crosssearch

Keňa - Tanzánie - Zanzibar

Poznávací zájezdy, Keňa

To nejlepší z Keni, Tanzánie a pobyt na tropickém ostrově Zanzibar.

Konečná cena za osobu od: 146 931 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu :

1. den PRAHA - NAIROBI

Ráno odlet z Prahy do Nairobi, večer přílet do Nairobi, transfer do hotelu, nocleh.

2. den Nairobi - MAASAI MARA


Po snídani odjezd do NP Maasai Mara údolím s farmami Kikujů až k okraji Great Rift Valley, přes městečko Narok. NP Maasai Mara je považován za nejlepší rezervaci pro pozorování divoké zvěře v Keni. Žije zde mnoho druhů afrických živočichů, ale rezervaci proslavila zejména každoroční migrace obrovských stád pakoňů, kteří sem v období září a října míří za pastvou ze suchých tanzanských savan. Cestou si užijete výpravnou safari. Večeře a přenocování v kempu či lodgi.

3. den MAASAI MARA

Po snídani odjezd na safari. Tento den se vydáte po stopách ,,velké pětky", kam řadíme lva, slona, nosorožce, buvola a leoparda. Návrat do kempu či lodže na oběd. Odpoledne další safari. Návrat na večeři a přenocování.

4. den - LAKE NAKURU


Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Oběd formou pikniku. Odpoledne safari v NP. Jezero Nakuru je oblíbeným stanovištěm růžových plameňáků, kterých zde žije více než milion. Žijí zde však také ohrožení bílí i černí nosorožci a další zvířata. Můžete zde spatřit také levharty. Po skončení safari návrat do lodže, večeře, nocleh.

5. den NAIROBI - ARUSHA

Ranní safari v NP Nakuru. Po snídani odjezd do Nairobi se zastávkou na vyhlídce okraje Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Oběd. Zastávka v Nairobi. Transfer busem přes pohraniční přejezd Namanga do tanzanské Arushy. Ubytování, večeře, nocleh.

6. den ARUSHA - NGORONGORO CONSERVATION AREA

Po snídani odjezd do NP Ngorongoro. Sestup na dno propadlého vulkánu Ngorongoro, celodenní safari s obědem formou pikniku. Oblast Ngorongoro je dosti rozlehlá a najdeme zde celkem tři krátery, z nichž největší je kráter Ngorongoro o rozloze cca 300 km2. Krajinu kráteru tvoří rovinatá savana, sodné jezero Magadi, ale také lesíky. Unikátní ekosystém kráteru hostí mnoho druhů zvěře a ptáků. Celá oblast je také domovem hrdých Masajů, kteří zde dodnes žijí tradičním životem. Návrat do lodže na okraji kráteru. Večeře, nocleh.

7. den NGORONGORO - SERENGETI


Po snídani odjezd do NP Serengeti. Oběd formou pikniku. Serengeti je s rozlohou 15.000 km2 největší a také nejslavnější tanzanskou rezervací. Krajina parku je tvořena nekonečnými pláněmi, které směrem na sever a západ přecházejí v akáciové lesíky a kopce. Serengeti je domovem obrovského počtu migrující zvěře. Díky tomu skýtá dostatek potravy pro kočkovité šelmy - lvy, levharty a gepardy. Můžeme zde pozorovat také mnoho druhů ptáků. Celý den si během cesty užijete safari. Oběd formou pikniku.Večeře a nocleh v kempu či lodži.

8. den NP SERENGETI

Ještě před snídaní odjezd na ranní safari. Užijete si pravý africký východ slunce nad buší. Tato denní doba je nejlepší pro pozorování kočkovitých šelem, které jsou díky nižším teplotám nejvíce aktivní a při trošce štěstí můžete spatřit, jak si obstarávají potravu. Návrat na snídani. Čas na relaxaci. Dopoledne safari. Návrat na oběd. Odpoledne další safari. Večeře a nocleh v kempu či lodži.

9. den SERENGETI - NGORONGORO

Po snídani odjezd přes bránu Naabi Hill do Ngorongoro. Oběd formou pikniku. Cesta vede přes oblast Olduvai Gorge, kde Mary a Luis Leakeyovi ojevili první fosilní ostatky Zinjanthropa - vzdáleného předka člověka. Prohlídka místního muzea. Příjezd do lodže na hraně sopečné kaldery. Večeře, nocleh.

10. den LAKE MANYARA - ARUSHA

Po snídani odjezd do NP Lake Manyara. Alkalické jezero je domovem zhruba 350 druhů ptáků, ale také stromových lvů, hrochů, slonů a žiraf.Oběd formou pikniku. Odpoledne odlet na Zanzibar.

11. - 14. den ZANZIBAR

Pobyt v hotelu s odpočinkem na bě­lost­ných plážích ,,ostrova koření". Prostor na koupání, opalování, vodní sporty. Na třetí den pobytu je naplánován celodenní výlet s návštěvou staré části města Zanzibar (Stone Town) a také farmy na pěstování koření. Odjezd v ranních hodinách (výlet je zahrnut do ceny zájezdu).

15. den ZANZIBAR - PRAHA

V poledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Nairobi a Zanzibar - Praha
 • veškeré transfery a vstupy do NP
 • 1x noc v hotelu 3* v Nairobi se snídaní
 • 7x noc v lodžích 3* s plnou penzí
 • 1x noc v Arushe v hotelu 3* s polopenzí
 • přelet Arusha - Zanzibar
 • 5x noc v hotelu Sultan Sands 4*+ na Zanzibaru s polopenzí
 • celodenní výlet do Stone Town včetně farmy, kde se pěstuje koření
 • asistenci českého delegáta

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • letištní a bezpečnostní taxy
 • vstupní víza do: Keni 2.000,- Kč (na místě za 25,- USD) / Tanzanie 50,- USD (na místě)
 • turistický poplatek při odletu ze Zanzibaru 30,- USD (na letišti)
 • All Inclusive na Zanzibaru (5.000,- Kč/osoba)
 • spropitné
 • cestovní pojištění

Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Livingstone

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000