crosssearch

Velký okruh Kapverdskými Ostrovy

Poznávací zájezdy, Kapverdské ostrovy

Odlet z Prahy na ostrov Sal, transfer do místa ubytování, individuální volno, nocleh. Snídaně, individuální volno, které můžete využít ke koupání na krásné písčité pláži v turistickém středisku Santa Maria. V ranních hodinách odlet na největší ostrov Kapverd, Santiago. Po...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. Den: Odlet z Prahy na ostrov Sal, transfer do místa ubytování, individuální volno, nocleh.

2. Den: Snídaně, individuální volno, které můžete využít ke koupání na krásné písčité pláži v turistickém středisku Santa Maria.

3. Den: V ranních hodinách odlet na největší ostrov Kapverd, Santiago. Po příletu zahájíme program návštěvou hlavního a zároveň největšího města afrického ostrovního státu Kapverdy, město Praia. Navštívíme zde místní tržiště s ovocem a zeleninou, projdeme se centrem města, kde Vám zajisté učarují nádherné staré budovy postaveny v koloniálním stylu, Albuquerque, Prezidentský palác, starou radnici, Monumento de Diogo Gomes a také městskou čtvrť ve které sídlí Parlament a Vládní ministerstva. Po obědě pokračujeme k návštěvě nejstaršího města Kapverd, Cidade Velha, dříve známo pod názvem Ribeira Grande de Santiago, první evropské město v tropech, které bylo roku 2009 zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zde navštívíme nejstarší koloniální kostel na světě, postavený v roce 1495, Banánovou ulice a pozůstatky městské katedrály. Posledním místem, které si prohlédneme, bude pevnost Royal Fort San Felipe z roku 1590. Transfer do místa ubytování, individuální volno, nocleh.

4. Den: Snídaně, celodenní výlet po ostrově Santiago s obědem v městě Tarrafal. Během dnešního dne navštívíme město Sao Domingos v centrální části ostrova, město Assomada s místním tržištěm a muzeem Tabanka a v neposlední řadě navštívíme městečko Tarrafal, známé také jako bývalý koncentrační tábor, kam byli posíláni odpůrci portugalské vlády diktátora Antonia Salazara. Díky krásné přírodě a azurově modrému oceánu je Tarrafal vyhledávaným místem bohatých obyvatel Praii, kteří si zde zřizují víkendové domy. Návrat do místa ubytování, individuální program, nocleh.

5. Den: V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet na ostrov Sao Vincente. Po příletu zahájíme program prohlídkou města Mindelo, navštívíme památky postaveny v koloniálním stylu, místní rybí tržiště, tržiště s ovocem a zeleninou, repliku věže Belém. Město Mindelo je nejvíce kosmopolitním městem na celém kapverdském souostroví. Pokračujeme k návštěvě ostrova, vyhaslé sopky, hory Madieral a Fateixa spolu s nejvyšší horou ostrova Monte Verde (750m) vytváří kolorit celého ostrova. Z těchto míst se můžete kochat nádhernými výhledy na celý ostrov. Budeme-li mít štěstí v dáli uvidíme ostrov Santo Antao a neobydlené ostrovy Santa Lucia, Branca a Raso. Oběd na pláži Baia das Gatas. Návrat do města Mindelo, ubytování, večeře, nocleh.

6. Den: Po snídani odjezd trajektem na nejzelenější a nejhornatější ostrov Kapverd, ostrov Santo Antao, černá vulkanická láva, bílé písčité duny, barevné domy, tyrkysově modrý oceán mezi vulkány a horami, bílé písčité pláže místy zbarvené do černa činí tento ostrov nezapomenutelným. Celodenní pobyt na ostrově s tradičním obědem. Navštívíme typická místa a poznáme krásy ostrova. Návrat trajektem na ostrov Sao Vincente, individuální program, nocleh.

7. Den: V ranních hodinách odlet zpět na ostrov Sal, transfer, ubytování, individuální volno, nocleh.

8. Den: Snídaně, volno v závislosti na letovém řádu, transfer na letiště a odlet do Prahy

Tipy pro správnou volbu

Poznání 4 Kapverdských ostrovů (Sal, Santiago, Sao Vincente, Santo Antao)

Trasa

Praha - Sal - Santiago - Sao Vincente - Santo Antao - Sal - Praha

Fakultativní služby

Vízum (nepovinný doporučený příplatek, na požádání zajistíme). Možnost zajištění na místě. Příplatek za vízum může být dle aktuální situace zvýšen (upřesní prodejce). - Příplatek za jednolůžkový pokoj

Informace

Povinná platba turistické taxy 2/osoba/noc (platba na recepci hotelu) - Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. - Cena nezahrnuje spropitné (místní personál, průvodce, řidiči). - Změna programu dle aktuální situace vyhrazena

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000