crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Po stopách Velké 5 Safari

Poznávací zájezdy, Keňa

Národní parky a safari v Keni, po stopách Velké 5.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY ČI VÍDNĚ

Odlet z Prahy či Vídně do keňského Nairobi s přestupem.

2. den NAIROBI

V brzkých ranních hodinách přílet do Nairobi. Při průchodu pasovou kontrolou zakoupíte keňské vízum za poplatek 25,- USD/osoba, pokud ho již nemáte vyřízeno z ČR. Na letišti v Nairobi Vás bude očekávat zástupce našeho zahraničního partnera, který Vás přivítá a zajistí transfer do hotelu The Panafric Hotel 4* do centra města. Volno na relaxaci po letu. V případě Vašeho zájmu je možno zajistit prohlídku města (fakultativně za příplatek). Tento den není zajištěn oběd ani večeře, které máte možnost v hotelu přikoupit, ale zároveň máte možnost navštívit některou z nairobských restaurací, doporučujeme slavnou restauraci Carnivore. Nocleh v hotelu.

3. den NAIROBI - MAASAI MARA


Po snídani v hotelu budete vyzvednuti Vaším průvodcem a vydáte se na cestu do NP Maasai Mara. Cesta vede na jih přes městečko Narok a trvá cca 4, 5 hodiny. Cestou zastávka na vyhlídkovém místě, kde budete mít čas vyfotografovat si nádherná panoramata velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Po příjezdu do parku ubytování v Sarova Mara Game Campu 4*, kde bude podáván oběd. Po obědě odpolední safari v NP Maasai Mara. Večer návrat do kempu na večeři a přenocování. NP Maasai Mara: Severní výběžek tanzanského Serengeti. NP Maasai Mara zaujímá rozlohu 1.510 km2 a nachází se v odlehlé jihozápadní části Keni u hranice s Tanzanií ve velké příkopové propadlině Great Rift Valley. Jižní hranici tvoří řeka Mara. Centrální území parku leží ve výšce cca 2000 m nad mořem a vegetace je tvořena zvlněnou savanou, ze které sem tam vyráží hustá buš a velké oblé kameny lávového původu, na kterých se rádi vyhřívají predátoři. V Maasai Maře můžete současně spatřit desítky různých druhů živočichů - gazely, zebry, žirafy, buvoly, oryxe, antilopy, pakoně, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, gepardy a lvy, čekající na svou příležitost. V tomto NP máte také největší šanci spatřit leopardy, které lze zahlédnout jen se štěstím, protože se rádi ukrývají v korunách stromů, kde je lze jen velmi těžko objevit. Maasai Mara je také jediným parkem v Keni, kde můžete spatřit volně žijící nosorožce černé, kteří jsou přísně chráněni. V řece Mara se také s oblibou koupou hroši a žijí zde i krokodýli nilští. V srpnu a v září sem migrují obrovská stáda pakoňů hřívnatých, kteří se sem přesouvají za pastvou ze suchých savan. Každoročně jich sem přichází cca 1,5 milónu kusů. Každoroční migrace pakoňů je hlavním důvodem, proč je Maasai Mara tak slavná.

4. den MAASAI MARA

Celodenní safari v NP Maasai Mara. Máte možnost zvolit mezi obědem formou piknikového balíčku, což Vám umožní vzdálit se dále od kempu a prozkoumat tak vzdálenější území parku, či se vrátit na oběd do Vašeho kempu. Večeře a nocleh v kempu.

5. den NP MAASAI MARA - NP LAKE NAKURU


Časný budíček a občerstvení v kempu, po kterém vyrazíte na tradiční ranní safari, které probíhá za úsvitu. Tato denní doba je k pozorování divoké zvěře nejvhodnější, protože zejména velké kočky jsou v tento čas nejvíce aktivní. Budete-li mít štěstí, můžete spatřit například lovící lvice, gepardy, či leoparda. Návrat do kempu na bohatou snídani. Po snídani check out a odjezd do NP Lake Nakuru. Během cesty ještě safari v NP Maasai Mara. Poté se vydáte zpět směrem na Nairobi a dále do NP Lake Nakuru. Oběd formou piknikového balíčku. Odpolední safari v NP Lake Nakuru. Večer příjezd do Lion Hill Lodge 4*, večeře a nocleh. NP Lake Nakuru: jezero Nakuru je alkalické jezero o rozloze cca 62 km2. Rozloha jezera se mění v závislosti na deštivé či suché sezoně. Jezero je na severní straně ohraničeno kráterem Menengai, na severovýchodě pahorkatinou Bahati Hills, na jihu kráter Eburu a na západě srázem Mau. NP Lake Nakuru je jako jediný NP v Keni oplocen; a to z důvodu, že se jedná o vládní rezervaci pro nosorožce. Žijí zde jak nosorožci bílí, kteří se rádi popásají na savaně, tak i nosorožci černí, kteří se však raději zdržují ve skrytu husté buše a tak je jejich pozorování ztíženo. Můžeme zde pozorovat také růžové plameňáky, bílé plameňáky (žije zde okolo 450 druhů růz­ných ptáků), paviány, buvoly, zebry, pakoně, gazely, impaly, žirafy Rotschieldovy, leopardy a další. 

