crosssearch

Kudy táhnou lososi

Poznávací zájezdy, Kanada

Podél pacifiku ze Seattlu do Anchorage.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den Praha - Seattle. Odlet z Prahy do Seattlu. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Seattlu.
2. den Seattle. Prohlídka města včetně Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier, nocleh.
3. den NP Rainier – Pobřeží Pacifiku. Prohlídka NP Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Odjezd k Pacifiku do NP Olympic, nocleh v Aberdeen.
4. den NP Olympic. Jen málo míst je tak prosyceno životní energií. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců a mezi nimi obr Mt. Olympus. Nocleh v Port Angeles.
5. den Port Angeles - Victoria. Přesun trajektem do metropole Britské Kolumbie, Victorie. Prohlídka města a přístavu s hotelem Empress Hotel, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.
6. den Kosatky – Duncan – Nanaimo. Ráno plavba za kosatkami (fakultativně). Pak cesta do Duncanu, města totemů a domova komunity indiánů kmene Cowichan. Pyšní se hned dvěma unikáty: nejširším totemem a největší hokejkou světa (63 m). Nocleh v Nanaimu.
7. den Nanaimo - Port Hardy. Odjezd přes údolí Nimpkish se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.
8. den Port Hardy - Prince Rupert. Plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy. Nezapomenutelné dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami či kosatkami. Příjezd do Prince Rupert, nocleh.
9. den Prince Rupert - Hyder. Cesta kolem vrcholků Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující důlní městečko, je dnes přezdívané jako "Nejživější město duchů". Návštěva ledovce Bear. Nocleh ve Stewart.
10. den Hyder - Watson Lake. Ráno možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake. Prohlídka “háje značek”, nocleh.
11. den Watson Lake - Skagway. Odjezd do Skagway, které na přelomu let 1897 – 1898 zavalili zlatokopové, dobrodruzi, desperáti či prostitutky. Prohlídka města. Nocleh ve Skagway.
12. den Lake Bennett - Carcross. Cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Zastávka u „nejmenší“ pouště světa v Carcrossu pokračuje cesta k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, metropole Yukonu, nocleh.
13. den Whitehorse - Dawson City. Cesta po Klondike Highway do Dawson City, centra yukonské zlaté horečky. Kdo večer vyrazí do Dawson City Hotel zjistí, že se tu moc nezměnilo – hazard a kankánová děvčata čekají. Nocleh v Dawson.
14. den Klondike - Bonanza Creek. Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu českého polárníka Jana Eskimo Welzla. U Králičího potoka uvidíme obří rypadlo na těžbu zlata a na vlastní kůži si vyzkoušíme rýžování v potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.
15. den Dawson City - Glennallen. Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.
16. den NP Wrangell - St. Ellias. Odjezd do NP Wrangell-St. Ellias, návštěva info střediska. Zastávka v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Pak cesta do McCarthy, případně do Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot. Nocleh v Glennallen.
17. den Glennallen – NP Denali. Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Během cesty návštěva farmy pižmoňů v Palmeru (fakultativně). Nocleh v blízkosti NP Denali.
18. den NP Denali. Cesta do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Večer fakudykultativně možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v blízkosti NP Denali.
19. den NP Denali - Anchorage. Přejezd do Anchorage. Cestou pozorování táhnoucích lososů a zastávka v infocentru ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.
20. den Anchorage - Praha. Návrat do Anchorage, odlet do Prahy.
21. den Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000