crosssearch

Okruh Keňou s možností rozšířit o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku

Poznávací zájezdy, Keňa

Pětidenní safari s plnou penzí. NP Masai Mara - nejoblíbenější rezervace v Keni. Nakuru - nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. NP Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových. NP Hell´s Gate, jedinečné safari tentokrát pěšky či na kole. Letecky...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

Pětidenní safari s plnou penzí. NP Masai Mara - nejoblíbenější rezervace v Keni. Nakuru - nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. NP Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových. NP Hell´s Gate, jedinečné safari tentokrát pěšky či na kole. Letecky na Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané jako „hřmící kouř“. Kapské město - nejkrásnější město světa.

1. den: Odlet do Keni. Přílet ve večerních hodinách. Ubytování v samém centru Nairobi. Odvážnějším zájemcům rádi ukážeme taje nočního života. Nebe i peklo zároveň. Nejopravdovější rytmy Afriky s královnami pohybů. Nocleh v centru Nairobi.

2. den: První africká snídaně, odjezd do NP Masai Mara. Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První pozorování fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh a večeře v lodgi.

3. den: Celodenní safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“ - lva, slona, nosorožce, buvola i levharta?! Exotická večeře s noclehem v lodgi.

4. den: Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Obrovská mračna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Večeře a nocleh v lodgi u jezera.

5. den: Ranní safari v NP Nakuru. Dobrodružná cesta rozmanitou krajinou k jezeru Naivasha. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových - Příběh lvice Elsy. Projížďka lodí mezi hrochy, rozmanité druhy vodního ptactva. Nocleh a večeře v lodgi.

6. den: NP Hell´s Gate. Působivá krajina, rudé rozeklané skály, rozlehlá savana - jedno z mála míst v Keni, kde se můžete procházet mezi stády divoké zvěře. Jedinečné safari tentokrát pěšky. Žijí zde zebry, buvoli, gazely Thomsonovy, paviáni. Návrat do Nairobi. Pro zájemce večeře v restauraci Carnivore. Jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Nocleh v centru Nairobi.

7. den: Odlet do Evropy nebo prodloužení zájezdu o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku.

8. den: Přílet od Prahy. Prodloužení o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku

7. den: Letecky do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády. V závislosti na leteckém spojení s případnou zastávkou v Johannesburgu nebo Harare.

8. den: Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá ze 110 m. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi za západem slunce.

9. den: Výběr z možných fakultativních aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný raft, rychlá jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády letadélkem či helikoptérou, procházka mezi lvíčaty. Pro zájemce večerní rej masek a akrobacie domorodců. Nocleh na Viktoriiných vodopádech.


10.den: Letecky do JAR. Kapské město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Perličky hlavního města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky.

11.den: Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Nocleh v Kapském městě v hotelu.

12.den: Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s peak drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, nejjižnější cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Aghaty Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Nocleh v Kapském městě v hotelu.

13.den:Botanická zahrada Kirstenbosh. Greenmarket s umělci a suvenýry. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Poslední nákupy. Odpolední odlet.

14.den: Přílet do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000