crosssearch

Safari okruh Keňou s pobytem u moře

Poznávací zájezdy, Keňa

Odlet z Prahy přes Hurghadu a Zanzibar do Mombasy. Přílet, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží. Večeře a nocleh. Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni...

Konečná cena za osobu od: 79 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy přes Hurghadu a Zanzibar do Mombasy. Přílet, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží. Večeře a nocleh.

2. den: Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni – Tsavo. Příjezd do jeho západní části a první pozorování zvěře. Oběd v lodge, v níž bude organizováno i ubytování. Odpoledne pokračování safari a návštěva útočiště nosorožců. Večeře a nocleh v srdci národního parku.

3. den: Časně ráno po snídani odjezd romantickou krajinou utvářenou sopečnou činností vulkánu Chyulu do národního parku Amboseli, který leží přímo na úpatí majestátního Kilimandžára s vrcholkem pokrytým věčným sněhem a ledem. Oběd a ubytování v lodge v srdci tohoto nejnavštěvovanějšího národního parku Keni, který je proslulý velkým bohatstvím zvěře, zejména sloních stád. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky „manyatty“, tradiční vesnice hrdých Masajů, kteří si dodnes uchránili své tradice i primitivní způsob života. Odjezd na safari v národním parku, večeře a nocleh ve zmíněné lodge.

4. den: Po snídani pokračuje cesta na sever do náhorní roviny, v níž leží metropole země Nairobi. Průjezd městem, jemuž dominuje nejvyšší budova Afriky a Památník nezávislosti. Úrodná vysočina s téměř evropským klimatem nás zavede přímo na okraj Východoafrického příkopu, kde gigantické propadlině v zemské kůře dominuje vulkán Longonot: právě tady se ve vzdálené budoucnosti odtrhne východní Afrika od zbytku kontinentu. Panoramatická jízda končí na březích jezera Naivasha, které je významnou ornitologickou rezervací. Oběd a ubytování v moderní lodge, vyzdobené v typickém africkém stylu a obklopené působivou zahradou. Volno nebo fakultativně možnost plavby lodičkou po jezeře za bližším obhlédnutím hrochů a ptáků s možností krátkého safari. Večeře a nocleh.

5. den: Po snídani odjezd obilnicí východní Afriky směrem na jihozápad k branám jedné z nejkrásnějších a nejbohatších přírodních rezervací východní Afriky – legendární Masai Mara. Tato proslulá rezervace zvěře je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzanie a je světoznámý stády africké zvěře a bohatstvím výskytu lvů a slonů. Po obědě první safari v národním parku, zaměřené na stopování „Velké pětky“. Večeře a nocleh v lodge na okraji rezervace.

6. den: Celodenní safari nás zavede hluboko do nitra unikátního území na dně Východoafrického příkopu. Během nezapomenutelné objevné cesty rozlehlými savanami Masai Mara bude možnost pozorovat nejen řadu exotických zvířat (impaly, gazely, žirafy, zebry, slony, buvolce, pakoně, pštrosy, paviány, lvy, při troše štěstí i nosorožce a gepardy), ale i stanout přímo na hranici Keni a Tanzanie. Tzv. „Masa Triangle“, nejpřísněji chráněné území, kde se odehrává každoroční migrace pakoňů a zeber, s meandry řeky Mara, v níž se válí hroši a krokodýli, je také naším dnešním cílem. Oběd formou balíčku, malý piknik pod osamoceným stromem v savaně. Večeře a nocleh v lodge na hranici Masai Mara.

7. den: Po snídani odjezd z Masai Mara rozlehlými pláněmi území Masajů, během níž kromě jejich stád krav, koz a ovcí téměř jistě uvidíte ještě zebry, žirafy a různé druhy antilop a gazel: zvířata hranice rezervace neznají… Po dálnici příjezd do Nairobi, kde následuje hostina v proslulé restauraci Carnivores, kdy máme jedinečnou příležitost ochutnat u nás méně běžné druhy masa: velblouda, pštrosa ale i třeba krokodýla. Odpoledne transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta s navazujícím linkovým letem do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu dle Vaší volby. Nocleh v pobytovém hotelu na pobřeží.

8.- 11. (12.) den: Relaxační pobyt na pláži s možností odpočinku a koupání v moři v hotelu dle volby klienta. V nabídce jsou tři hotely: Reef,Southern Palms a Baobab
Beach Resort. Popisy a obrázky hotelů najdete na našich webových stránkách u pobytových zájezdů.

12 (13.) den: Snídaně, transfer na letiště a odlet přes Hurghadu do Prahy.

13.(14.) den: Přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000