crosssearch

To nejlepší ze severní Keni

Poznávací zájezdy, Keňa

Mombasa - Nairobi - rezervace Samburu - Mt. Kenya - NP Lake Nakuru - Masai Mara - jezero Naivasha

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Mombasa - Nairobi - rezervace Samburu - Mt. Kenya - NP Lake Nakuru - Masai Mara - jezero Naivasha

1. den:

Odlet z Prahy. Přílet do Mombasy a přelet do Nairobi. Cesta pokračuje do Samburu v Semi-Adrid regionu v severní Keni. Budete pokračovat do malého města Timau a Isiolo. Po příjezdu bude následovat oběd a ubytování. Odpolední safari. Večeře a nocleh v lodgi s vyhlídkou na řeku Uaso Nyiro.

2. den:

Brzy ráno safari. Možnost návštěvy jedné z tradičních vesniček Samburu. Rezervace Samburu se nachází na severní mělčině řeky Uaso Nyiro. Tato rezervace spolu s rezervacemi Buffalo Springs a Shaba tvoří jeden ekologický systém v polopouštích severní Keni. Pustá krajina je sopečného původu a skládá se převážně z travnatých savan a polopouští, kde se střídá kopcovitý terén s rovinami. Naleznete zde jedinečnou faunu: mřížkované žirafy, zebry Grevys, přímorožce Beisa, somálské pštrosy s modrým krkem a antilopy Wallerova apod. Večeře a nocleh v lodgi.

3. den:

Snídaně v lodgi a přejezd do Mt. Kenya. Oběd a ubytování v podhůří Mt. Kenya. Odsud se nabízejí úžasné pohledy na zvířata, která přicházejí zahnat svou žízeň k vodním napajedlům. Večeře a nocleh.

4. den:

Brzy ráno snídaně a přejezd do národního parku Lake Nakuru. Během cesty krátká vyhlídková zastávka na Nyahururu Falls. Oběd a ubytování v NP Lake Nakuru. Odpolední safari v parku. Jezero Nakuru je nazýváno "ornitologickým rájem" kvůli obrovským hejnům plameňáků, které zde můžeme vidět téměř celý rok. Jezero je velmi mělké, jeho hladina ročně kolísá v rozmezí až čtyř metrů. Jelikož v parku jsou i velké plochy lesů a trav, je zde velmi bohatá flora a fauna. Večeře a nocleh.

5. den:

Po snídani odjezd do Národní rezervace Masai Mara. Cesta povede přes městečko Narok a bude pokračovat do Sekenani. Vstup do rezervace, ubytování a oběd. Oblast Masai Mara je považována za nejkrásnější v Africe. Tato rezervace je jednou z mála nedotčených oblastí, kde žijí zvířata prakticky nerušena civilizací a kde se nachází mnoho vzácných druhů zvěře. Rozlehlé pláně jsou domovem pro stáda zeber, gazely, žirafy, opice, slony a také třeba nosorožce a krokodýly. Večeře a nocleh.

6. den:

Brzká snídaně a odjezd na celodenní safari v rezervaci. Oběd formou pikniku. Při západu slunce návrat do lodge. Večeře a nocleh.

7. den:

Po snídani odjezd k jezeru Naivasha v Rift Valley. Jezero je považováno za nejčistší a největší jezero v Keni. Ubytování a oběd v Naivasha Sopa Resortu. Odpoledne volný program k pozorování okolí. Možnost zajistit výlet, který obsahuje plavbu lodí po jezeře a safari formou procházky na Crescent Island. Večeře a nocleh.

8. den:

Snídaně a návrat zpět do Nairobi. Možnost nákupů na městském tržišti, oběd v restauraci Pampa. Transfer na letiště a přelet do Mombasy. Transfer do hotelu v Mombase.

9.-11. den:

Individuální program. Ubytování a nocleh v Mombase.

12. den:

Transfer na letiště a odlet do Evropy.

13. den:

Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000