crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Nejlepší z Kanady

Poznávací zájezdy, Kanada

Nejlepší z Kanady

Konečná cena za osobu od: 119 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Toronta. Po příletu transfer do hotelu na Niagarských vodopádech. Ubytování, volno, nocleh.

2. den NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Prohlídka Niagarských vodopádů – přírodního divu, který si prohlédneme z kanadské strany a také z vyhlídkové věže Skylon Tower (fakultativně). Na palubě lodi Maid of the Mist se vydáme do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny. Cestou do Toronta zastávka na ochutnávce vína. Příjezd do Toronta, volný proggram. Nocleh v Torontu.

3. den TORONTO

Prohlídka města, která zahrnuje návštěvu štíhlé věže CN Tower a její vyhlídkové galerie s nádherným výhledem na město a obrovské jezero Ontario. Tato 553 metrů vysoká věž byla donedávna nejvyšší stavbou světa. Nocleh v Torontu.

4. den TORONTO – OTTAWA

Přejezd do Ottawy. Cestu si zpestříme plavbou v překrásné oblasti „tisíce ostrovů“. Po příjezdu do Ottawy orientační prohlídka města. Ubytování, volný program. Nocleh v Ottawě.

5. den OTTAWA – QUÉBEC CITY

Prohlídka hlavního města Kanady Ottawy a jeho nejatraktivnějších míst jako Rideau Canal, budovy parlamentu Parliament Hill, Byward a celé řady dalších pamětihodností. Odpoledne přejezd do Québec City, ubytování, nocleh.

6. den QUÉBEC CITY

Prohlídka města, které je právem považováno za kolébku francouzského osídlení a kolonizace Kanady. Uvidíme budovu parlamentu, historickou čtvrť Upper Town, Chateau Frontenac a další půvaby tohoto okouzlujícího města. Ve venkovské oblasti ostrova Orleans navštívíme vodopády Montmorency. Odpoledne individuální program ve městě. Ubytování, nocleh.

7. den QUÉBEC CITY – MONTREAL

Ráno odjezd podél řeky svatého Vavřince do Montrealu, největšího města francouzsky hovořící provincie Quebec. V Montrealu podnikneme okružní jízdu, při níž si prohlédneme moderní finanční centrum s mrakodrapy, přístavní oblasti, staré město, baziliku Notre Dame či Mount Royal – kterému město vděčí za své jméno. Nocleh v Montrealu.

8. den MONTREAL - VANCOUVER

V ranních či dopoledních hodinách přelet z Montrealu do Vancouveru. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program nebo orientační prohlídka města. Nocleh ve Vancouveru.

9. den KAMLOOPS – CLEARWATER

Odjezd do vnitrozemí zalesněnou oblastí v okolí řeky Fraser a místy, kudy procházela historie kanadské zlaté horečky. Příjezd do Kamloops, kde bývala klíčová obchodní stanice kožešinářské společnosti Hudson Bay. Nocleh na trase.

10. den ROCKIES – NP JASPER

Návštěva rezervace Mt. Robson s výhlídkami na nejvyšší horu kanadských Rockies. Příjezd do Národního parku Jasper, odpoledne výprava k jezeru Maligne s možností výpravné plavby (fakultativně). Nocleh v Jasperu.

11. den NP JASPER – ATHABASKA

Cesta Národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Poté nás čeká dobrodružná jízda speciálním sněžným vozidlem na ledovec Athabaska. Přejezd do Národního parku Banff. Nocleh na trase.

12. den NP BANFF – LAKE LOUISE

Putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Rovněž navštívíme jezera Louise a Moraine. Příjezd do městečka Banff s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt. nebo koupání v termálních pramenech (fakultativně). Nocleh v Banffu.

13. den NP KOOTENAY – GOLDEN

Průjezd nádhernou trasou údolím řeky Bow s pěším výletem do kaňonu Johnston Canyon. Přejezd do NP Kootenay, krátká túra kolem Marble Canyon a k jezírkům Paint Pods. Později odpoledne se nabízí koupání v městečku Radium Hot Springs. Nocleh v Goldenu.

14. den NP YOHO – NP GLACIER

Návštěva NP Yoho. Uvidíme Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw či spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do NP Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.

15. den NP MOUNT REVELSTOKE

Ráno vyjížďka do NP Mt. Revelstoke (závisí na velikosti dopr. prostředku). Pohořím Monashee se přes průsmyk Eagle Pass a vydáme se do Vancouveru, nocleh.

16. den VANCOUVER

Prohlídka města, které řada průzkumů hodnotí jako nejkrásnější na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley. Nocleh ve Vancouveru

17. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

18. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

* leteckou přepravu
* 16x ubytování kategorie 3*
* doprava mikrobusem nebo autobusem
* vstupy do národních parků
* služby českého průvodce

NAVÍC V CENĚ

* plavba k Niagarským vodopádům
* ochutnávka vína v oblasti Niagara Falls
* plavba v oblasti “Tisíce ostrovů”
* vstup na vyhlídkovou věž CN Tower v Torontu
* jízda speciálním vozidlem na ledovec Athabasca

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

* letištní a bezpečnostní taxy
* vízum do Kanady (vyřídí CK )
* fakultativní vstupy a výlety
* stravování a spropitné

Quebéc City je místo výjimečné. Jde o jedno z nejstarších měst v severní Americe (1608). Zakladatel Samuel de Champlain sice založil osadu dole u řeky sv. Vavřince, brzy však byl osídlen Diamantový mys – skalnatý ostroh tyčící se přes 90 metrů nad řekou. Řeka sv. Vavřince byla tehdy jediným přístupem do Kanady a dala se zhora velmi dobře kontrolovat. Kdo byl pánem Quebecu, byl pánem Kanady. Zaímco dole vyrostlo město obchodníků – horní se stalo sídlem vojáků, duchovních a administrativy. Britové věděli o významu „kanadského Gibraltaru“ a snažili se jej opakovaně dobýt. To se podařilo v roce 1759. Bez železnice začal v pol. 19. století Quebec upadat. Paradoxně to znamenalo i jeho záchranu pro současnost. Quebec je jediným městem v severní Americe, které je obehnáno hradbami. Dolní i horní město tvoří komplex kamenných domů příznačných spíše pro Evropu. Najdeme zde malé restaurace s převážně franko - kanadskou kuchyní. Od roku 1985 je starý Quebec na seznamu UNESCO.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000