crosssearch

Velká cesta národními parky Keni a Tanzánie

Poznávací zájezdy, Keňa

Nairobi o Samburu o Mt. Kenya o Lake Nakuru o Masai Mara o Speke Bay o Serengeti o Ngorongoro o Lake Manyara o Nairobi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den::
odlet z Prahy s přestupem do Nairobi.

2. den::
přílet do Nairobi, transfer do hotelu a ubytování. Nocleh.

3. den::
po snídani přejezd neustále se měnící krajinou do severní části Keni, do oblasti národní rezervace Samburu, divoké a méně navštěvované oblasti. Samburu se rozkládá pod horou Mt. Kenya v údolí řeky Ngiro, dramatické scenérie, pustá krajina sopečného původu skládající se z travnatých savan a polopouští, kopcovitý terén se střídá s rovinou, neobvyklé zvířecí druhy. Oběd v Samburu Sopa Lodge. Odpolední safari. Večeře a nocleh.

4. den::
 snídaně, dopolední safari, oběd a odpolední safari. Během safari můžete vidět slony, leopardy, gepardy, různé druhy antilop, impaly, krokodýly na březích řeky, některé z 365 druhů ptáků. Návrat na večeři a nocleh.

5. den::
snídaně, přejezd do oblasti národního parku Mt. Kenya do Mount Kenya Safari Club pod druhým nejvyšším vrcholem v Africe, po obědě lze využít různých aktivit a vybavení hotelu (jízda na koni, golf, kroket, bowling, bazén, salon krásy). Večeře a nocleh.

6. den: :
snídaně, odjezd do národního parku Lake Nakuru, který zaručuje jednu s největších ornitologických podívaných na světě s cca 450 ptačími druhy, mezi nimi plameňáky, pelikány, čápy aj. Je to také jedno z mála míst, kde lze vidět vzácného bílého nosorožce. Příjezd na ubytování do Flamingo Hill Camp a oběd. Odpolední safari se zajížďkou k břehům jezera a útesu paviánů. Večeře a nocleh.

7. den::
snídaně, přejezd do národní rezervace Masai Mara, tato oblast je přirozeným pokračováním NP Serengeti v Tanzanii a je považována za nejkrásnější v Africe. Je domovem "velké pětky" - lvů, slonů, leopardů, bůvolů a nosorožců, které lze vidět během safari stejně jako zebry, gazely, žirafy aj. Po ubytování a obědě v Keekorok Lodge nezapomenutelné odpolední safari. Večeře a nocleh.

8. den::
 snídaně, dopolední safari, oběd a odpolední safari v Masai Mara. Návrat na večeři a nocleh.

9. den::
snídaně, tento den vyplní cesta přes hranice Isebania do Tanzanie k jezeru Victoria, největšímu sladkovodnímu jezeru v Africe lemovanému klidnými rybářskými vesnicemi. Ubytování a oběd v Speke Bay Lodge odvozující název od objevitele Hanninga Speke, který objevil, že jezero Viktoria je pramenem Nilu. Odpoledne volno. Večeře a nocleh.

10. den::
snídaně, přejezd do národního parku Serengeti, jednoho ze symbolů africké divočiny s různorodou scenérií. Ubytování a oběd v Serengeti Sopa Lodge. Odpolední safari v největší a nejznámější tanzanské rezervaci. Večeře a nocleh.

11. den::
snídaně, dopolední safari, oběd a odpolední safari na nekonečných prériích (význam názvu Serengeti v řeči Masajů), které jsou domovem velkého množství zvěře. Návrat na večeři a nocleh.

12. den::
snídaně, přejezd do chráněného území NgoroNgoro. Kaldera Ngorongoro lemuje starodávné stěny vybuchlé sopky, která možná kdysi byla vysoká jako Kilimandžáro. Kráter, který má v průměru asi 20 km, lemují stěny asi 600 m vysoké. Místo se nachází v nadm. výšce asi 2300 m a je nejvyšším navštíveným místem během zájezdu. Ubytování a oběd v Ngoronrogo Sopa Lodge, odkud je nádherný pohled dolů do kráteru. Večeře a nocleh.

13. den::
brzo ráno sestup do kráteru sopky, který je obrovským amfiteátrem poskytujícím životní prostor pro množství zvěře včetně "velké 5" či plameňáků soustředících se u kráterového jezera. Kráter je zapsán na seznamu UNESCO, je obrovskou přírodní ZOO, domovem pro tisíce zvířat a jedním z přírodních divů světa. Během safari oběd formou balíčku. Návrat na večeři a nocleh.

14. den::
po snídani přejezd do národního parku Lake Manyara, rozkládajícího se v sousedství stejnojmenného jezera, které je domovem velkého množství ptáků, ale i hrochů, slonů či lvů. Ubytování a oběd v Lake Manyara Serena Lodge s výhledem na jezero. Odpolední safari, večeře a nocleh.

15. den::
snídaně, transfer na letiště, odlet z Nairobi s přestupem do Prahy.

16. den::
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000