crosssearch

Čtyři ostrovy zeleného mysu

Poznávací zájezdy, Kapverdské ostrovy

Obrázek není k dispozici

Navštivte s námi kousíček světa, který v pradávných dobách vystoupal z hlubin Atlantského oceánu. Nahlédněte do světa, který je tak dlouze spjat se starým kontinentem a zároveň na věky připoutám k černé Africe. Čas tu plyne pozvolna, v rytmu mořských vln i místní hudby....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne): Odlet z ČR do PRAIA na ostrově SANTIAGO, nejafričtější ostrov „zeleného mysu“.

2.den (po): Přílet v brzkých ranních hodinách, nocleh v hotelu, pro nedospavce a nedočkavce fakultativně první nahlédnutí do historie největšího z ostrovů Kapverd - výlet do CIDADE VELHA, prvního „evropského“ města v tropickém koutu světa. Alternativně individuálně pobyt v současném hlavním městem souostroví PRAIA (africký zeleninový trh, opevnění, relax, koupání na nedalekých plážích, místní labužnické požitky v podobě grilovaného humra a dalších mořských plodů), v pozdních odpoledních hodinách trajektem na FOGO, nocleh.

3.den (út): Probuzení na démonickém vulkánu, symbolu ohně i tepajícího života, přesun cestou lávy lemovanou porosty banánovníku a papáji, kolem vinic, zeleninových a kávových políček k CHA DAS CALDEIRAS, vstupní bráně ke kráteru, pohodová turistika kolem kráteru. Zpět do SAO FELIPE, pozdně odpolední nebo večerní procházka městečkem, portugalským přístavem s kouzelnou koloniální architekturou, fakultativně společná večere a rozloučení s mystickým vulkánem, nocleh.

4.den (st): Z ostrova Fogo trajektem zpět do Praia na ostrově Santiago, odpolední let na další ostrov zeleného mysu, ostrov SAO VICENTE, večerní procházka městem MINDELO, hlavní město jednoho z návětrných ostrovů Kapverd, kosmopolitní město zeleného mysu s ukázkami překrásné koloniální architektury, nocleh.

5.den (čt): Trajektem na ostrov SAO ANTAO, ráj pro milovníky přírody, ostrov nesčetných protikladů a zvratů, přejezd famózní cestou z jihu ostrova na sever do zelené a hornaté části cestou úžasných výhledů ke kráteru COVA, procházka nad úrodným kráterem, přejezd na ubytování, nocleh v penzionu.

6.den (pá): Po snídani odjezd do oblasti RIBEIRA GRANDE, turistika s kulisou majestátných vrcholků hor mezi terasovitými políčky s cukrovou třtinou, kukuřicí i podél zavlažovacích kanálů, krásné výhledy do údolí, v případě dostatku času krátká zastávka v městečku RIBEIRA GRANDE, odjezd zpět na ubytování, nocleh.

7.den (so): Po snídani odjezd na celodenní pohodový pěší výlet, cesta vede „dlážděnou“ stezkou s úžasnými výhledy na oceán, do hlubokých údolí a na barevná políčka, přes proslulou vesničku s pestrými domy vysoko nad mořem, výlet zakončíme v PONTA DO SOL, v případě dostatku sil večerní procházka městečkem, nocleh.

8.den (ne): Po snídani odjezd na výlet, setkání s vesnickým životem v nádherném vulkanickém údolí RIBEIRA DA TORRE, pohodová turistika v údolí obklopeném skalisky i podél prastarých zavlažovacích kanálů, cestou mezi malebnými políčky s cukrovou třtinou. Přejezd do Ponta do Sol, nocleh.

9.den (po): Po snídani celodenní pěší výlet přes doliny a svahy MONTE JOANAS, porosty cypřiší, návrat do Ponta do Sol vyhlídkovou cestou podél oceánu, nocleh.

10.den (út): Po snídani přejezd do Porto Nova, trajektem do MINDELO, dle času fakultativně výlet na západní nebo východní pobřeží nebo procházka městečkem s kouzelnou atmosférou zeleninových trhů, prohlídka architektury koloniálních staveb, pobřeží s typickými barevnými loďkami…, večerní město, fakultativně společná večere, rozloučení s návětrnými ostrovy, nocleh.

11.den (st): Odlet na ostrov SANTIAGO, odpolední výlet do oblasti národního parku v pohoří PICO DA ANTONIO s výhledy na vrchol, fakultativně návštěva Národní botanické zahrady s množstvím endemitů. Návrat zpět do hotelu, večerní procházka městečkem Praia, nocleh.

12.den (čt): Po snídani odjezd do Národního parku v pohoří SERRA MALAQUETA, turistika v překrásné oblasti s bujnou vegetací (eukalypty, cypřiše, políčka s banánovníky a cukrovou třtinou), dále do TARRAFAL, vzpomínka na FOGO - západ slunce na břehu Atlantiku s úžasnými výhledy na vulkán, nocleh.

13.den (pá): Po snídani procházka městečkem TARRAFAL, rybářský přístav na severozápadě ostrova s překrásnými plážemi z jemného písku lemovanými vzrostlými palmami. Podél útesů možnost dojít až k majáku, fakultativně pozorování velryb. Přesun do Praia, odlet do ČR v nočních hodinách.

14.den (so): Návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000