crosssearch

Perly Kanárských ostrovů - La Gomera a La Palma

Poznávací zájezdy, Kanárské ostrovy

Patří rozlohou k těm menším Kanárským ostrovům, které zatím zůstávají stranou masové turistiky. Oba jsou ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a barevných skal vulkanického původu, ale i hluboké soutěsky, prudké...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Patří rozlohou k těm menším Kanárským ostrovům, které zatím zůstávají stranou masové turistiky. Oba jsou ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a barevných skal vulkanického původu, ale i hluboké soutěsky, prudké strže, holé vrcholky s nádhernými výhledy i původní mlžné pralesy.

La Gomera, druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, je vyhledávaný pro svou divokou přírodou s bujnou vegetací. Pustý, sopečný, suchý jih se mění na severu v zelenou krajinu s úrodnými údolími, kde nechybí i banánová políčka a palmové háje. Národní park ve středu ostrova se pyšní unikátním, téměř neproniknutelným vavřínovým pralesem.

La Palma je nejzelenější z ostrovů. Na jihu uvidíte typickou suchou sopečnou krajinu a na severu je pokryt borovicovými a vavřínovými lesy. Centru ostrova vévodí mohutná kaldera s obvodem 28 km, jejíž stěny dosahují výšky 2000 m. Nechybí tu hluboké kaňony, propasti a vodopády.

Oba ostrovy jsou protkány hustou sítí stezek pro pěší turistiku. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 20st.C. Pro svojí členitost a úžasnou rozmanitost krajiny s nezkaženou přírodou jsou ostrovy opravdovým rájem pěších turistů.

Program zájezdu

1.den (pá):Odlet z ČR na ostrov Tenerife, trajekt na ostrov LA GOMERA, ubytování, snídaně. Půldenní lehká turistika v srdci NP GARAJONAY,návrat do hotelu, relax u moře, večeře.
2.den (so):Snídaně, přejezd na severovýchod ostrova do městečka AGULO, výstup stezkou ve skalní stěně s nádhernými pohledy na městečko, ostrov Tenerife s nejvyšší horou El Teide a do údolí, odtud překvapující červenou krajinou k návštěvnickému centru s malou botanickou zahradou. Sestup do Aguly typickou krajinou s hlubokými soutěskami a bohatou flórou –euforbie, palmy, terasovitá políčka. Prohlídka Agula, typického kanárského městečka s úzkými kamennými uličkami a tradiční architekturou. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
3.den (ne):Snídaně, přejezd do NP Garajonay (UNESCO). Výstup na nejvyšší horu GARAJONAY (1487 m), odtud sestup unikátním vavřínovým pralesem ke kapli P.M.z Lourdes a osadě EL CEDRO s restaurací, kde připravují výborné kanárské speciality. Možné prodloužení k nejvyššímu vodopádu na ostrově, SALTO D´AGUA. Návrat do hotelu,možnost koupání, večeře.
4.den (po):Snídaně, přejezd do krásného údolí VALLERHERMOSO na západním pobřeží, geologicky nejstarší části ostrova. Okružní túra stoupajícími stezkami zelenou soutěskou mezi terasovitými políčky, později divokou krajinou ke kapli Santa Clara s nádhernými výhledy na divoké pobřeží i sousední ostrov La Palmu. Po horském hřebeni až k vyhlídce Buenavista, sestup do údolí Vallerhermoso blízko kamenité pláže. Návrat do hotelu, večeře. Po večeři trajektem na ostrov LA PALMU, přejezd do hotelu a ubytování.
5.den (út):Po snídani přejezd na severní část ostrova do ZANZY, zastávka v muzeu pod širým nebem s kresbami na skalách původních obyvatel Gaunčů. Pohádkovým lesem sestup do soutěsky kolem mystických míst a tzv. skalní katedrály. Cesta pokračuje otevřenější soutěskou na tzv. Královskou cestou po pobřeží s výhledy na skaliska bičovaná mořem do malebné vesničky EL TABLADA. Zpět do hotelu, možnost koupání, večeře.
6.den (st):Snídaně, přejezd k turistickému středisku EL PILAR, odtud tzv. cestou sopek přechod přes hřeben Cumbre Vieja s panoramatickými výhledy na východní i západní pobřeží. Jedná se o jednu z nejkrásnějších tras na ostrově. Ve FUENCALIENTE fakultativně ochutnávka vína. Přejezd do hotelu, možnost koupání v moři, večeře.
7.den (čt):Snídaně, přejezd na nejvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS ve výšce 2426 m. Vyhlídky do hlubokých, dech beroucích soutěsek. Po okraji kaldery okolo astronomických observatoří s pohledy na neobvyklé skalní formace a do prudkých strží přes vyhlídku Degollada des Franceses na Pico della Cruz a z posledního vrcholu Pico della Nieve sestup na parkoviště. Přejezd do hotelu, večeře.
8.den (pá):Odjezd trajektem na Tenerife, odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000