crosssearch

Okruh po Kapverdských ostrovech

Poznávací zájezdy, Kapverdské ostrovy

Program zájezdu 1. den PRAHA - KAPVERDY Odlet v ranních hodinách z letiště v Praze, přílet na Kapverdské ostrovy - na ostrov Sal, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, půldenní prohlídka v oblasti Santa Maria, volný čas. 2. den  OSTROV SAL Snídaně,...

Konečná cena za osobu od: 48 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - KAPVERDY

Odlet v ranních hodinách z letiště v Praze, přílet na Kapverdské ostrovy - na ostrov Sal, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, půldenní prohlídka v oblasti Santa Maria, volný čas.

2. den  OSTROV SAL

Snídaně, zamíříme na východ ostrova k místu s názvem Pedra de Lume Salt Pans. Voda je zde 26x slanější než v moři. Kolem solných dolů sjedeme do hlavního města Espargos. Po procházce městem a návštěvě vyhlášeného místa Café Bom Día budeme pokračovat úrodnou oblastí  Terra Boa do Buracony, unikátní místo je vyhlášeno svými přírodními bazény, kde se můžete vykoupat a obdivovat  Olho Magico - magické oko. Po obědě v tradiční hospůdce ještě zavítáme k impozantním písečným dunám. Návrat do hotelu, volný čas, nocleh.

3. den OSTROV SAO VICENTE

Snídaně, transfer na letiště v Sal, přelet na ostrov Sao Vicente, transfer, ubytování v hotelu. Sao Vicente se také říká ostrov básníků a hudebníků. Prohlídku ostrova začneme ve městě Mindelo. Jedná se kosmopolitní, tolerantní město s dobře zachovalou koloniální architekturou. Přátelští obyvatelé, hudba, bary a hospůdky (nejznámější jsou Café Royal a Café Lisboa) pro ostrov typické. Ve městě se narodilo řada známých básníků a hudebníků.  Navštívíme také repliku Torre de Belém, která se restauruje a nachází se v přístavu Porto Grande. Ve vnitrozemí ostrova navštívíme místa Calhau, Praia Grande a Baia das Gatas, kde se každoročně konají festivaly africké hudby ze západní části.

4. den
OSTROV SANTO ANTAO

Snídaně, odjezd do přístavu a cesta trajektem na ostrov  Santo Antao, který je nejzápadnější a druhý největší z Kapverdských ostrovů. Sao Vicente je oddělený kanálem s názvem Canal de S?o Vicente. Čeká nás celodenní prohlídka ostrova, který je tvořen výhradně z vulkanického materiálu. Nejvyšší horou je Topo de Coroa, dosahující výšky 1979 m. Ostrov je rozdělen na severu k jihu pohořím, které bylo dlouho považováno za neproniknutelné, ale nyní již pohoří křižuje silnice. Budeme pozorovat sopky, nádhernou přírodu, navštívíme hlavní město  Ponta do Sol na severním pobřeží. Pozdě odpoledne návrat trajektem na ostrov Sao Vicente.

5. den OSTROV SANTIAGO

Snídaně, odlet na ostrov Santiago. Jedná se o nejafričtější ostrov Kapverd, který je také nejhustěji obydlený. Sídlí zde administrativa pro všechny ostrovy, sídlo vlády, většina ambasád. Naší celodenní prohlídku ostrova začneme ve městě Praia, pokračujeme do Jorge dos Orgaos. Po cestě uvidíme krajinu typickou pro Santiago - krásné kopcovité vrcholky. Další zastávkou bude Achada Fazenda a Pedra Badejo. Cesta vede přímo do původního hlavního města Cidade Velha. Den zakončíme návštěvou Forte Realle de Sao Felipe, neslavně známé místo, kde se obchodovalo s otroky mezi Amerikou a Afrikou. Pokud nám čas dovolí, navštívíme obchodní centrum Praia a Plateau Zone s řadou obchodů.

6. den OSTROV FOGO

Snídaně, transfer na letiště a odlet na vulkanický ostrov Fogo, který je jedním z nejzajímavějších ostrovu Kapverd. Je zde velmi různorodá a rozmanitá krajina, ostrovu vévodí démonický vulkán. Navštívíme město Sao Felipe, které je známo budovami sobrados, což jsou tradiční koloniální domy. Po návštěvě města se vydáme ke kráteru vulkánu Cha des Caldeiras. Nezapomenutelný zážitek, scenérie vulkánu kontrastující s vinicemi, zahradami a písečnými plážemi. Obyvatelé ostrova stavěli své domy z černého vulkanického kamene a jsou pro ostrov typické. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den OSTROV BOAVISTA

Snídaně, transfer na letiště a odlet na ostrov Boavista, přezdívaný ostrov písečných dun. Ostrov je také známý díky velkým plantážím datlových a kokosových palem. Samozřejmostí jsou velké písečné pláže. Prohlídku ostrova začneme u staré továrny na keramiku v Praia da Chave, vše již nyní zavaleno pískem - impozantní pohled. Pokračujeme do Povoacao Velha a na  prázdné nekonečné pláže v Santa Monice (40 km dlouhé s bílým pískem). Určitě zastavíme se zde vykoupat, jedná se o jedinečné místo. Dále navštívíme  Deserto da Viana, Sal Rei, místa, kde obrovské písečné duny vytvářejí neuvěřitelné bizarní tvary. Cestu zakončíme ve Via Pitoresca, v plantážovém ráji. Ubytování v hotelu, nocleh.

8. den
ODLET Z OSTROVA SAL DO PRAHY

Snídaně, transfer na letiště, odlet z ostrova Sal, přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000