crosssearch

ZÁPADNÍ KANADOU LODÍ A PO PEVNINĚ

Poznávací zájezdy, Kanada

Národní parky západní Kanady a divoké pobřeží Pacifiku Atraktivní program, který Vás zavede nejen do národních parků kanadských Skalistých hor, ale navíc i do podmanivých oblastí ostrova Vancouver s divokým pacifickým pobřežím. Celodenní plavba lodí pak dokonale umocní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Národní parky západní Kanady a divoké pobřeží Pacifiku

Atraktivní program, který Vás zavede nejen do národních parků kanadských Skalistých hor, ale navíc i do podmanivých oblastí ostrova Vancouver s divokým pacifickým pobřežím. Celodenní plavba lodí pak dokonale umocní setkání s kanadskou přírodou.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu transfer na Vancouver Island do Victorie. Uby­tování, volný program, nocleh.

2. den VANCOUVER – VICTORIA

Ráno fakultativně plavba za velrybami a kosatkami. Následuje prohlídka Victorie – metropole kanadské provincie Britská Kolumbie, včetně prohlídky přístavu a návštěvy majáku Fisgard Light z roku 1860. Nocleh.

3. den TOFINO – NP PACIFIC RIM

Odjezd do deštných pralesů Národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatič­tějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby. Nocleh v rybářské osadě Tofino.

4. den TOFINO – PORT HARDY

Ještě jednou si vychutnáme sílu oceánu a pak odjedeme k severu přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou u Telegraph Cove, kde je vesnice stojící v moři na dřevěných pilířích. Přes Port McNe I dojedeme do Port Hardy, nocleh.

5. den DISCOVERY PASSAGE

Plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy je zážitkem na celý život. Nezapomenutel-né dojmy z divoké přírodní scenérie umocní setkání s vládci oceánu – dravými kosatkami. Po příjezdu do Bella Coola ubytování a nocleh.

6. den BELLA COOLA – ROCKIES

Prohlídka osady Bella Coola, kterou sportovní rybáři považují za ráj na zemi. Pak nás čeká dobrodružný přejezd rezervace Tweedsmuir s úchvatnými serpentinami a jízda divočinou napříč náhorní plošinou Chilcotin. Nocleh na trase.

7. den MOUNT ROBSON – JASPER

Návštěva rezervace Mt. Robson s výletem pod nejvyšší horu kanadských Skalistých hor. Příjezd do NP Jasper, odpoledne výprava k jezeru Maligne s mož­ností výpravné plavby (fakultativně). Nocleh v Jasperu.

8. den NP JASPER – ATHABASKA

Cesta Národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Pak nás čeká dobrodružná jízda speciálním vozidlem na ledovec Athabaska. Přejezd do národního parku Banff. Nocleh na trase.

9. den NP BANFF – LAKE LOUISE

Putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Také navštívíme jezera Louise a Moraine. Příjezd do Banffu s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt. nebo koupání v termálních pramenech (fakultativně). Nocleh v Banffu.

10. den NP YOHO – NP GLACIER

Návštěva přírodních krás Národního parku Yoho. Uvidíme kupříkladu Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw a také stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do Národního parku Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nanáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.

11. den NP MOUNT REVELSTOKE

Vyjížďka do rezervace Mt. Revelstoke k překrásným alpinským loukám. Pak projedeme pohořím Monashee přes průsmyk Eagle Pass a vydáme se do Vancouveru. Nocleh ve Vancouveru.

12. den VANCOUVER

Prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, elegantní přístavní část a Science World – místo konání světové výstavy Expo. Rovněž navštívíme městský park Stanley. Nocleh ve Vancouveru.

13. den ODLET DO PRAHY

Volný program, transfer na letiště a odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000