crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky

Poznávací zájezdy, Keňa

Program zájezdu 1. den PRAHA - NAIROBI Ráno odlet z Prahy do Nairobi. Večer přílet do Nairobi, přivítání na letišti a transfer do hotelu Panafric 4*. Ubytování se snídaní. 2. den NAIROBI - NP LAKE NAKURU Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru, kde máte jedinečnou...

Konečná cena za osobu od: 116 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - NAIROBI

Ráno odlet z Prahy do Nairobi. Večer přílet do Nairobi, přivítání na letišti a transfer do hotelu Panafric 4*. Ubytování se snídaní.

2. den NAIROBI - NP LAKE NAKURU

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru, kde máte jedinečnou možnost vidět nosorožce v jejich přirozeném prostředí. Jezero Nakuru je alkalické, proto zde můžete pozorovat také pelikány, plameňáky, čápy, volavky a mnoho dalších druhů ptáků. Park je také oblíbený pro buvoly, impaly, gazely a další zvířata. S trochou štěstí zde spatříte i lvy a leopardy. Safari v parku s obědem formou balíčku. Navečer transfer do lodže či kempu 4*, večeře, nocleh.

3. den NP LAKE NAKURU - NP MASAI MARA

Po snídani odjezd do NP Masai Mara. Cesta vede na jih přes Nairobi a dále směrem k tanzanské hranici a trvá cca 6,5 hodiny. Cestou zastávka na vyhlídkovém místě, kde budete mít čas vyfotografovat si nádherná panoramata velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Oběd formou balíčku cestou. V časném odpoledni příjezd do parku a odpolední safari v NP Masai Mara, která je díky množství divoké zvěře považovaná za nejlepší keňský národní park a také za domov Masajů. Večer příjezd do lodže 4*, večeře a přenocování.

4. den NP MASAI MARA

Celodenní safari v NP Masai Mara. Stravování a nocleh ve vaší lodži.

5. den NP MASAI MARA - ISEBANIA - NP SERENGETI

Po snídani odjezd do NP Serengeti. Keňsko- tanzanskou hranici překročíte v Isebanii. Cesta do NP Serengeti branou Ndabaka, která se nachází na západní straně parku nedaleko Viktoriina jezera. Oběd formou balíčku. Safari cestou. Po průjezdu vstupní branou pojedete územím parku Serengeti směrem do jeho středu, kde je zajištěna večeře a ubytování v kempu či lodži 5*.

6. den NP SERENGETI

Celodenní safari v NP Serengeti, který je pod ochranou UNESCO. Park o rozloze 14.763 km2 je domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Je také známý díky každoroční migraci pakoňů, zeber a impal, které pravidelně přecházejí řeku Maru, která odděluje NP Serengeti od keňské Masai Mary. V Serengeti budete mít jistě také štěstí na leopardy, gepardy a lvy. Zejména východní pláně jsou velkými kočkami oblíbené. Stravování a nocleh ve vašem kempu či lodži 5*.

7. den NP SERENGETI - KRÁTER NGORONGORO

Po snídani v lodži ještě safari v NP Serengeti. Dnes se vydáte do východních oblastí parku, budete objevovat prameny celosezonní řeky Seronery, uvidíte oblasti Moru Kopjes a Gol Kopjes, kde je nekonečná savana narušována skalnatými výstupky, z nichž každý žije svým vlastním životem. Po poledni příjezd k bráně Naabi, kudy vyjedete ze Serengeti a vjedete do oblasti Ngorongoro. Oběd formou balíčku. Následuje úsek cesty mezi Serengeti a kráterem Ngorongoro, kde uvidíte mnoho masajských vesnic a pastevců. Oblast se nazývá Malanja depression. Poté vystoupáte na okraj kráteru Ngorongoro, kde se Vám otevře úžasný výhlad na jeho dno. Pokračování cesty do Ngorongoro lodže 5*, večeře a nocleh.

8. den KRÁTER NGORONGORO - NP LAKE MANYARA

Po snídani sestup na dno kráteru Ngorongoro. Safari v kráteru s obědem formou pikniku v délce maximálně 6 hodin. Toto časové omezení vychází z rozhodnutí tanzanské vlády, proto vás žádáme o akceptování této skutečnosti. Po skončení safari v kráteru vystoupáte opět na jeho okraj, poté sestup k výstupní bráně a dále přes městečko Karatu prudkými serpentinami dolů k jezeru Manyara. Večeře a přenocování v kempu či lodži 5*.

9. den NP LAKE MANYARA

Celodenní safari v NP Lake Manyara se stravováním v kempu či lodži. Tento malý park obklopuje stejnojmenné alkalické jezero. Můžete zde pozorovat zejména slony, žirafy, zebry, lesoně a další druhy antilop, ale také plameňáky, pelikány a další druhy ptactva. Nocleh v kempu či lodži.

10. den NP LAKE MANYARA - NP AMBOSELI

Snídaně, poté odjezd do Arushy a dále k tanzansko-keňské hranici, kterou přejedete ve městě Namanga, kde také vyřídíte veškeré imigrační formality. Oběd formou balíčku. Pokračování cesty do NP Amboseli, kam přijedete odpoledne. Jestliže čas dovolí, proběhne ještě podvečerní safari v NP Amboseli. Pokud ne, pojedete územím parku rovnou do vaší lodže. Večer příjezd do Amboseli Serena lodže 5*, večeře a nocleh.

11. den NP AMBOSELI

Snídaně, poté celodenní safari v NP Amboseli. Tento NP se nachází u paty Kilimanjara a jeho zelené pláně jsou oblíbené zejména sloními stády. V parku však žijí i další zvířata a ptáci. Budete-li mít štěstí, uvidíte i zasněžený vrcholek ,,střechy Afriky". Stravování a nocleh ve vaší lodži.

12. den NP AMBOSELI - NAIROBI

Snídaně ve vaší lodži. Dopolední safari v NP Amboseli. V poledne návrat do lodže na teplý oběd, poté odjezd do Nairobi. Po příjezdu do Nairobi transfer na mezinárodní letiště, kde se s vámi vaši průvodci rozloučí. Večer odlet do Prahy.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Pro cesty do Tanzanie je vyžadováno očkování proti žluté zimnici! V případě zájmu lze zájezd rozšířit o pobyt u oceánu (cena na vyžádání v CK).

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Nairobi - Praha
- letištní taxy
- 1x ubytování v hotelu Panafric 4* se snídaní
- 10x ubytování v NP dle programu 4* - 5* s plnou penzí
- veškeré transfery dle programu terénním Landcruiserem se zvedací střechou a garancí místa u okna
- vstupy do národních parků a navštívených památek
- aktivity a safari dle programu
- služby profesionálních anglicky hovořících průvodců během zájezdu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vstupní víza do Keni (50,- USD na místě) a do Tanzanie (50,- USD na místě)
- příplatek za jednolůžkový pokoj
- cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000