření. Váš průvodce před Vámi uřízne trochu kořenů, větviček a kůry a bude Vás zkoušet, zda podle vůně či chuti uhádnete, o jaké koření se jedná. Po skončení prohlídky farmy možnost nákupu koření. Transfer do hotelu 5*. Ubytování, pobyt u oceánu s All Inclusive.

19. den POBYT NA ZANZIBARU

Celý den volno na relaxaci na pláži. Koupání, opalování, možnost vodních sportů. Nocleh v hotelu s All Inclusive.

20. den ODLET ZE ZANZIBARU

Snídaně, check out. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem.

21. den PŘÍLET DO PRAHY

Dopoledne přílet do Prahy.

Poznámka: jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Pro cesty do Ugandy, Rwandy a Tanzanie je vyžadováno očkování proti žluté zimnici! Děti do 15 let věku se nesmí účastnit treku za šimpanzi a za gorilami!

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Entebbe, Kigali - Nairobi a Zanzibar - Praha

- letištní taxy

- přelet Arusha - Zanzibar

- 16x ubytování dle programu (4* - 5*) s plnou penzí během poznávací části

- veškeré transfery dle programu terénním Landcruiserem se zvedací střechou a garancí místa u okna

- veškeré vstupy do NP a navštívených památek a poplatky za aktivity a výlety zahrnuté v programu

- vstupní povolení na trek za šimpanzi

- veškeré aktivity a safari dle programu

- služby profesionálních anglicky hovořících průvodců ve všech navštívených zemích

- 1 x ubytování na Zanzibaru v hotelu 4* se snídaní

- 2 x ubytování na Zanzibaru v hotelu 5* All Inclusive

- služby českého průvodce po celou dobu zájezdu (bez účasti na treku za horskými gorilami)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vstupní víza do Ugandy, Rwandy, Keni (východoafrické vízum za 100,- USD na místě) a do Tanzánie (50,- USD na místě)

- vstupní povolení na horské gorily ve Rwandě 750,- USD

- příplatek za jednolůžkový pokoj

- cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000