6. den NP LAKE NAKURU - NP AMBOSELI

Po snídani check out a krátká ranní safari v NP Lake Nakuru, oběd formou piknikového balíčku. Cesta do NP Amboseli, odpolední safari v NP Amboseli, večer příjezd do Satao Elerai Campu 4* nebo Amboseli Serena Lodge 5*, večeře a nocleh v kempu či lodži. Národní park Amboseli: Tento oblíbený národní park o rozloze 392 km2 se rozkládá jižně od Nairobi u paty světoznámého Kilimanjara. Krajina parku je rovinatá, tvořená zejména savanou, která se střídá s porostem akácií. Tento NP nabízí úžasný panoramatický pohled na pláně plné pasoucí se zvěře. Během safari v tomto NP můžete pozorovat vrcholek Kilimanjara, který je zejména v ranních a večerních hodinách obarvený sluncem do růžova. Tento park býval domovem hrdých masajských kmenů, které odtud však byli po založení národního parku v roce 1973 vystěhovány. Toto násilné vystěhování zapřičinilo tzv. ,,pomstu Masajů", kdy někteří Masajové schválně vybíjeli a trávili všechna zvířata, zejména pak lvy a nosorožce černé, kteří se zatoulali za hranice parku a ostatní Masajové se začali živit pytláctvím a pašeráctvím. Situace se však již značně uklidnila a dnes Masajům plyne část zisku z turistického ruchu. Díky jejich pomstě žije však v NP Amboseli dodnes velmi málo predátorů, výjimku tvoří hyeny skvrnité a šakali. V této jinak velmi suché oblasti najdeme i bažiny. K nim se sem stahuje velké množství býložravců, jako jsou zebry, antilopy, buvoli, pakoně a další. V období sucha se zdržují hlavně v bažinatých oblastech parku, ale po deštích se rozptýlí na celé území parku. NP Amboseli je zejména sloním rájem. Někteří jedinci se pyšní velkými kly - znakem vyskokého věku. Opravdu dospělých slonů žije na území Keni již velmi málo, což zapřičinilo pytláctví a obchod se slonovinou.

7. den NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST

Tradiční ranní safari v parku. Po snídani check out a dopolední safari v NP Amboseli. Oběd formou balíčku. Během dnešní safari projedete parkem Amboseli a večer přijedete na území NP Tsavo West. Večeře a ubytování v Severin Safari Campu 5* nebo Kilaguni Serena Lodge 5*. Národní park Tsavo: Tento největší keňský národní park o rozloze cca 21.000 km2 se dělí na Východní Tsavo a Západní Tsavo, části parku jsou odděleny dálnicí vedoucí z Mombasy do Nairobi. Krajinu Východního Tsava tvoří především rovinatá savana. Oblast přístupná veřejnosti leží mezi mombaskou dálnicí a řekou Galana. Území parku ležící severně od řeky Galana je pro veřejnost uzavřeno. Středem Východního Tsava protéká řeka Voi, na které leží přehrada Aruba. K nádrži se stahuje velké množství zvěře. Národní park Západní Tsavo se rozkládá od mombaské dálnice směrem na jih až k řece Tsavo. Sopečná krajina tohoto parku je řekou zavlažována, a tak zde najdete lesnaté pastviny, které jsou rájem pro divokou zvěř. Nejznámější atrakcí parku Západní Tsavo jsou prameny Mzima, které jsou zdrojem křišťálově čisté vody. Prameny vytvářejí dvě jezera, která jsou oblíbeným stanovištěm hrochů a krokodýlů. V korunách okolních palem se prohánějí opice. Žije zde také mnoho druhů ptáků. Je zde vybudována podvodní pozorovatelna. Prameny Mzima jsou také důležitým zdrojem pitné vody, která je odtud potrubím sváděna do Mombasy. Další zajímavostí parku Západní Tsavo je lávové pohoří Chylulu, které je doposud z velké části neprobádané. V NP Tsavo můžeme pozorovat zejména slony, kteří mají v jeho východní části načervenalé zbarvení, což je způsobeno koupáním v bahně, které je v závis­losti na barvu půdy v parku Východní Tsavo červené a po koupeli jim ulpívá na kůži. Žijí zde také antilopy, zebry a buvoli, lvi, gepardi, elegantní žirafy a hroši.

7. den NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST

Po snídani přejezd z NP Tsavo West do NP Tsavo East, které na sebe těsně navazují. Celodenní safari, která probíhá během přejezdu. Oběd formou piknikového balíčku. Večer příjezd do Satao Campu 3*+, kde je zajištěna večeře a nocleh.

8. den MOMBASA - Praha (VÍDEŇ)


Po snídani odjezd do Mombasy. Při průjezdu parkem ještě probíhá safari v NP Tsavo East. V odpoledních hodinách příjezd do Mombasy, transfer na letiště, odlet zpět do Prahy či Vídně. V případě Vašeho zájmu lze zajistit pobyt v některém z plážových hotelů na keňském pobřeží (za příplatek).

9. den PŘÍLET DO PRAHY ČI VÍDNĚ

V ranních hodinách přílet do Prahy či Vídně.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Nairobi a Mombasa - Praha
 • veškeré transfery minivanem 4x4 s otevírací střechou a garancí místa u okna
 • vstupy do národních parků
 • 1x noc v hotelu 4* v Nairobi se snídaní
 • 6x noc na safari v lodžích 3*+ - 5* s plnou penzí
 • safari dle programu
 • 1 l vody na osobu a den během safari
 • anglicky hovořícího profesionálního průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • letištní a bezpečnostní taxy
 • vstupní víza do: Keni 2.000,- Kč (možno po příletu za 25,- USD, děti do 16ti let zdarma)
 • spropitné
 • cestovní pojištění
 • prohlídku Nairobi (cca 450,- Kč/osoba)

Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Fakultativně možnost prodloužení v plážovém hotelu v Keni, či na ostrově Zanzibaru.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000