crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Keňa - volání divočiny

Poznávací zájezdy, Keňa

Odpoledne návštěva muzea Karen Blixenové, manufaktury Kazuri a žirafí farmy s možností krmení žiraf.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

V případě zájmu lze pobyt u oceánu prodloužit - cena na vyžádání v CK.

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

V ranních hodinách odlet z Prahy do Keni s přestupem.

2. den PŘÍLET DO NAIROBI

Ve 03:00 hod přílet do Nairobi. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh. Dopoledne volno na relaxaci. Odpoledne návštěva muzea Karen Blixenové, manufaktury Kazuri a žirafí farmy s možností krmení žiraf. Návrat do hotelu, nocleh se snídaní.

3. den NAIROBI - MASAI MARA

Po snídani odjezd do NP Masai Mara. V cca 14:00 hod příjezd do Mara Sarova kempu, ubytování a oběd. Odpolední safari v rezervaci, slavné díky každoroční migracipakoňů a zeber. Kromě nich tu potkáte další druhy zvířat, jako slony, žirafy, další druhy antilop a také velké kočky. Lvi odpočívají ve stínu pod stromy, gepardivyhlížejí svou kořist a v korunách stromů se ukrývají levharti. Večeře a noclehv Mara Sarova kempu.

4. den MASAI MARA

Dopolední a odpolední safari v rezervaci Masai Mara. Dnes se vydáme hledat slavnou "Velkou pětku", kam řadíme lva, leoparda, slona, nosorožce a buvola. Tento den máme také možnost navštívit masajskou vesnici, kde se seznámíme s životem tohoto nespoutaného pasteveckého kmene (za příplatek). Večer návrat do lodže, večeře, nocleh.

5. den MASAI MARA - NP LAKE NAKURU

Brzy ráno, po drobném občerstvení v kempu, vyrazíme na tradiční ranní safari. V tuto denní dobu je zvěř díky nižším teplotám nejvíce aktivní, a tak při trošce štěstí spatříme třeba i velké kočky na lovu. Návrat do kempu na snídani. Poté odjezd do NP Lake Nakuru, který je keňskou vládní rezervací pro nosorožce. Ubytování a oběd v Sarova Lion Hill lodži. Odpoledne safari v parku. Kromě nosorožců bílých i černých zde můžete pozorovat buvoly, zebry, impaly, gazely, ale i velké kočky a mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků, kteří si v alkalickém jezeře Nakuru hledají potravu. Večer návrat do lodže, večeře, nocleh.

6. den NP LAKE NAKURU - NP AMBOSELI

Za úsvitu tradiční ranní safari. Vychutnáme si pohled na klidně se pasoucí nosorožce bílé, kteří se rádi zdržují na otevřených pláních. Zkusíme také najít nosorožce černé, kteří se naopak rádi schovávají v buši. Určitě potkáme také žirafy rotschildovy, okusující akácie. Návrat do lodže na snídani. Poté odjezd do NP Amboseli se zastávkou v Nairobi, kde si vychutnáme výborný oběd ve slavné restauraci Carnivore, která se specializuje na rožněná masa. Pokračování cesty do Amboseli. Navečer příjezd do Amboseli Sopa lodže, večeře a nocleh.

7. den NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST

Po časné snídani dopolední safari v Amboseli. Z plání Amboseli je úžasný výhled na Kilimanjaro, nejvyšší horu afrického kontinentu. V parku potkáme obrovská stáda slonů, kteří milují koupání v místních bažinách. Pozorovat tu lze ale i různé druhy antilop a ptáků. Po obědě odjezd do NP Tsavo West. Safari cestou do kempu. Navečer příjezd do Voyager Ziwani kempu, večeře, nocleh.

8. den NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST

Po časné snídani safari v západní části parku Tsavo. Nemůžeme vynechat návštěvu křišťálově čistých pramenů Mzima, oblíbeného stanoviště hrochů a krokodýlů. Je zde zbudována podvodní pozorovatelna a pokud nám bude přát štěstí, můžeme kromě ryb pozorovat také koupající se hrochy. Návrat do kempu na oběd. Odpoledne přejezd do východní části parku Tsavo, kde určitě  potkáme slavné "červené" slony!  Safari si užijeme cestou do Satao kempu, kam dorazíme v podvečer. U kempu je přírodní napajedlo, kam se stahuje zvěř za vodou. Vychutnáme si západ slunce a užijeme si úžasné výhledy. Večeře a nocleh v kempu.

9. den NP TSAVO EAST - MOMBASA - PLÁŽ DIANI

Tradiční ranní safari v NP Tsavo East. Určitě vás překvapí místní "červení" sloni. Zem v této části parku má červenou barvu a bahno ulpívá na kůži slonů, kteří milují koupele v místních jezírcích. Pozorovat zde můžeme také antilopy, zebry a buvoly, pro které je místní savana bohatým zdrojem potravy. Pod stromy se elegantně procházejí žirafy a ve stínu keřů odpočívají lvi. Návrat do kempu na snídani. Poté odjezd do Mombasy, kde podstoupíme PCR test, nutný před zpáteční cestou. Pokračovat budeme na jižní pobřeží do oblasti nejhezčí keňské pláže Diani Beach, kde jsou nejlepší podmínky ke koupání v oceánu. Ubytování v hotelu Papillon Lagoon Reeef, pobyt se službou All Inclusive.

10. den PLÁŽ DIANI - RELAXACE U OCEÁNU

Pobyt v hotelu se službou All Inclusive. Individuální program s možností koupání a vodních sportů. Nocleh v hotelu.

11. den PLÁŽ DIANI - RELAXACE U OCEÁNU

Pobyt v hotelu se službou All Inclusive. Individuální program s možností koupání a vodních sportů. Nocleh v hotelu.

12. den ODLET Z MOMBASY - PŘÍLET DO PRAHY

V noci transfer na letiště v Mombase, odbavení k odletu a odlet do Prahy s přestupem. V podvečer přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s mezipřistáním
 • letištní taxy
 • veškeré transfery dle programu (na safari terénními automobily Toyota Landcruiser s otevírací střechou)
 • 2 x ubytování v hotelu Sarova Panafric Nairobi se snídaní
 • 6 x ubytování v lodžích a kempech dle programu s plnou penzí
 • 3 x ubytování v hotelu Papillon Lagoon Reef s All Inclusive
 • safari a uvedené aktivity včetně vstupů do NP a navštívených atrakcí
 • služby profesionálních místních safari průvodců
 • služby české průvodkyně Petry Baumannové
 • vodu v automobilu během safari

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • vstupní vízum do Keni za poplatek 1.850,- Kč (elektronická žádost minimálně 4 dny před odletem, pro osoby starší 16 let)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za Business Class od 60.000,- Kč
 • návštěvu masajské vesnice (vstup cca 30,- USD/osoba - po dohodě s Masaji)
 • spropitné místním safari průvodcům (doporučená výše 10 - 15,- USD/osoba/1 den)
 • náklady na PCR test před odletem z Keni cca 60,- USD

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000