crosssearch

Kudy táhnou lososi: Ze Seattlu do Anchorage

Poznávací zájezdy, Kanada

Podél Pacifiku ze Seattlu do Anchorage

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den PRAHA – SEATTLE Odlet z Prahy do Seattlu. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Seattlu.

2. den SEATTLE Dopolední prohlídka města, kde sídli společnost Boeing, Microsoft, a které je kolébkou hudebního stylu grunge. Návštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier. Nocleh v NP Rainier.

3. den NP RAINIER – POBŘEŽÍ PACIFIKU Prohlídka vulkánu Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Návštěva horského střediska. Odjezd k Pacifiku do blízkosti NP Olympic. Nocleh v Aberdeenu.

4. den NP OLYMPIC Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako NP Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Port Angeles.

5. den PORT ANGELES – VICTORIA Přesun trajektem do metropole Britské Kolumbie, Victorie. Prohlídka města a přístavu s hotelem Empress Hotel, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.

6. den KOSATKY – DUNCAN – NANAIMO Ráno plavba za kosatkami (fakultativně). Poté se vydáme po pobřeží do Duncanu, města totemů. Toto nenápadné místo je domovem komunity indiánů kmene Cowichan a pyšní se hned dvěma světovými unikáty: v průměru nejširším totemem a největší hokejkou (63 m) s největším pukem na světě. Nocleh v Nanaimu.

7. den NANAIMO – PORT HARDY Odjezd přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.

8. den PORT HARDY – PRINCE RUPERT Plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy. Nezapomenutelné dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami či kosatkami. Po příjezdu do Prince Rupert ubytování a nocleh.

9. den PRINCE RUPERT – HYDER Cesta kolem vrcholků Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující důlní městečko, je dnes přezdívané jako "Nejživější město duchů". Tvrdý život vtělili obyvatelé do místní pálenky Everclear neboli "Čistič". Návštěva ledovce Bear Glacier. Nocleh ve Stewartu.

10. den HYDER – WATSON LAKE Ráno možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake. Prohlídka “háje značek”. Nocleh ve Watson Lake.

11. den WATSON LAKE - SKAGWAY Brzký odjezd do Skagway, města, které na přelomu let 1897 – 1898 zavalili ziskuchtiví zlatokopové a všudypřítomné procesí prostitutek, desperátů a jiných vykuků. Prohlídka města. Nocleh ve Skagway.

12. den LAKE BENNETT – CARCROSS Ranní cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Po zastávce u nejmenší písečné pouště světa v Carcrossu pokračuje cesta k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Nocleh ve Whitehorse.

13. den WHITEHORSE – DAWSON CITY Z Whitehorse se vydáme po Klondike Highway do Dawson City, centra yukonské zlaté horečky. Kdo si večer vyrazí do Dawson City Hotel zjistí, že se tu tak mnoho nezměnilo – hazard a kankánová děvčata čekají. Nocleh v Dawson City.

14. den KLONDIKE – BONANZA CREEK Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu českého polárníka Jana Eskimo Welzla a vyhlídka na město, řeku Yukon a zlatonosná pole. U Králičího potoka si prohlédneme obří rypadlo na těžbu zlata a na vlastní kůži si vyzkoušíme rýžování v potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.

15. den DAWSON CITY – GLENNALLEN Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.

16. den NP WRANGELL-ST. ELLIAS Odjezd do NP Wrangell-St. Ellias, návštěva info střediska. Zastávka v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Pak cesta do McCarthy, případně do Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot. Nocleh v Glennallen.

17. den GLENNALLEN – NP DENALI Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Během cesty návštěva farmy pižmoňů v Palmeru ( fakultativně). Noclech v blízkosti NP Denali.

18. den NP DENALI Cesta autobusem s odborným výkladem do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Večer fakultativně možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v blízkosti NP Denali.

19. den NP DENALI – ANCHORAGE Přejezd do Anchorage. Cestou pozorování táhnoucích lososů a zastávka v infocentru ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.

20. den ANCHORAGE – DO PRAHY Návrat do Anchorage, odlet do Prahy.

21. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000